Link kopeeritud

Memo | Edu ära andnud Flora pani siiski Tammeka kotti, kirsiks tordil Kuraksini kuul (galerii!)

Marko Susi, A. Le Coq Arena

Tallinna Flora alistas kodus Tartu Tammeka. Foto: Andrei Smetana

Premium liiga 16. vooru viimases mängus läksid vastamisi valitsev meister Tallinna Flora ja Tartu Tammeka. Varakult juhtima läinud Flora lasi vahetult enne vaheaega endale tagasi lüüa, ent võttis lõpuks siiski 3:1 võidu.

Kodumeeskond Flora läks A. Le Coq Arenal juhtima 13. minutil, mil Premium liiga parim väravakütt Mark Anders Lepik võitis karistusala pahemas servas palli ja tõusis sellega paralleelselt otsajoonega viiekasti, kust lõi oivaliselt vasaku jala välisküljega ära - 1:0!

Tammeka viigistas 42. minutil. Mairo Miil mängis kauge karistuslöögi lühidalt vasakule äärele Ezekiel Tanimowo, kes tegi teravust ja saatis palli värava ette. Tsenderdus lendas üle tipuründaja Ahmed Adebayo Basheri, aga sellest polnud hullu midagi, sest tema tagant skooris peaga Rasmus Kallas - 1:1!

Flora läks teisel poolajal oma teed. 52. minutil pääses Sergei Zenjov tänu Lepiku söödule Richard Alandiga silmitsi, aga löök ebaõnnestus. Pall jäi platsile, selleni jõudis esimesena Flora äärekaitsja Kristo Hussar. Neljakordne internatsionaal tõstis palli tagumisse posti, kus Zenjov tegi vigade paranduse - 2:1! Lõppseisu vormistas vahetusest sekkunud Daniil Kuraksin, kes mängis 66. minutil kokku Tony Varjundiga ning tulistas siis trahvikasti otsast hirmtugeva kuuli paremasse ristnurka - 3:1.

Flora on 35 punktiga tabelis teine, liider Levadia edestab neid 10 silmaga. Kolmandal real on Floraga samal punktisummal olev Nõmme Kalju, aga neil on kaks mängu varuks. Tammeka hoiab 16 punktiga seitsmendat kohta. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Vaheaeg. Nagu ülal kirjutatud, oli seis vaheajaks 1:1. Ka mänguline pool oli suures pildis võrdne, kuigi Flora ründas rohkem. Mängu võrdsust näitas see, et Tammekal tekkis mitu ohtlikku võimalust, samas Floral neid palju polnud.

Teine poolaeg algas küll Tammeka surumisega, aga see kestis vaid ligikaudu kaks minutit. Pärast seda langes initsiatiiv Florale ning veidi hiljem läksid nad ka juhtima. Kontroll püsis ning varsti kasvatas Kuraksin eduseisu suuremaks.

Poolaja teises pooles, tekkisid Tammekal head šansid, aga siis kolistati väravaraame või tõrjus Flora kindamees Evert Grünvald, kes mängis vigastuse tõttu viimati aprillikuus. Ja noh, kui Tammeka uuesti suruma hakkas, oli mäng sisuliselt tehtud.

Üllatus | Rasmus Kallas skooris jälle. Mullu Paide Linnameeskonnast Tartu Tammekasse siirdunud Kallas on Premium liigas mänginud kokku 61 mängu. Veel kuu aega tagasi polnud kaitsjal ette näidata ühtegi väravat, aga juunis on ta sattunud väravasoonele. Ta oli esimest korda täpne teisel juunil Tallinna Kalevi vastu, 17 päeva hiljem sahistas ta Flora võrku. "Sättisin end tagumisse posti ja läks õnneks - pall kukkus sisuliselt pähe mulle, pidin lihtsalt pea vastu panema," rääkis Kallas Soccernet.ee-le.

Ilusad hetked | Flora esimene ja viimane värav. Kolmest Flora tabamusest kaks võib liigitada iluväravate gruppi. Esimese puhul võttis Lepik karistusala pahemas ääres Kallaselt palli ära ja tõusis mööda otsajoont keskele, kust lõi enesekindlalt vasaku jala välisküljega posti kõrvale - see oli meisterlik sooritus!

Kuraksini hiilgevärav polnud halvem - mees mängis Tony Varjundiga kokku ning lajatas siis palli kogu hingega paremasse ristnurka, Tammeka kindamehel Richard Alandil polnud midagi teha. Need kaks väravat pretendeerivad usutavasti Premium liiga kuu värava auhinnale.

Omamoodi vahetus | Poolaegadel olid erinevad vilemehed. Mängu alustas peakohtunikuna Kristo Külljastinen, aga teisel poolajal tegi vilemehetööd hoopis Grigori Ošomkov. Mis juhtus? Külljastinen vigastas reielihast ning ta polnud enam võimeline sprintima. Jalgpallis on sellistel puhkudel tavaks, et neljas kohtunik ja peakohtunik vahetavad rolle - nii ka sel korral. Tihti selliseid situatsioone ei juhtu.

Staar | Mark Anders Lepik. Flora oli üleüldiselt võistkondlikult väga hea, aga enim paistsid silma kolm meest: vahetusest sekkunud Kuraksin, Zenjov ja Lepik. Aga napilt oli mängu parim Lepik, kes viis individuaalse meisterlikkuse pealt Flora ette ning tekitas mängu vältel veel vastasele peavalu. Põhjus, miks näiteks Zeniov ei saanud seda tiitlit, on lihtne - ta raiskas liiga palju võimalusi. Ja Kuraksini kahjuks räägib see, et ta mängis veidi enam kui pool tundi, Lepik tegi aga täismängu.

Tsitaat | "Levadia lõi [Nõmme] Unitedile kuus? Me lööme järgmine mäng vähemalt sama palju." Naeris kohtumise järel Flora kindamees Grünvald. Flora kohtub järgmises mängus Unitediga, kes kaotas 16. voorus 0:6 Tallinna Levadiale.

19. juunil kell 19.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - Tartu JK Tammeka  3:1 (1:1)
13. Mark Anders Lepik, 52. Sergei Zenjov, 66. Daniil Kuraksin - 42. Rasmus Kallas

Väravasöödud: 13. x, 52. Kristo Hussar, 66. Tony Varjund - 42. Ezekiel Tanimowo
Hoiatused: 30. Nikita Mihhailov - 26. Ahmed Adebayo Basher, 90+1. Rasmus Kallas, 90+2. Laurits Õunpuu
AVAR: Martti Pukk

Flora: Flora: Evert Grünvald, Marco Lukka, Erko Jonne Tõugjas, Mihhail Kolobov (75. Marko Lipp), Kristo Hussar, Vladislav Kreida, Nikita Mihhailov (56. Markus Soomets), Sergei Zenjov, Rauno Alliku (56. Daniil Kuraksin), Tony Varjund (69. Nikola Cekredzi), Mark Anders Lepik.
Varus: Kristen Lapa, Marko Lipp, Robert Veering, Daniil Kuraksin, Konstantin Vassiljev, Oliver Nikola Cekredzi, Markus Soomets, Gregor Rõivassepp, Sten Patrick Prunn.

Tammeka: Richard Aland, Laurits Õunpuu, Tanel Tammik, Rasmus Kallas, Mairo Miil (85. Marius Vister), David Epton, Reio Laabus (57. Tanel Lang), Ezekiel Tanimowo, Herman Pedmanson (66. Priit Peedo), Patrick Genro Veelma (66. Giacomo Uggeri), Ahmed Adebayo Basher.
Varus:  Carl Kaiser Kiidjärv, Marius Vister, Dominic Laaneots, Giacomo Uggeri, Kevin Burov, Akaki Gvineria, Egert Naruson, Tanel Lang, Priit Peedo.

Grünvald: Levadia lõi Unitedile kuus? Me lööme vähemalt sama palju!

Fotograaf: Andrei Smetana

Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana