Memo | Kas Meijel kavaldas Torrese üle? Kalev ei läinud Levadiaga "lihtsalt ära mängima"
See pole nali, Tallinna Levadia kaotas jälle punkte. Tallinna Kalev kinkis liidripositsioonil paiknevale meeskonnale hooaja kolmanda viigi.
- Vaata Jana Pipra fotogaleriid Levadia ja Kalevi mängust siit või artikli lõpust.
Kerime ajamasinal kolm päeva tagasi, kui Kalev võitis Kadrioru staadionil Nõmme Unitedit 2:0. Mängujärgses intervjuus kostis kalevlaste pealik Daniel Meijel, et nemad vaatavad pigem reedese U19 Eliitliiga Meistriliiga, kus on võimalik Narva Transi eakaaslaste vastu teenida pääse noorte Meistrite liigasse, mitte Levadia-mängu suunas.
"Meil on reedel finaal – peame selle peale mõtlema. Kolmapäeval on vaja Levadiaga lihtsalt ära mängida," ütles Meijel möödunud nädala pühapäeval. See "lihtsalt ära mängida" pakkus erinevates jutusaadetes ja kommentaariumites palju kõneainet ning paljud imestasid, kas tõesti läheb Kalev Levadia vastu mütsiga lööma?
Tuleme siis tänasesse päeva. Kohtumise algfaasis oli Levadia püüdlikum pool, kuid Kalev püsis mängus hästi sees. Veerandtunnil haarasid külalised vastu mängukäiku juhtohjad. Daniil Ševjakov toimetas karistuslöögi vasakult äärelt karistusalasse, kus Georg Pank viis palli värava ette Ats Purjele, kes pani võrgu sahisema - 0:1. Ülipassiivseks jäänud Levadia kaitsjad jäid seda kõike suu ammuli vaatama.
Juba varasemalt palliga rohkem tegutsenud rohesärgid haarasid initsiatiivi veel rohkem endale, ent Oskari Forsmani seljatagune püsis puhtana. Mõned korrad läbis pall Kalevi värava esise, aga mitte ühelgi Levadia mängijal ei õnnestunud jätkata. Kõige lähemal oli viigitabamus 37. minutil, kui Edgar Turilt karistusalasse söödu saanud Joao Pedro jätkas penaltipunktil olnud Felipe Feliciole, kes lõi latist üle.
Teisel kolmveerandtunnil jätkas Levadia viigitabamuse otsimist. 51. minutil söötis Richie Musaba Mark Oliver Roosnupule, kes oli väravast 20 meetri kaugusel ja mitte ühtegi vastast ei tulnud talle peale. Loogilise valikuna andis eestlane kaugelt kuuma ja seda nii hästi, et pall lõpetas Forsmani selja taga - 1:1. Roosnupp oli teist mängu järjest resultatiivne.
Levadia jätkas domineerimist ning mitmel korral jõuti vastaste puurile lähedale, kuid otsustavusest jäi rohesärkidel puudu. 75. minutil kukutas Bourama Fomba oma karistusala ees Onni Suutari, misjärel määras peakohtunik Grigori Ošomkov Kalevile karistuslöögi, aga kaardi jättis ta taskusse. Palli taha asunud Marek Kaljumäe kõmmutas selle Levadia puuri nii, et see lendas Karl-Andre Vallneri näppude vahelt sisse - 2:1 Kalev teist korda ees.
Kodumeeskond oli silmitsi selle hooaja teise kaotusega, kuid siis juhtus ime, kui Ioan Yakovlevi jalast tulnud nurgalöök tabas Kaljumäe kätt. Esialgu Ošomkovi vile vaikis, kuid mõne hetke pärast VAR kontrollis, siis vaatas peakohtunik ekraani abil olukorra ise üle ning seejärel määras ta Levadia kasuks penalti, mille Joao Pedro realiseeris - 2:2. Mängujärgses intervjuus kinnitas Kaljumäe, et pall tabas tema kätt. Kuue üleminuti jooksul polnud kumbki pool enam täpne, mistõttu lepiti viiki. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:
Pöördehetk | Kalevi juhtimine. Levadia oli kogu kohtumise vältel palliga parem ja domineerivam pool, kuid ründefaasis polnud sellest väga palju tolku. Kodumeeskonnal oli vaja, et Kalev läheks juhtima, misjärel hakkasid Levadial rünnakul asjad juhtuma. Ja nii kaks korda.
Üllatus | Levadia hambutus. Usutavasti Levadia leer nõustub sellega, kui väita, et nad olid avapoolajal hambutud. Tihtipeale rünnati paremat äärt pidi, kus olid Pedro ja Edgar Tur, kelle tsenderdused käisid Kalevi värava eest läbi, aga ohtu need ei tekitanud, sest polnud kedagi, kes jätkaks. Ka Felicio ei jätnud eriti sümpaatset muljet, kui vahepeal ei õnnestunud tal isegi raamile pihta saada.
Teisel kolmveerandtunnil hakkas Levadia ründama vasakust tiivast, kus Roosnupp tegi Michael Schjönning-Larsenile ruumi, et too pääseks tsenderdama või ta ise keskelt lööma. See lahendus paistis natukene paremini toimivat. Siiski on paslik mõelda, kas Levadial on 14 mänguga ideed otsa saanud, sest neil ei õnnestu vastaseid mitte millegi uuega enam üllatada.
Staar | Daniel Meijel. Tulles pealkirjas püstitatud küsimuse juurde, siis paistab küll, et Meijel viskas Curro Torresele ninanipsu, andes märku, et Kalevi mõtted pole kolmapäeval, vaid on reedel. Tagantjärele saab tõdeda, et Kalev võttis seda kohtumist tõsiselt ja tulemuseks üks magus viigipunkt.
Mis edasi? | Levadiat ootab finaal, Kalevit ka. Levadia jaoks oli see peaproov laupäevaseks karikafinaaliks, kus madistatakse Paide Linnameeskonnaga. Selles matšis on Torresel võimalus võita esimene karikas Levadiaga, aga keeruline on öelda, millises seisus selleks kohtumiseks ollakse. Nende õnneks on Paide sama ebamäärane, sest samal ajal kaotati 0:2 Nõmme Kaljule.
Kaljust tasub rääkida selles võtmes, et liigas ollakse Levadia otsene konkurent. Torrese võistkonnal on kaks mängu rohkem kirjas kui Nikita Andrejevi tiimil, aga kui liita Kaljule kaks oletuslikku võitu juurde, siis oleks punktivahe null, lihtsalt Levadia püsiks omavaheliste mängude arvelt esikohal. Niisiis ei tasu veel Kaljut maha kanda, Levadial šampanjasid avada ega neile kuldmedaleid kaela riputada.
Nagu ülal mainitud, siis Kalevi jaoks on reedene U19 finaal Transiga ülioluline, sest võitja pääseb Euroopasse. Vaid Levadia noored on 2019. aastal eurosarjas varem mänginud, kui aasta eest U19 vanuseklassis Eesti meistriks tulnud tiim kaotas toona Islandi klubile IA Akranes esmalt võõrsil 0:4 ja siis kodus 1:12, rohesärkide ainsa värava lõi Herman Õunas.
Tsitaat | "Ei olnud see, mille järele me tulime. Kiire analüüsina saab öelda, et pall ei läinud lihtsalt võrku - esimesel poolajal oli palju momente, teisel poolajal olime samuti palju Kalevi karistusalas. Kalevil oli kaks head standardolukorda ja nii see läks," võttis Roosnupp Soccernet TV eetris mängu kokku.
Protokoll:
22. mail kell 19.00 A. Le Coq Arenal
Tallinna FCI Levadia - JK Tallinna Kalev 2:2 (0:1)
51. Mark Oliver Roosnupp, 90. pen. Joao Pedro - 15. Ats Purje, 75. Marek Kaljumäe
Väravasöödud: 51. Richie Musaba, 90. x - 15. Georg Pank, 75. Onni Suutari
Hoiatused: 43. Michael Schjönning-Larsen - 84. Onni Suutari
Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 367
Peakohtunik: Grigori Ošomkov
Abikohtunikud: Andrus Õun, Egerd Pajustik
Neljas kohtunik: Karl Kena
VAR: Martti Pukk
AVAR: Petteri Schultz
Levadia: Karl-Andre Vallner, Edgar Tur, Bourama Fomba, Rasmus Peetson, Michael Schjönning-Larsen, Mihkel Ainsalu, Til Mavretic, Richie Musaba (73. Robert Kirss), Joao Pedro, Mark Oliver Roosnupp (79. Ioan Yakovlev), Felipe Felicio.
Varus: Oliver Ani, Heitor, Ioan Yakovlev, Robert Kirss, Alexandre Lopes Gomes, Frank Liivak, Aleksandr Zakarljuka, Ken Kallaste, Nikita Vassiljev.
Kalev: Oskari Forsman, Daniil Ševjakov (73. Airon Kollo), Georg Pank, Tristan Toomas Teeväli, Daniil Sõtšugov, Marek Kaljumäe, Sander Sinilaid, Aleksander Švedovski, Vadim Mihhailov, Taavi Jürisoo (46. Hugo Palutaja), Ats Purje (46. Onni Suutari).
Varus: Sander Liiker, Kaspar Laur, Hugo Palutaja, Onni Suutari, Joosep Põder, Airon Kollo, Enriko Kajari, Kenlou Laasner.
Tabeliseis:
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta