Memo | Kaotusseisust tagasi tulnud Man United lõpetas Barcelona eurohooaja

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi

Manchester United pööras 0:1 kaotusseisu võiduseisuks ning saatis FC Barcelona koju. Foto: Scanpix / Dave Thompson / AP Photo

Manchester United alistas koduväljakul Barcelona ning sammub edasi Euroopa liiga 1/8-finaali.

United alustas koduväljakul dominantselt, kui juba kolmandal minutil pääses Bruno Fernandes üks-ühele Barcelona puuriluku Marc-Andre ter Stegeniga. Duellist väljus võitjana ter Stegen. Võõrustajad jätkasid kõrge pressiga vastaste surumist, ent eduseisu haaras hoopis Barcelona.

Bruno Fernandes võttis 16. minutil oma karistusalas rumala veaga maha Alejandro Balde - penalti. Lööma asus Robert Lewandowski. 34-aastase poolaka löögile sai Unitedi kollkiiper David de Gea näpud vahele, kuid sellest ei piisanud - 1:0 Barcelonale!

Avavärava järel jätkus Unitedi kontrollimine, aga sellest ei koorunud midagi. Avapoolaeg 1:0 Barcale.

Teist poolaega alustas teravalt Manchester United, kui juba 47. minutil tõi Fred viigi majja. Poolkaitsja sai vasakult äärelt Bruno Fernandeselt söödu, võttis selle omaks ning lõi nõrgema ehk parema jala oksakohaga võrku. Löök oli suhteliselt koba, aga täpne - 1:1!

74. minutil pööras United kaotusseisu pahupidi. Luke Shaw päästis auti mineva palli kannaga väljakule, sellele järgnes Bruno ja Raphinha kahevõitlus. Bruno surus Raphinha pallilt ära ning söötis vahetusest sekkunud Alejandro Garnachole, kes lõi, aga selle suutsid kaitsjad blokeerida. Jätkuolukorras proovis Fred, aga ka see takerdus Barca meestes. Viimasena sai proovida Antony, kes ei eksinud - 2:1 Unitedile!

Kohtumise lõppfaas oli lahtine, aga väravaid see ei toonud. Manchester Unitedile võimas 2:1 võit ning koht 1/8-finaalis kindel. Soccernet.ee tähelepanekud:

Pöördehetk | Erik Ten Hagi poolaja vangerdused.

Manchester Unitedi peatreener Erik Ten Hag tegi ebaõnnestunud avapoolaja järel tähtsa vangerduse - ta tõi tipuründaja Wout Weghorsti asemele Antony. Vahetus tõi edu juba poolteist minutit hiljem, kui Fred lõi viigivärava.

Täielik tulu saabus juba 74. minutil, kui see sama Antony viis Unitedi juhtima. Üleüldse muutus Punaste Kuradite mäng vaheaja järel kõvasti veenvamaks, seda näitab ka kaks vastuseta väravat.

Üllatus | Barcelona tömp rünnak.

Avamängus 18 pealelööki sooritanud Barcelona jäi Old Traffordil vaid kuue peale. Osa sellest oli Unitedi hiilgaval kaitsetööl, teine osa nende keskvälja hõresuses - noorukesed Gavi ja Pedri olid eemal.

Sellegipoolest oli ootamatu, et United, kelle vastu Leicester City sooritas viimati 19 pealelööki, Leeds United proovis kahes järjestikus mängus vastavalt 16 ja kaheksa korda. Leeds on Inglismaa Premier League'i tagumise otsa punt, Barcelona aga La Liga liider.

Staar | Bruno Fernandes.

Bruno Fernandes ehitas Unitedi viigivärava, kui andis resultatiivse söödu Fredi tabamusele. Aga isegi siis, kui väravasöötu statistikas ei oleks, oleks Bruno parim. Jah, ta andis Barcelonale eduseisu, aga tema üldine kohalolu ja tegutsemine oli hiilgav.

Bruno oli tõeline kapten - traavis murul ringi nagu Tori hobune ning ajas katalaane marru nagu vanakurat ise. Selle käigus tegi ka ebasündsaid asju - näiteks virutas maas lamanud Frenkie de Jongile palliga kõhtu -, aga see käib asja juurde. Sõjas vahendeid ei valita.

Ilus hetk | Rõõmsameelne Sir Alex Ferguson.

Pärast Unitedi teist väravat, tabas kaamerasilm Old Traffordi tribüünil istunud legendaarse Punaste Kuradite lootsi Sir Alex Fergusoni. Unitedis 39 karikat (neist kümme superkarikad) võitnud treenerit oli suurepärane naeratamas näha - mees saab lõpuks tunda, et keegi teine peale tema suudab ka punasärgid mängima panna.

***

Samal ajal, kui United Barcelonat nüpeldas, käisid kolm kohutmist. Berliini Union alistas 3:1 Amsterdami Ajaxi ning kindlustas koha 16 parima seas. Võidurõõmu sai maitsta ka Roma, kes oli 2:0 üle Salzburgist.

Ent põnevaim vastasseis oli Donetski Šahtari ja Rennes'i vahel. Avamängus triumfeeris 1:0 Šahtar, sel korral võitsid normaalaja 1:0 prantslased. Lisaajal viis Rennes'i juhtima Ibrahim Salah, mäng näis tehtud olevat. Aga 119. minutil tõi 17. veebruaril 18-aastaseks saanud kaitsja Jeanuel Belociani omavärav tabloole viigi - penaltid.

Šahtar pääses seerias 3:1 juhtima, kuid suutis selle maha mängida. Sellele vaatamata suutsid nad seeria lõpuks enda kasuks pöörata, Ukraina klubile penaltiseeriast 5:4 võit.

Manchester United - Barcelona 2:1 (0:1)kahe mängu kokkuvõttes edasi United  4:3
47. Fred, 74. Antony - 18. pen. Robert Lewandowski

Roma - Salzburg 2:0 (2:0)kahe mängu kokkuvõttes edasi Roma  2:1
33. Andrea Belotti, 40. Paulo Dybala

Rennes - Donetski Šahtar 2:1 (0:0; 1:0; 1:0)kahe mängu kokkuvõttes 3:3, penaltitega võitis Šahtar  5:4

52. Karl Toko Ekambi, 106. Ibrahim Salah - 119. ov. Jeanuel Belocian

Berliini Union - Amsterdami Ajax 3:1 (2:0)kahe mängu kokkuvõttes edasi Union  3:1