Memo | Davidi veider värav ei päästnud Kaljut heas hoos Transi vastu suurest kaotusest (galerii!)
Hooaja esimesest 11 liigamängust ainult ühe võitnud Narva Trans teenis nüüd, 14. voorus kolmanda järjestikuse võidu, alistades koduväljakul Nõmme Kalju 4:1.
Transi senise hooaja suurim võit tõstis Narva meeskonna tabelis hoobilt väljalangemistsoonist, üheksandalt kohalt kuuendaks. Liigas aasta esimese võõrsilkaotuse (nõmmekate eelmine võõrsilkaotus pärines mullu oktoobrist just Narvast) saanud Kalju jätkab kolmandal positsioonil.
Transi meeskond võitles mängu algusest peale hingestatult. Esimesed poolmomendid tekkisid esimese veerandtunni lõpus, kui Zakaria Beglarišvili söötudest pääsesid löögile terava nurga alt Leonardo Rolon ja 20 meetrilt Vaja Nemsadze, kes lõid vastavalt mööda ja Henri Pergile sülle.
Narvalased avasid skoori 17. minutil. Beglarišvili andis keskväljalt hea söödu jooksu peale Pierre Kaborele, kes söötis omakorda Rolonile, kes lõi karistusala tagant palli teravalt alla nurka - 1:0.
Siis muutus aktiivsemaks Kalju, kes jõudis juba kahe minuti pärast imeliku viigiväravani (vt "üllatus").
38. minutil taastas aga Trans eduseisu. Kabore tõstis läbisöödu Kalju kaitseliini taha Taaniel Ustale. Perk tormas väravast välja, aga Usta lükkas õhust palli ühe jalaga puurivahist mööda ja teise jalaga tühja võrku - 2:1.
Avapoolaja lõpus oli õnneliku värava autoril Davidil taaskord õnne, kuna ta tabas käeliigutusega Šalva Burjanadzet näkku ja VAR vaatas olukorda kaks minutit, aga kohtunik Kristo Külljastineni ekraani juurde ei kutsutud ja Kanada ründaja pääses (punasest) kaardist.
Esimesel poolajal pääsesid mõlemad Kalju ründajad - David ja Alex Matthias Tamm - korra Daniil Tarassenkovi tsenderdusest peaga löögile, kuid saatsid palli üle värava. Nurgalöögid olid Kalju kasuks 4:0, aga poolaja kokkuvõttes oli initsiatiiv pisut rohkem isegi Valeri Bondarenko hoolealuste käes.
Kalju juhendaja Nikita Andrejev polnud rahul ja tegi juba enne teise poolaja algust kaks vahetust, aga mängu märkimisväärset muutust tuua ei suudetud.
55. minutil oli Davidil siiski supervõimalus viigistamiseks. Ta sai Reginaldilt söödu karistusalasse ja pääses seal üsna vabalt löögile, kuid lennutas palli üle värava. Kolm minutit hiljem teenis Trans penalti ja Beglarišvili tegi 11 meetri punktilt seisuks 3:1 (vt "pöördehetk").
Lõpus omas initsiatiivi rohkem Kalju. 83. minutil oli nõmmekatel kasutada karistusala kaare seest trahvilöök. Nikita Ivanov tulistas ristnurga suunas, aga Aleksei Matrossov tõrjus ilusa hüppega posti.
Trans vormistas lõppseisu mängu kõige viimasel rünnakul 90+7. minutil, kui edukalt kombineerisid vahetusmehed. Jegor Žuravljov triblas vasakul äärel Danõl Maštšenkost mööda ja andis söödu karistusala keskele Sergo Kuhhianidzele. Gruusia ründaja tegi kannatlikult pausi ja saatis siis palli alla nurka - 4:1.
Pöördehetk | Penalti. Rolon sai 58. minutil Kaborelt söödu karistusalasse, kus Aleksandr Nikolajev talle tagant jalgadesse libistas. Nikolajev sai kollase kaardi, mis jätab ta järgmisest kohtumisest (Pärnu Vapruse vastu) eemale, vasakkaitsja oli endas pettunud ning Külljastineni välkkiire otsuse vastu ei protesteerinud.
Beglarišvili lõi penalti keskele üles, Perk vajus aimamise peale alla nurka. See oli Transi jaoks alles liigahooaja teine penalti ja esimene, mis realiseeriti. Vaid kolm minutit enne penaltiotsust oli David teises karistusalas jätnud kasutamata suurepärase viigiväravavõimaluse, 11 meetri karistuslöök pööras aga kohtumise otsustavalt Transi võidu kursile.
Üllatus | Kalju veider värav. Nõmme Kalju tänane tabamus on üks Premium liiga hooaja veidramaid. Nikolajev viskas pika audi Transi karistusalasse, kust Mark Maksimkin üritas klaarida, kuid tabas palliga Promise Davidi pead, kust pall põrkas kaarega tagumisse küljevõrku. David ei tähistanud enda väravat nii, nagu seda jalgpallis üldiselt tehakse, vaid näis olevat ka ise hämmingus ja pisut haiget saanud. Aga ta sai kirja oma liigahooaja 12. tabamuse ning jääb parimast väravakütist Mark Anders Lepikust (Flora) vaid ühe värava kaugusele.
Staar | Pierre Kabore. Enamasti on tänavu Transi tipuründajana toimetanud Kuhhianidze, kes on ka meeskonna parim väravakütt. Kabore on mänginud äärel. Täna oli aga Kabore tipus ja Kuhhianidze enamiku kohtumisest varupingil. Elevandiluuranniku mängija tõestas, et selline otsus polnud paha. Ta tekitas oma jõulise võitluse ja innuka triblinguga Kalju kaitsjatele palju peavalu, andis kaks resultatiivset söötu ning andis söödu ka Rolonile, kui viimane teenis penalti.
Oma viimase kolme mänguga on Kabore saanud kirja kokku kaks väravat ja neli resultatiivset söötu, nii et hoog on tal suurepärane.
Ilus hetk | Aus ja sõbralik võitlusmoment. 84. minutil läksid Sergo Kuhhianidzel ja Roko Vukušicil jalad sõlme, mõlemad lendasid murule pikali, said haiget ja jäid pooleks minutiks lebama. Pärast püstisaamist andsid nad aga teineteisele sõbralikult käppa ning kummalgi polnud kellelegi ühtegi pretensiooni.
Tsitaat | "Kui teeme nii palju eksimusi, siis meil pole võimalik jalgpalli mängida ja väravaid lüüa." Nii ütles Kalju peatreener Nikita Andrejev ETV2 otseülekandes.
Protokoll:
2. juunil kell 14.30 Narva Kreenholmi staadionil
JK Narva Trans - Nõmme Kalju FC 4:1 (2:1)
17. Leonardo Rolon, 38. Taaniel Usta, 60. pen. Zakaria Beglarišvili, 90+7. Sergo Kuhhianidze - 19. Promise David
Väravasöödud: 17., 38. Pierre Kabore, 60. Leonardo Rolon, 90+7. Jegor Žuravljov - 19. x
Hoiatused: 12. German Šlein, 20. Pierre Kabore, 73. Leonardo Rolon - 35. Roko Vukušic, 58. Aleksandr Nikolajev, 90. Nikita Ivanov
Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 242
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Riivo Stolts, Egerd Pajustik
Neljas kohtunik: Erik Reinumägi
VAR: Jagnar Jakobson
AVAR: Reelika Turi
Trans: Aleksei Matrossov, Aleksandr Ivanjušin, Šalva Burjanadze, Mark Maksimkin, Artjom Škinjov, Vaja Nemsadze (90+6. Bi Sehi Elysee Irie), German Šlein, Leonardo Rolon, Zakaria Beglarišvili, Taaniel Usta (89. Jegor Žuravljov), Pierre Kabore (81. Sergo Kuhhianidze).
Varus: Aleksandr Kraizmer, Valeri Šantenkov, Kelsey Egwu, Sergo Kuhhianidze, Bi Sehi Elysee Irie, Jegor Žuravljov, Patrick Bahval.
Kalju: Henri Perk, Danõl Maštšenko, Roko Vukušic, Maksim Podholjuzin, Aleksandr Nikolajev (60. Nikita Ivanov), Daniil Tarassenkov (46. Mihhail Orlov), Nikita Komissarov (46. Rommi Siht), Reginald (76. Koki Hayashi), Pavel Marin, Promise David, Alex Matthias Tamm.
Varus: Maksim Pavlov, Alex Boronilštšikov, Yohan Mannone, Koki Hayashi, Nikita Ivanov, Mihhail Orlov, Kaspar Paur, Rommi Siht, Marlon Liivaru.
Tabeliseis:
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Sergei Stepanov
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta