Memo | Käpardlik Flora võeti Transi poolt varuosadeks lahti (galerii!)
Premium liiga kaheksas meeskond Narva Trans lõhkas üllatuspommi, kui alistas tiitlikaitsja Tallinna Flora 4:1. Rohesärkide poolt totaalne häving, piirilinlastelt kaval ning kannatlik esitus.
- Henn: meil on raske periood, midagi ilustada pole mõtet ega vaja
- Terehhov: viimased tulemused lõid meeste egode pihta
- Vaata Katariina Peetsoni fotogaleriid mängust siit või artikli alt!
Flora on Transi vastu olnud alati soosik, kuid tänane kohtumine näitas ilmekalt, et jalgpalli mängitakse väljakul, mitte paberil.
Trans asus kohtumist juhtima juba 6. minutil, kui Daniil Tarassenkov andis enda väljakupoolelt pika söödu Tristan Koskorile, kes jõudis pallini enne Evert Grünvaldit, ning piirilinlaste ründaja lükkas saatis nahkkera Flora väravavahi jalge vahelt võrku - 1:0 Transile.
Flora proovis üheväravalisest kaotusseisust üle olla ning otsida enda väravat, kuid äike siiski lõi ühte kohta kaks korda - Matvii Burenko pääses Deniss Poljakovi antud nurgalöögist nii hästi peaga koksama, et Flora väravajoonel olnud Sten Reinkort ei suutnud seda lööki kaitsta - 2:0 Transile.
2006. aastal sündinud Ukraina ründaja Burenko jaoks oli tegu debüütväravaga tema teises Premium liiga mängus. Esimene matš Eesti kõrgliigas leidis aset 8. juulil Pärnu Vapruse vastu, viis päeva hiljem tegi ta debüüdi eurosarjas, kui sekkus Koskori asemel vahetusest, ning eelmisel nädalal alustas ta Jerevani Pjuniku vastu algkoosseisus.
🆕 08.07 Дебют Матвея Буренко в первой команде «Нарва Транс» и в Премиум Лиге
🌍 13.07 Дебют в еврокубках
🔝 20.07 Дебют в основном составе
⚽ 23.07 Дебютный гол в Премиум Лиге. Матвей стал самым молодым автором гола в сезоне
📷: Katariina Peetson / https://t.co/TXgFMvjYSZ pic.twitter.com/XyZZALbuv0 — JK NARVA TRANS (@jknarvatrans) July 23, 2023
Äike lõi ka kolmandat korda ühte kohta, kui 34. minutil põrkas Aleksandr Nikolajevi tsenderdus Burenkost Tarassenkovile, kes söötis Poljakovile ning tema jalast lendas pall paremasse alla nurka kinni - 3:0 Transile ja avapoolaeg kuulus täielikult külalistele.
Riietusruumist tuli Flora välja kahe uue mehega - Marko Lipp võttis endale Markkus Seppiku positsiooni ning Daniil Kuraksin vahetas välja esimesel kolmveerandtunnil nähtamatuks jäänud Sten Reinkorti.
Flora pusis ja otsis Transi vastu enda esimest väravat, kuid piirilinlaste kaitseblokk oli nii madal ja tihe, et rohesärkide viimased otsused läksid pidevalt vett vedama.
Siiski jõudis Flora 69. minutil jaole, kui Kristo Hussari tsenderdusest pääses virutama Konstantin Vassiljev, kelle jalast vuhises pall vasakusse alla nurka, kuhu Aleksandr Kraizmer ei küündinud - 3:1 Transi edu. See tabamus äratas Flora mängijad üles ning õhus oli küsimus, kas siit algab kodumeeskonna tagasitulek?
Vastus on, et ei alanud. Juba minut hiljem põhjustas vahetusest sekkunud Lipp Poljakovi vastu penalti, mis kontrolliti VOR-ruumis veel üle, ent peakohtuniku otsust ei muudetud. Koskor realiseeris 11 meetri karistuslöögi - 4:1 Transile.
Kirsi asetas Flora tordile 73. minutil vahetusest platsile pääsenud Aleksandr Šapovalov, kes seitse minutit hiljem Irie jalale astumise tõttu punase kaardiga duši alla saadeti. Ka kümnemeheline Flora jäi Transi kaitsebloki muukimisega hätta. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:
Pöördehetk | Avapoolaeg. Trans suutis täna jõuvahekorrad esimese kolmveerandtunniga paika panna. Ei juhtu väga tihti, kui autsaider suudab nii kiiresti suuremal meeskonnal luu kurku lüüa, aga vot täna juhtus. Platsil oli vaid üks meeskond - Narva Trans, kes tegutses näljaselt ühise kollektiivina ühise eesmärgi nimel, mis tõi ka tulu.
Üllatus | Flora suur häving. See on fakt, et Flora mängiti täna Transi poolt üle. Rohesärkidel on käsil mõõnaperiood, kui eurosarjas alistuti Poola meistrile koondskooriga 0:4 ja nüüd lasti Transil lüüa sama palju väravaid enda võrku.
Samas ei saa kiita ka Transi olukorda, sest nemad jäid Armeenia meistrile alla 0:5 ja piirilinlastel oli kaks päeva vähem aega, et Flora-mänguks ette valmistuda. Raskest olukorrast tuldi auga välja.
Tänavu on A. Le Coq Arena kuulunud Transile, kui karikafinaalis võideti Florat 2:1, siis täna 4:1. Viimati oli Trans liigamängus Flora vastu võidukas 8. augustil 2015, kui piirilinlased sepistasid 3:2 triumfi. Läks aega kaheksa aastat, et Florat liigas võita, aga asja sai!
Staar | Tristan Koskor. Koskori hooaeg pole tänavu olnud kergemate killast, kuid ikka ja jälle suudab ta mingis mängus särada, sel korral Flora vastu. Endisele koduklubile kaks väravat (ja kübaratrikk polnud kaugel) lüüa on asi, mis väärib tunnustust. Kindlasti esines Koskor täna paremini kui Flora esiründaja Reinkort, kes pärast mannetut avapoolaega välja vahetati.
Narva Trans on tänavu löönud 17 väravat, millest 10 on kirjutatud Koskori nimele - ligikaudu 59 protsenti piirilinlaste tabamustest.
Ilus hetk | Vikerkaar A. Le Coq Arena kohal. Kohtumise 28. minutil oli näha vikerkaart A. Le Coq Arena kohal, mis meenutas Wembley staadioni triumfikaart. Võimalik, et see vikerkaar sümboliseeris hoopis meie seast lahkunud Flora kogukonnajuhti Toomas Hurta, kes ilmutas end rahvusstaadioni kohal.
Tsitaat | "Need on meeskonnale ja treeneritele rasked hetked. Varasematel aastatel pole meil selliseid perioode olnud. Tuleb ausalt öelda, et meeskonnal pole kõige lihtsamad paar kuud olnud, asjad ei suju kõige paremini - tänavu viigistame või jätame väravad löömata mängudes, mis oleme eelmistel aastatel ära otsustanud." Nii kostis mängujärgselt Flora peatreener Jürgen Henn, kes tunnistas, et meeskonnal on käsil keeruline aeg.
Protokoll:
23. juulil kell 20.00 A. Le Coq Arenal
Tallinna FC Flora - JK Narva Trans 1:4 (0:3)
69. Konstantin Vassiljev - 6., 73. pen. Tristan Koskor, 19. Matvii Burenko, 34. Deniss Poljakov
Väravasöödud: 69. Kristo Hussar - 6., 34. Daniil Tarassenkov, 19., 73. Deniss Poljakov
Eemaldamine: 80. Aleksandr Šapovalov
Hoiatused: 55. Bi Sehi Elysee Irie, 59. Mark Maksimkin
Mänguolud: +17, pilves vihmane ilm, muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 445
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Erkko Liiv, Maikel Mikson
Neljas kohtunik: Kevin Kaivoja
VAR: Kristo Tohver
AVAR: Riivo Stolts
Flora: Evert Grünvald, Michael Lilander, Markkus Seppik (46. Marko Lipp), Märten Kuusk, Kristo Hussar (73. Mihhail Kolobov), Konstantin Vassiljev, Martin Miller, Henrik Ojamaa, Nikita Mihhailov (73. Aleksandr Šapovalov), Rauno Alliku (87. Tony Varjund), Sten Reinkort (46. Daniil Kuraksin).
Varus: Ingmar Krister Paplavskis, Marko Lipp, Mihkel Järviste, Aleksandr Šapovalov, Mihhail Kolobov, Robert Veering, Tony Varjund, Daniil Kuraksin.
Trans: Aleksandr Kraizmer, Aleksandr Nikolajev (90+4. Sergei Kondrattsev), Kauan, Alex Markovic, Aleksandr Kulinitš, Deniss Poljakov, Bi Sehi Elysee Irie, Mark Maksimkin, Matvii Burenko (90. Gleb Pevtsov), Daniil Tarassenkov (90+4. Aleksandr Jegorov), Tristan Koskor.
Varus: Aleksei Matrossov, Gleb Pevtsov, Sergei Kondrattsev, Aleksandr Jegorov, Viktor Kudrjašov.
Tabeliseis:
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Katariina Peetson
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta