MEISTRILIIGA

Memo | Koondisest välja jäänud Zenjov tuletas ennast kohe esimesel võimalusel Hennile meelde (galerii!)

Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves

Flora alistas Sergei Zenjovi vedamisel Kalevi. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Tiitlikaitsja FC Flora suurepärane hoog Premium liigas jätkus Kadrioru staadionil, kus alistati Tallinna Kalev 3:2. Kui Flora sai viimase kuue mänguga juba viienda võidu, siis Kalevil sai läbi kolmemänguline kaotuseta seeria.

Kalevil oli esimese kümne minutiga mitu väga head võimalust juhtima asuda, aga Daniil Sõtšugov ei saanud palli mõnelt meetrilt raamidesse ning Aleksander Švedovski löögid blokeeriti Mark Anders Lepiku ja Mihhail Kolobovi poolt.

Neljas suurepärane võimalus avanes 18. minutil, kui Taavi Jürisoo spurtis Kalevi vasakul äärel Kolobovist ootamatult lihtsalt mööda ja söötis palli tagumise posti juurde, kus Vadim Mihhailov lõi selle esimese puutega väravasse - 1:0!

Kalevi eduseis ei püsinud kaua, sest Flora lõi 22. minutil viigivärava. Forsman tõrjus küll esmalt Kristo Hussari löögi ja seejärel ka Lepiku löögi, aga värava ees oli esimesena jaol Sergei Zenjov, kelle jaoks oli see vaid vormistamise vaev - 1:1! Mängu enda kätte saanud Flora lisas 31. minutil teise värava, kui Zenjov võitis õhuvõitluse Daniil Ševjakovi vastu ja lõi Nikita Mihhailovi tsenderduse peaga võrku - 1:2!

Kalev oli enne poolaja lõppu lähedal iluväravale, aga Kristen Lapa tõrjus Jürisoo kauglöögi peaaegu ristnurgast. 42. minutil lõi hoopis Flora kolmanda värava, Zenjov astus Georg Pangast väga lihtsalt mööda ja pääses palliga karistusalasse, kus leidis hea sööduga Lepiku, kes lõi oma liigahooaja 12. värava - 1:3!

Teine poolaeg algas Kalevi väravaga, kui Vladislav Kreida andis 52. minutil oma väljakupoolel lohaka valesöödu Vadim Mihhailovile, kes söötis palli edasi Purjele, kes omakorda lõi selle esimese puutega posti kõrvale - 2:3!

Esimene šanss viigivärava löömiseks avanes Kalevil umbes kümmekond minutit hiljem, kui Enriko Kajari leidis suurepärase sööduga viiekasti juurest Purje, kes võttis palli rinnaga omaks ja lõi seejärel terava nurga alt peale, aga Lapa tõrjus. Paar minutit hiljem säras reaktsioonitõrjega Oskari Forsman, kui Lepik sai Kreida nurgalöögist mõnelt meetrilt peaga löögile.

Kalev oli viigiväravale väga-väga lähedal 80. ja 81. minutil. Esimeses olukorras pääses viiekasti nurgast vabalt löögile Kenlou Laasner, aga Lapa tegi jalatõrje. Teises olukorras lõi Purje viielt meetrilt latti. Lõppseis 2:3 ja Flora kirjutas tabelisse järjekordsed võidupunktid. Soccernet.ee tähelepanekud:

Pöördehetk | Flora ärkas pärast kaotusseisu jäämist. Kalev alustas mängu palju paremini ja võinuks parema realiseerimise korral juba kümne minuti järel 3:0 juhtida. Lõpuks löödi avavärav natuke hiljem, aga see oli kasulik hoopis Florale, sest tiitlikaitsja ärkas pärast seda ja sai mängu esimesel poolajal täielikult enda kätte, lüües kolm väravat vastu. Kuigi Kalev lõi teise poolaja alguses ühe värava tagasi ja muutis mängu põnevaks, siis lõpuks otsustasid ikkagi Flora avapoolaja väravad mängu saatuse.

Üllatus | Flora on tabelis Paidest eespool. Floral on tänavu varasemast noorem koosseis ja enne hooaja algust ei olnud väga palju inimesi, kes oleks neid Paide Linnameeskonnast ettepoole ennustanud. Kui enne mängu oldi samadel punktidel, aga omavaheliste mängude tõttu eelis Paidel, siis vooru lõpetab eespool Flora, sest Paide kaotas kodus FCI Levadiale.

Staar | Koondisest välja jäänud Sergei Zenjov. Teisipäeval selgus Eesti koondise nimekiri maavõistluseks Šveitsiga ja Balti turniiriks. Koosseisu ei mahtunud tänavu vigastusega kimpus olnud 35-aastane Zenjov. "Zenjovi on seganud vigastus, mistõttu ta alles kogub vormi. Tean tema kvaliteeti ja sügiseks on ta valikus olemas, kui kõik läheb hästi," sõnas koondise uus peatreener Jürgen Henn. Zenjov näitas oma kvaliteeti kohe järgmisel päeval, kui säras Kalevi vastu kahe värava ja ühe väravasööduga.

Tore hetk | 11 mängijat väravajoonel. Esimesel poolajal juhtus Kalevi karistusalas harvaesinev olukord. Nimelt mängis Kalevi väravavaht meeskonnakaaslase Daniil Sõtšugovi söödu järel palli käega ja peakohtunik Jagnar Jakobson määras viie meetri kauguselt väravast Flora kasuks vabalöögi. Kõik 11 Kalevi mängijat olid seda väravajoonel kaitsmas. Õnnestunult.

Tsitaat | "Muru peal tunnen ennast paremini. Olen seda ennegi öelnud, et Eesti kunstmurul on väga keeruline mängida. Ma tean, et võib-olla mõned jalgpalliliidu inimesed ütlevad mulle, et tuleb passi vaadata, kui kunstmurul hakkama ei saa. Aga muru peal on nauding," kirjeldas 38-aastane Ats Purje muruväljakutel mängimist.

29. mail kell 19.00 Kadrioru staadionil

JK Tallinna Kalev - Tallinna FC Flora 2:3 (1:2)
18. Vadim Mihhailov, 52. Ats Purje - 22., 31. Sergei Zenjov, 42. Mark Anders Lepik

Väravasöödud: 18. Taavi Jürisoo, 52. Vadim Mihhailov - 22. Mark Anders Lepik, 31. Nikita Mihhailov, 42. Sergei Zenjov
Hoiatused: 63. Kaspar Laur, 75. Vadim Mihhailov, 90+4. Tristan Toomas Teeväli - 86. Oliver Nikola Cekredzi
Mänguolud: +24, vihmane ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras