MEISTRILIIGA

Memo | Davidi veider värav ei päästnud Kaljut heas hoos Transi vastu suurest kaotusest (galerii!)

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor

Trans lõi Kaljule neli väravat. Foto: Sergei Stepanov

Hooaja esimesest 11 liigamängust ainult ühe võitnud Narva Trans teenis nüüd, 14. voorus kolmanda järjestikuse võidu, alistades koduväljakul Nõmme Kalju 4:1.

Transi senise hooaja suurim võit tõstis Narva meeskonna tabelis hoobilt väljalangemistsoonist, üheksandalt kohalt kuuendaks. Liigas aasta esimese võõrsilkaotuse (nõmmekate eelmine võõrsilkaotus pärines mullu oktoobrist just Narvast) saanud Kalju jätkab kolmandal positsioonil.

Transi meeskond võitles mängu algusest peale hingestatult. Esimesed poolmomendid tekkisid esimese veerandtunni lõpus, kui Zakaria Beglarišvili söötudest pääsesid löögile terava nurga alt Leonardo Rolon ja 20 meetrilt Vaja Nemsadze, kes lõid vastavalt mööda ja Henri Pergile sülle.

Narvalased avasid skoori 17. minutil. Beglarišvili andis keskväljalt hea söödu jooksu peale Pierre Kaborele, kes söötis omakorda Rolonile, kes lõi karistusala tagant palli teravalt alla nurka - 1:0.

Siis muutus aktiivsemaks Kalju, kes jõudis juba kahe minuti pärast imeliku viigiväravani (vt "üllatus").

38. minutil taastas aga Trans eduseisu. Kabore tõstis läbisöödu Kalju kaitseliini taha Taaniel Ustale. Perk tormas väravast välja, aga Usta lükkas õhust palli ühe jalaga puurivahist mööda ja teise jalaga tühja võrku - 2:1.

Avapoolaja lõpus oli õnneliku värava autoril Davidil taaskord õnne, kuna ta tabas käeliigutusega Šalva Burjanadzet näkku ja VAR vaatas olukorda kaks minutit, aga kohtunik Kristo Külljastineni ekraani juurde ei kutsutud ja Kanada ründaja pääses (punasest) kaardist.

Esimesel poolajal pääsesid mõlemad Kalju ründajad - David ja Alex Matthias Tamm - korra Daniil Tarassenkovi tsenderdusest peaga löögile, kuid saatsid palli üle värava. Nurgalöögid olid Kalju kasuks 4:0, aga poolaja kokkuvõttes oli initsiatiiv pisut rohkem isegi Valeri Bondarenko hoolealuste käes.

Kalju juhendaja Nikita Andrejev polnud rahul ja tegi juba enne teise poolaja algust kaks vahetust, aga mängu märkimisväärset muutust tuua ei suudetud.

55. minutil oli Davidil siiski supervõimalus viigistamiseks. Ta sai Reginaldilt söödu karistusalasse ja pääses seal üsna vabalt löögile, kuid lennutas palli üle värava. Kolm minutit hiljem teenis Trans penalti ja Beglarišvili tegi 11 meetri punktilt seisuks 3:1 (vt "pöördehetk").

Lõpus omas initsiatiivi rohkem Kalju. 83. minutil oli nõmmekatel kasutada karistusala kaare seest trahvilöök. Nikita Ivanov tulistas ristnurga suunas, aga Aleksei Matrossov tõrjus ilusa hüppega posti.

Trans vormistas lõppseisu mängu kõige viimasel rünnakul 90+7. minutil, kui edukalt kombineerisid vahetusmehed. Jegor Žuravljov triblas vasakul äärel Danõl Maštšenkost mööda ja andis söödu karistusala keskele Sergo Kuhhianidzele. Gruusia ründaja tegi kannatlikult pausi ja saatis siis palli alla nurka - 4:1.

Pöördehetk | Penalti. Rolon sai 58. minutil Kaborelt söödu karistusalasse, kus Aleksandr Nikolajev talle tagant jalgadesse libistas. Nikolajev sai kollase kaardi, mis jätab ta järgmisest kohtumisest (Pärnu Vapruse vastu) eemale, vasakkaitsja oli endas pettunud ning Külljastineni välkkiire otsuse vastu ei protesteerinud.

Penaltiolukord. Foto: Sergei Stepanov

Beglarišvili lõi penalti keskele üles, Perk vajus aimamise peale alla nurka. See oli Transi jaoks alles liigahooaja teine penalti ja esimene, mis realiseeriti. Vaid kolm minutit enne penaltiotsust oli David teises karistusalas jätnud kasutamata suurepärase viigiväravavõimaluse, 11 meetri karistuslöök pööras aga kohtumise otsustavalt Transi võidu kursile.

Üllatus | Kalju veider värav. Nõmme Kalju tänane tabamus on üks Premium liiga hooaja veidramaid. Nikolajev viskas pika audi Transi karistusalasse, kust Mark Maksimkin üritas klaarida, kuid tabas palliga Promise Davidi pead, kust pall põrkas kaarega tagumisse küljevõrku. David ei tähistanud enda väravat nii, nagu seda jalgpallis üldiselt tehakse, vaid näis olevat ka ise hämmingus ja pisut haiget saanud. Aga ta sai kirja oma liigahooaja 12. tabamuse ning jääb parimast väravakütist Mark Anders Lepikust (Flora) vaid ühe värava kaugusele.

Staar | Pierre Kabore. Enamasti on tänavu Transi tipuründajana toimetanud Kuhhianidze, kes on ka meeskonna parim väravakütt. Kabore on mänginud äärel. Täna oli aga Kabore tipus ja Kuhhianidze enamiku kohtumisest varupingil. Elevandiluuranniku mängija tõestas, et selline otsus polnud paha. Ta tekitas oma jõulise võitluse ja innuka triblinguga Kalju kaitsjatele palju peavalu, andis kaks resultatiivset söötu ning andis söödu ka Rolonile, kui viimane teenis penalti.

Pierre Kabore oli mängus Kalju vastu aktiivne. Foto: Sergei Stepanov

Oma viimase kolme mänguga on Kabore saanud kirja kokku kaks väravat ja neli resultatiivset söötu, nii et hoog on tal suurepärane.

Ilus hetk | Aus ja sõbralik võitlusmoment. 84. minutil läksid Sergo Kuhhianidzel ja Roko Vukušicil jalad sõlme, mõlemad lendasid murule pikali, said haiget ja jäid pooleks minutiks lebama. Pärast püstisaamist andsid nad aga teineteisele sõbralikult käppa ning kummalgi polnud kellelegi ühtegi pretensiooni.

Tsitaat | "Kui teeme nii palju eksimusi, siis meil pole võimalik jalgpalli mängida ja väravaid lüüa." Nii ütles Kalju peatreener Nikita Andrejev ETV2 otseülekandes.

2. juunil kell 14.30 Narva Kreenholmi staadionil

JK Narva Trans - Nõmme Kalju FC  4:1 (2:1)
17. Leonardo Rolon, 38. Taaniel Usta, 60. pen. Zakaria Beglarišvili, 90+7. Sergo Kuhhianidze - 19. Promise David

Väravasöödud: 17., 38. Pierre Kabore, 60. Leonardo Rolon, 90+7. Jegor Žuravljov - 19. x
Hoiatused: 12. German Šlein, 20. Pierre Kabore, 73. Leonardo Rolon - 35. Roko Vukušic, 58. Aleksandr Nikolajev, 90. Nikita Ivanov
Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras