Memo | Frolov on kuningas, Hõim kangelane ja Paide kaitse Šveitsi juust
Premium liiga 29. vooru avasid Paide Linnameeskond ja Kuressaare. Seitsmeväravalisest madinast tõmbas pikema õlekõrre Paide, kes kolmele punktile vaatamata peab korda saama oma kaitsemängu.
- Vaata Liisi Troska fotogaleriid mängust siit või artikli lõpust.
Avapoolaeg kulges hoogsas rütmis. Paide alustas mängu väga aktiivselt ning seitsmendal minutil asuti juhtima. Rünnakule suundunud Abdoulie Ceesay söötis Mechini Gomisele, kes andis palli kannaga tagasi, misjärel läks Ceesay'lt pass paremas ääres olnud Robi Saarmale, kes tulistas kera vasakusse nurka - 1:0. Saarma jaoks oli see tänavuse hooaja 13. tabamus.
Jalgpallis on tihtipeale nii, et värava löönud meeskond on haavatav, sest õnnestumise järel lähevad neil pinged alla. Pärast Saarma kolli läks aega vaid kaks minutit, kui Sander Alex Liidult lendas oivaline tsenderdus viiekasti joonel üksindust nautinud Karl Orrenile, kes koksas palli Ebrima Jarju selja taha - 1:1.
Pärast väga kiiret saarlaste vastust algasid nende minutid. 13. minutil söötis Joonas Soomre karistusala vasakus nurgas paiknenud Artjom Jermatšenkole, kes kõmmutas palli esimese puutega paremasse alla nurka - 1:2. Neli minutit hiljem mängis 250. Premium liiga matši pidanud Märten Pajunurm karistuslöögi lahti, pall läks Mattias Männilaanelt Liidule, kes pani võrgu sahisema - 1:3.
Šokeeritud Paide toibus kiiresti, sest enam polnud neil kaotada midagi. Siiski pidid võõrustajad vastuväravaga ootama. Ootus lõppes 45+1. minutil, kui Dimitri Jepihhinilt söödu saanud Ceesay keerutas palli kukkumise pealt paremasse nurka - 2:3. Pärast seda liiguti riietusruumidesse.
Tõenäoliselt vaheajal peapesu saanud Paide mehed olid teise kolmveerandtunni alguses energilisemad ja see tõi tulu. 49. minutil jõudis Kuressaare värava ette Saarma tsenderdus, mille Kaur Kivila lükkas Milan Delevicile, kes omakorda saatis palli väravasse - 3:3. Hoog soosis sel hetkel juba Paidet.
Kodumeeskond proovis nii üht- kui teistpidi külaliste madalat ja tihedat kaitseblokki murda, ent tulemuseta. 82. minutil söötis Thomas Agyepong karistusala taga paiknenud Oskar Hõimule, kes andis koheselt kuuma ja läks õnneks, sest Liidu põrkest läks pall puuri - 4:3! Hõimu jaoks oli see Premium liiga karjääri esimene värav.
Kuigi kohtumise lõpuminutitel andis Paide initsiatiivi Kuressaarele, keskendudes ise kaitsmisele, siis ei õnnestunud Roman Kožuhhovski hoolealustel viigiväravat lüüa. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:
Kuningas | Andre Frolov. Kui Tallinna Kalevi vastu ei õnnestunud Frolovil väljakule pääseda, siis Kuressaare vastu vahetati ta sisse teiseks poolajaks. See tähistas Frolovi jaoks 518. Premium liiga mängu, millega ta kerkis selles arvestuses esikohale. Pikalt Andrei Kalimullini käes olnud rekord sai viimaks purustatud.
Nüüd on 36-aastasel Frolovil võimalik latti üha kõrgemale seada, kuid seda tehes tuleb vaadata selja taha, sest tegevmängijatest on 463 matši peal Sander Sinilaid ja 437 kohtumisega Rauno Alliku, mistap on põnev vaadata, kas rekordimees püütakse ühel hetkel kinni või jääb see vägev saavutus tema kätte veel pikaks ajaks.
"Olen valmis kuni 600 mänguni ka panema. Eks näeb, mida tulevik toob," teatas Frolov pärast 517. mängu Soccernet TV otse-eetris.
Pöördehetk | Ceesay 2:3 värav. Ceesay hooaja kaheksas tabamus saabus Paide jaoks väga vajalikul hetkel - avapoolaja lõpus. Gambialase tehniliselt raske sooritus andis kodumeeskonnale lootuse, et teisel kolmveerandtunnil on võimalik mäng oma kasuks keerata.
Pöördehetkele andis ühe tahu juurde Delevici löödud kiire viigivärav, sest pärast seda jäi Paidele palju aega, et otsida võiduväravat, mis lõpuks tänu Hõimule ka sündis. Sellised võidud süstivad meeskonda enesekindlust, mida vajatakse hooaja kõige armutumas faasis.
Šveitsi juust | Paide kaitse. Enne kohtumist Kaleviga lõi Paide kuue matši jooksul 20 väravat. Kalevile kaotati 2:3, nüüd võideti Kuressaaret 4:3. Paide tiimile võib ja peab sisselastud väravate arv muret tekitama.
Paide jaoks on suureks probleemiks see, et need kuus kolli virutati kahes mängus esimesel poolajal. Paide kaitsjad teevad enda karistusalas või selle lähistel lubamatult palju valesööte, lisaks ollakse hädas positsioonivalikuga. Nende õnneks on võimalik neid asju veel parandada.
Teatavasti käib pronks- ja hõbemedalite nimel väga kõva heitlus, kust soovitud tulemuse saavad vaid kaks tiimi, mitte kolm. Kõige parem seis on hetkel Nõmme Kaljul, kes on 55 punktiga teine, neile järgnevad 53 silmaga Paide ja 52 punktiga Tallinna Flora, kellest esimesel on konkurentidest üks mäng rohkem peetud.
Kui Paide saab oma kaitse järgmises kaheksas matšis pidama, lõpetavad nad hooaja medaliga, kui mitte, siis jäävad nad teist aastat järjest välja kohast, mis tagab europileti. Mõtteainet ja õpikunäiteid jagub palju.
Probleem | Vigastused. Kui eespool sai mainitud, kui kõva heitlus käib Paidel pjedestaalile pääsemise nimel, siis suurt mängu mängib ka Kuressaare. Nimelt püüavad saarlased lõpetada tabeli keskosas, vältides üleminekumänge.
Tänane mäng raputas nende haavadele soola selles plaanis, et südika mängu järel jäädi tühjade pihkudega. Lisaks jäädi ilma kahest ründajast - Joonas Soomrest ja Andero Kivist. Soomre tegi võitluses Mechini Gomisega liiga oma põlvele, misjärel viidi ta kanderaamil minema, Paide karistusalas kukutatud Kivi sai haiget hüppeliigesele ja vajas vahetust, kuigi ta saabus platsile 17 minutit varem.
Arvatavasti on Soomre hooaeg selleks korraks lõppenud, Kivi olukord paistab lootustandvam. Sellegipoolest on iga mängija tabeli lõpuosas paikneva tiimi jaoks kullahinnaga.
Tsitaat | "Soovin [Joonas] Soomrele edukat paranemist. Tundus, et põlves mingi raks käis läbi, siis käis [Andero] Kivil hüppeliigeses raks läbi, [Ralf-Sander] Suvinõmmel käis käes raks läbi. Tahaks väga palju ropendada, aga hoian endale." Kuressaare kapten Pajunurm rääkis lõpuvile järel, kuidas kolm tiimikaaslast said vigastada.
Protokoll:
21. septembril kell 12.30 Paide linnastaadionil
Paide Linnameeskond - FC Kuressaare 4:3 (2:3)
7. Robi Saarma, 45+1. Abdoulie Ceesay, 49. Milan Delevic, 82. Oskar Hõim - 9. Karl Orren, 13. Artjom Jermatšenko, 17. Sander Alex Liit
Väravasöödud: 7. Abdoulie Ceesay, 45+1. Dimitri Jepihhin, 49. Robi Saarma, 82. Thomas Agyepong - 9. Sander Alex Liit, 13. Joonas Soomre, 17. Mattias Männilaan
Hoiatused: 16. Milan Delevic, 59. Ivan Stojkovic (peatreener) - 54. Ralf-Sander Suvinõmm, 90+6. Artjom Jermatšenko
Mänguolud: +18, päikesepaisteline ilm, muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 181
Peakohtunik: Kevin Kaivoja
Abikohtunikud: Kristjan Lukk, Neeme Neemlaid
Neljas kohtunik: Priit Alekask
VAR: Marko Liiva
AVAR: Jürgen Lorenz
Paide: Ebrima Jarju, Michael Lilander, Milan Delevic, Nikita Baranov, Joseph Saliste, Mouhamed Gueye (46. Andre Frolov), Oskar Hõim, Robi Saarma (78. Daniel Luts), Dimitri Jepihhin (46. Thomas Agyepong), Mechini Gomis (78. Kristofer Piht), Abdoulie Ceesay (87. Gerdo Juhkam).
Varus: Mihkel Aksalu, Gerdo Juhkam, Kristofer Piht, Andre Frolov, Hindrek Ojamaa, Siim Luts, Muhammed Suso, Daniel Luts, Thomas Agyepong.
Kuressaare: Kaur Kivila, Sander Alex Liit, Karl Orren, Märten Pajunurm, Rasmus Saar, Artjom Jermatšenko, Ralf-Sander Suvinõmm, Oliver Rass (53. Andero Kivi, 70. Gleb Pevtsov), Karl Rudolf Õigus (65. Siim Aer), Joonas Soomre (65. Anton Volossatov), Mattias Männilaan.
Varus: Magnus Karofeld, Marko Lipp, Joosep Kobin, Gleb Pevtsov, Kristofer Robin Grün, Anton Volossatov, Siim Aer, Joonas Vahermägi, Andero Kivi.
Tabeliseis:
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Liisi Troska
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta