MEISTRILIIGA

Memo | Kure ja Vaprus jätkavad kolme penaltiga põnevusmängu järel võrdsel pulgal (galerii!)

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor

FC Kuressaare ja Pärnu Vapruse kohtumises paremat ei selgunud. Foto: Allan Mehik

Kolme penaltiga põnevusmäng tabelinaabrite FC Kuressaare ja Pärnu Vapruse vahel jäi 2:2 viiki. Esimesel poolajal skooris kaks korda kodumeeskonna Kuressaare kapten Märten Pajunurm, teisel poolajal aga Vapruse ründaja Kevin Kauber. Otsustav tabamus sündis 90+3. minutil.

Kohtumise esimestel minutitel surus Kuressaare. Seejärel tekkis aga mitme hea väravavõimalusega periood Vaprusel. Henri Välja jooksis saarlaste kaitseliini üle ja pääses karistusalast korralikult löögile, kuid Kaur Kivila tõrjus. Kivila pareeris ka Enrico Veensalu soorituse terava nurga alt, Kristjan Kask kõmmutas healt positsioonilt palli kõvasti mööda.

Siis mängupilt võrdsustus. Esimese poolaja parimad momendid lahtisest mängust tekkisid kokkuvõttes Vaprusel, aga Kivila tegi Kevin Kauberi vastu supertõrje (vt "Ilus hetk") ning teises väljaku otsas realiseeris Kuressaare kaks penaltit.

Esimene penalti teeniti vahetult joogipausi eel nurgalöögi olukorras, kus Siim Aer tsenderdas ja Karl Orren lõi palli lähedalt vastu Välja kätt. Saarlased ei jõudnud midagi nõudma hakatagi, kui terava silmaga Rasmus Maalinn puhus juba vilet ja näitas 11 meetri punkti peale. Pajunurm lõi madalalt rahuliku palli enda poolt vaadates vasakule, Ott Nõmm hüppas teises suunas - 1:0.

Lisaminuteid määrati mõlema poolaja lõpus palju ning mõlema kolmveerandtunni üleajal ka skooriti. Pajunurm realiseeris mängu teise penalti 45+7. minutil, kui lõi sedapuhku enda poolt paremale. Nõmm hüppas õiges suunas, aga löögi hea tugevuse tõttu ta selleni napilt ei küündinud - 2:0. Penalti määrati selle eest, et Mattias Männilaane pika audi järel Orreniga võitluses olnud Välja mängis käega.

Märten Pajunurm realiseeris kaks penaltit. Foto: Allan Mehik

Esimesel poolajal said mõlemad meeskonnad ühe halva uudise seoses keskkaitsjatega - Vapruse kapten Magnus Villota korjas kollase kaardi, mis jätab ta järgmisest kohtumisest Nõmme Unitediga eemale; Kuressaare kaitsja Sander Alex Liit sai aga vigastada ja vahetati 30. minutil Ralf-Sander Suvinõmme vastu välja.

Teist poolaega domineeris Vaprus, teenides palju nurgalööke. Ühest kornerist pääses Kask lähedalt löögile, kuid Kivila taas tõrjus. 83. minutil lendas Magnus Villota pealöök napilt üle.

85. minutil sai Vaprus nurgalöögist ühe värava kätte. Kevin Aloe tsenderdusele pani Kivila käed vahele, aga seekord mitte väga õnnestunult ning pall jäi karistusalasse, kust Kauber tulistas selle lähima posti kõrvale võrku. Posti ja Aeru vahele oli jäänud väike pilu ning sealt pall sisse vuhiseski - 2:1.

90+3. minutil viigistas Vaprus penaltist, mis määrati VAR-i abil. Suvinõmm oli astunud oma kastis Kasele jala peale. Kauberi penalti lipsas võrku Kivila külje alt - 2:2.

Vaprus on nüüd punktilisa teeninud viimasest seitsmest liigamängust kuues. Tänane viik tähendab, et Kuressaare ja Vaprus jätkavad võrdsete punktide peal. Mõlemad on teeninud 13 vooruga 13 silma, täpselt nagu ka Tartu Tammeka. See punt hõivab tabelis kohad kuuendast kaheksandani.

Pöördehetk | 85. minuti tabamus. Aega oli jäänud väheks ja mäng näis tiksuvat 2:0 seisul Kuressaare võidusadamasse. Vaprusel oli 85. minutil kasutada nurgalöök, kuid eks neid oli olnud teise poolaja jooksul varemgi juba palju. Seekord aga võrk sahises ning see tõi mängu lõppu põnevuse ja pöörde, mis andis külalistele indu juurde ning päädis lõpuks viigiväravaga.

Üllatus | Välja kaks penaltikätt ühe poolajaga. Ei juhtu just tihti, et üks ja sama mees ühe poolaja jooksul kaks korda oma karistusalas penaltivääriliselt käega mängib. Henri Väljaga aga täna avapoolajal niimoodi juhtus. Välja jaoks oli mäng ka tervikuna õnnetu, kuna ta jättis Kivila hea tõrje tõttu mängu esimese väravavõimaluse realiseerimata, põhjustas siis kaks penaltit ning vahetati välja 72. minutil 0:2 kaotusseisus.

Staar | Kevin Kauber. Kui mäng lõppenuks 84 minuti järel, tuleks mängu staariks pidada arvukalt häid tõrjeid teinud Kaur Kivilat, aga hiljem suutis Kevin Kauber puurivahi kaks korda üle mängida. Kauber kindlustas hiliste tabamusega oma kohta Vapruse parima väravakütina ning vormistas külalismeeskonnale olulise punkti.

Kaur Kivila tegi head tõrjetööd. Foto: Allan Mehik

Ilus hetk | Kivila supertõrje. 37. minutil veel Kauber Kivilat üle ei mänginud, kuna viimane tegi fantastilise tõrje, mis pani mitmed pärnakad korraga peast kinni haarama. Kauber sai Enrico Veensalult söödu karistusalasse, võttis esimese puutega endale õhust palli kenasti ette ja lõi teise puutega lähedalt alumise nurga suunas. Mingil moel suutis Kivila selle hüppega välja tassida.

Tsitaat | "Ma ei ütleks, et me väga rahulikud olime." Nii vastas Kristjan Kask küsimusele, kas Vaprusele tuli kasuks teisel poolajal kannatlikkuse ja külma pea säilitamine.

28. mail kell 18.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Pärnu JK Vaprus  2:2 (2:0)
28. pen., 45+7. pen. Märten Pajunurm - 85., 90+3. pen. Kevin Kauber

Väravasöödud: 28. Karl Orren, 45+7. Mattias Männilaan - 85. Kevin Aloe, 90+3. Kristjan Kask
Hoiatused: 36. Ralf-Sander Suvinõmm, 42. Karl Rudolf Õigus, 87. Artjom Jermatšenko, 89. Siim Aer - 42. Magnus Villota, 45+4. Enrico Veensalu, 55. Uku Kõrre
Mänguolud: +23, päikesepaisteline ilm, muruväljak heas seisukorras