Memo | Kalev realiseeris kaks penaltit, aga 17 aastat püsinud needus kestab veel (galerii!)
Kahel korral juhtima läinud Tallinna Kalev lõpetas Premium liiga kuuenda vooru kohtumise Narva Transi vastu pettumusega - pole vahet, kui palju pingutati, 17 aastat püsinud needust murda ei suudetud.
- Vaata Sergei Stepanovi fotogaleriid mängust siit või artikli lõpust!
Avapoolaeg Narva Kalev-Fama staadionil oli lihtsalt öeldes igav. Kuigi mõlemad meeskonnad üritasid - Kalev üritas pealtnäha rohkem -, suutsid võistkonnad esimese 45 minutiga tekitada kahe peale üks ja pool ohtlikku olukorda.
Poolohtlik olukord sündis 24. minutil, mil Kalevi vasakkaitsja Daniil Sõtšugov söötis karistusala vasakust äärest keskele, kust poolkaitsja Sander Sinilaid lõi peale, aga tema nõrk üritus läks rohkem kui meetri jagu väravast mööda.
Päriselt ohtlik šanss avanes 40. minutil Transil. Parempoolne ääreründaja Pierre Landry Kabore mängis Sõtšugovist mööda ja jõudis karistusalasse. Kalevi kaitsja jõudis talle järele ning segas teda koos Kaspar Lauriga, aga Kabore keeras vastaste pealt maha sedasi, et Sõtšugov langes murule ja takistas sellega Lauri, Transi mees sai löögile. Kuigi üritus oli tugev, lendas see täpselt värava keskele, kus seisis külaliste kindamees Oskari Forsman.
Teisel poolajal hakkas juhtuma. Trans alustas teravalt, kui juba 47. minutil pääses viiekasti nurgast löögile Leonardo Rolon, aga Forsman tõrjus. Tõele au andes oli Argentina ründaja ka suluseisus. Järgmiste minutite jooksul said peaga löögile nii Rolon kui Aleksandr Ivanjušin, aga kumbki üritus polnud ohtlik.
Kui tundus, et Transi avavärav on õrnalt õhus, siis eduseisu haaras hoopis Kalev, seda 58. minutil. Vadim Mihhailov otsis püstsööduga liini taha pagenud ründajat Onni Suutarit, aga pall soomlaseni ei jõudnud. Mäng jätkus, kuniks peakohtunik Grigori Ošomkov peatas selle, sest Suutari jäi murule ja hoidis peast kinni. VAR vaatas olukorda üle ning kutsus vilemehe mõni hetk hiljem ekraani juurde. Sealt oli näha, et Suutari vastu viga ei tehtud, küll aga mängis kaitsja Mark Maksimkin käega - penalti! Selle realiseeris Aleksandr Švedovski - 0:1!
Kalevi edu kestis ligi 12 minutit. Siis teenis Transi ründaja Sergo Kuhhianidze heast kohast karistuslöögi, palli taha astus Zakaria Beglarišvili. Karjääri jooksul nii Tallinna Floras kui Levadias mänginud poolkaitsja keerutas mänguvahendi üle müüri ja vasaku posti kõrvale - 1:1! See oli ta esimene tabamus Transi särgis.
Viik kaua ei püsinud, sest Kalev teenis 78. minutil teise penalti, kui Transi mängumees German Šlein tiris enda kastis Suutari murule. Tõtt-öelda oli liigutus ebavajalik, sest lahtine pall oli samal ajal juba kindamehe Aleksandr Kraizmeri kontrolli all. Kuna Švedovski vahetati hetk varem välja, asus sel korral lööma Suutari ise. Ja soomlane oli kindel - 1:2!
Aga ka see edu ei jäänud püsima - Trans viigistas neli minutit hiljem. Beglarišvili lennutas nurgalöögi vasakult poolt karistusalasse. Pall maandus Irie jalal, aastaid piirilinna esiklubi esindanud Elevandiluuranniku poolkaitsja sättis nahkkera endale ette ja virutas selle värava eest vasakusse ristnurka - 2:2!
Rohkem väravaid ei löödud. Trans teenis oma selle hooaja neljanda punkti ning tõusis põhjamudast kaheksandaks. Kalev on kuue silmaga seitsmes. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:
Neetud seeria | Kalev pole viimase 17 aasta jooksul Narvas võitnud. 2007. aasta 19. juuni oli päev, mil Kalev alistas viimati võõrsil Transi. Toona Kreenholmi staadionil peetud kohtumise ainuvärava lõi 24. minutil Vahur Kiis. Pärast seda on kalevlased kas kaotanud või viigistanud - nii ka sel korral.
Kui Kalev kaotaks kogu aeg Transile ning oleks neist alati liigatabelis madalamal, siis saaks öelda, et see pole needus, vaid narvakad ongi kalevlastest paremad. Aga selle lükkab ümber ainuüksi eelmine hooaeg - Kalev lõpetas ju mäletatavasti pronksikohal, Trans jäi kaheksandaks, aga omavaheliste mängude saldo jäi pealinna klubi vaatest selline - üks võit, kolm kaotust.
Eelmise aasta ainus võit tuli hooaja viimases voorus, mil Kalev võttis kodus 5:0 triumfi ning tähistas lõpuvile kõlades suurt saavutust. Aga eelnenud matšid jäid Transi kasuks vastavalt 2:1, 1:0 ja 2:1.
Meeskonnad kohtuvad taas Narvas augustikuus. Siis on Kalevil uus võimalus needust murda. Ja kui siis ka ei suudeta, kasvab võiduta seeria vähemalt 18 aasta pikkuseks.
Pöördehetk | Vaheaeg. Nagu eespool mainitud, siis avapoolaeg Kalev-Fama staadionil oli väga igav ja sündmustevaene. Aga Trans tuli riietusruumist välja uue hingamisega ning tekitas poolaja esimese kümne minutiga rohkem teravust kui mõlemad meeskonnad eelneva 45 minuti peale kokku. Elavnenud Trans inspireeris ka Kalevit - nii jäi seis lõpuks 2:2 ja mäng, mis algselt tegi koostööd unematiga, osutus kokkuvõttes ikkagi põnevaks.
Staar | Zakaria Beglarišvili. 2021. aastal Premium liigas 32 mänguga 24 väravat löönud ja 18 resultatiivset söötu andnud ning aasta hiljem 21 tabamuse ja kaheksa tulemusliku passiga "piirdunud" Beglarišvili mängis Kalevi vastu nii, nagu see Zaka, keda jalgpallisõbrad teavad. Ta lõi värava ja andis väravasöödu, seega kedagi teist kohtumise staariks nimetada oleks pisut imelik.
Ebamugavad hetked | Niigi õhukese koosseisuga Kalev jäi veel kahest mehest ilma. Kalev pidi Transi vastu hakkama saama mitme põhimeheta - näiteks jäid kohtumisest eemale ääreründajad Arseni Kovaltšuk ja Taavi Jürisoo, poolkaitsjad Ramon Smirnov ja Tristan Toomas Teeväli (kapten) ning keskkaitsja Ragnar Klavan.
Kalevi järgmine matš on teisipäeval liigas Tallinna Levadia vastu. Kas nädalavahetusel puudu olnud mehed on selleks ajaks tagasi, pole kindel, aga kindlasti jäävad eemale veel kaks tähtsat mängijat - parempoolne ääreründaja Vadim Mihhailov ja keskkaitsja Georg Pank. Nimelt mõlemad mehed said hooaja neljanda kollase ja "teenisid" sellega mängukeelu.
Tsitaat | "Ma ei taha sellest väga palju rääkida, muidu saan äkki karistada." Ütles Pank talle antud kollase kaardi kohta.
Protokoll:
13. aprillil kell 17.00 Narva Kalev-Fama staadionil
JK Narva Trans - JK Tallinna Kalev 2:2 (0:0)
70. Zakaria Beglarišvili, 84. Irie - 58. pen. Aleksandr Švedovski, 80. pen. Onni Suutari
Väravasöödud: 70. Sergo Kuhhianidze, 84. Zakaria Beglarišvili - 58. Vadim Mihhailov, 80. x
Hoiatused: 42. Pierre Landry Kabore, 58. Mark Maksimkin, 59. Irie, 90+5. Sergo Kuhhianidze - 64. Vadim Mihhailov, 90+6. Georg Pank
Mänguolud: +13, pilves tuuline ilm, kunstmuru rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 153
Peakohtunik: Grigori Ošomkov
Abikohtunikud: Thor Vaas, Andrus Õun
Neljas kohtunik: Roman Daniljuk
VAR: Kevin Kaivoja
AVAR: Martti Pukk
Trans: Aleksandr Kraizmer, Aleksandr Ivanjušin, German Šlein, Šalva Burjanadze, Mark Maksimkin, Vaja Nemsadze (64. Deniss Poljakov), Irie, Pierre Landry Kabore, Zakaria Beglarišvili, Leonardo Rolon (64. Taaniel Usta), Sergo Kuhhianidze.
Varus: Aleksei Matrossov, Deniss Sibul, Kelsey Egwu, Taaniel Usta, Jegor Žuravljov, Aleksandr Jegorov, Viktor Kudrjašov, Patrick Bahval, Deniss Poljakov.
Kalev: Oskari Forsman, Hugo Palutaja, Georg Pank, Kaspar Laur, Daniil Sõtšugov, Marek Kaljumäe, Sander Sinilaid, Aleksandr Švedovski, Vadim Mihhailov, Evert Talviste (71. Ats Purje), Onni Suutari.
Varus: Sander Liiker, Dylan Sal-Al-Saller, Ats Purje, Martin Tomberg, Joosep Põder, Airon Kollo, Mikk Johannes Siitam, Daniil Ševjakov, Kenlou Laasner.
Tabeliseis:
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Sergei Stepanov
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta