Memo | Levadia näitas Kuressaarele, et värava saab lüüa 65 ja 18 sekundiga

Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli

Ioan Yakovlev säras Levadia särgis. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Seitse järjestikust matši kaotuseta kulgenud Tallinna Levadia alistas 2:0 Kuressaare, kes pole nüüdseks seitse mängu järjest võitnud.

Levadia ei vajanud palju aega, et kirjutada tabloole esimene number. Juba teisel minutil sahises Kaur Kivila seljatagune. Kogu olukord sai alguse sellest, et Karl Rudolf Õigus eksis tagasisöödul ning Mihkel Ainsalu madala tsenderduse lükkas edasi väravasse Ioan Yakovlev - 1:0.

Rohesärkide algus oli kiire ja resultatiivne, kuid avapoolajal nad enam jaole ei jõudnud. Kuressaare oli väga kramplik ja läks aega, kuniks nad oma mängumootori enam vähem käima said.

Levadia poolelt põhjustas külaliste kaitsjatele paksu pahandust väravalööja Yakovlev, kes sai esimese 45 minuti jooksul kirja neli pealelööki, millest kõik olid omamoodi ohtlikud. Saarlased proovisid vastaste ääreründajat takistada Siim Aeruga, seejärel vahetas ta Karl Rudolf Õigusega ääred, ent ei läinud palju mööda, kui Aer oli uuesti Yakovlevi vastu.

Teisel poolajal proovis Kuressaare pressida kõrgelt, jättes kaitseliini ja Kivila vahele suure maalapi. Tehniliselt tugev Levadia ei lasknud end vastase taktikalisest valikust mõjutada ning nende jaoks jätkus kõik samasuguselt.

Kui lähedalt ei saanud, siis proovis Levadia kaugelt. 58. minutil saatis Kuressaare puuri suunas kuuli Til Mavretic ja minut hiljem keerutas Joao Pedro, aga mõlemal juhul olid Kivila käed vajalikul hetkel vahel.

72. minutil tõi Levadia topeltvahetusega mängu Mark Oliver Roosnupu ja Frank Liivaku, kellest esimene suunas Pedro jalast antud nurgalöögi esimese puutega väravasse - 2:0. Kuus resultatiivset söötu jaganud Pedro tõusis väravasöötude edetabelis esikohale.

Kuressaare proovis kohtumise lõpus rohkete vahetustega mängu muutust tuua ja see isegi toimis, ent väravad jäid neil löömata. Levadia liigub koondisepausile 39 punktiga esikohal, 13 silma kogunud Kuressaare on kaheksas. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Kiired väravad | 65 ja 18 sekundit. Kuressaare vastu tegid Levadia mehed kiire ja efektiivse töö. Põhirivistusse kuulunud Yakovlev jõudis mängida 65 sekundit, kui tema jalast teele läinud löök lõpetas väravas.

Roosnupuga läks asi kiiremini. 72. minutil vahetusest sekkunud eestlane jõudis otsajoone juurest vastase karistusalasse ja koksas nurgalöögist tulnud palli sisse 18 (!) sekundiga. Kes oleks arvanud, et 90 minuti asemel saab asju lahendada 65 ja 18 sekundiga.

Võimalus | Robert Kirss. Kuressaare vastu oli Levadia algkoosseisus Kirss, kes varem mängis vaid 148 minutit. Kirsi alustamine seisnes selles, et põhiründaja Felipe Felicio kandis mängukeeldu ja Ahmad Gero hooaeg on põlvevigastuse tõttu lõppenud.

Oli näha, et erakordse võimaluse saanud Kirss põles tahtest näidata peatreener Curro Torresele, et just tema väärib kohta üheteistkümne alustava mängija seas. Kokkuvõttes tegi Kirss võrdlemisi tubli mängu, ent mitte midagi sellist, mida Felicio ei suudaks.

Staar | Ioan Yakovlev. Levadia puhul on palju räägitud Joao Pedro mõjust liidermeeskonna mängule, kuid lisaks brasiillasele on ülioluline lüli Yakovlev. Eesti koondist ühe mängu esindanud ääreründaja on kiire, julge ja enesekindel - see on kooslus, mida Levadia äärtel vajab.

Tore hetk | Ebatavaline külaline Premium liiga mängul. Ei näe just tihti, kuidas Eesti kõrgliigat väisab mõni lind, aga 85. minutil tatsas Lilleküla murul ringi linavästrik.

Linavästrik Lilleküla murul. Foto: Soccernet TV kuvatõmmis

Tsitaat | "Vaadates tabelisse, siis sel aastal on kõigil Levadiaga raskem kui Floraga." Kuressaare kapten Märten Pajunurm tegi mängujärgselt vastasele komplimendi.

1. juunil kell 19.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FCI Levadia - FC Kuressaare  2:0 (1:0)

AVAR: Risto Eelmaa

Levadia: Karl Andre Vallner, Edgar Tur (46. Bourama Fomba), Rasmus Peetson, Heitor, Michael Schjönning-Larsen, Mihkel Ainsalu, Til Mavretic (86. Maksimilian Skvortsov), Richie Musaba (72. Mark Oliver Roosnupp), Joao Pedro, Ioan Yakovlev (72. Frank Liivak), Robert Kirss (86. Alexandre Lopes Gomes).
Varus: Oliver Ani, Mark Oliver Roosnupp, Alexandre Lopes Gomes, Frank Liivak, Aleksandr Zakarljuka, Ken Kallaste, Bourama Fomba, Nikita Vassiljev, Maksimilian Skvortsov.

Kuressaare: Kaur Kivila, Siim Aer, Sander Alex Liit, Karl Orren, Märten Pajunurm, Ralf-Sander Suvinõmm (76. Kristofer Robin Grün), Oliver Rass (80. Sten-Egert Paap), Artjom Jermatšenko (80. Joosep Kobin), Joonas Soomre (76. Andero Kivi), Karl Rudolf Õigus (63. Gleb Pevtsov), Mattias Männilaan.
Varus: Rihard Meesit, Joosep Kobin, Gleb Pevtsov, Kristofer Robin Grün, Anton Volossatov, Sten-Egert Paap, Joonas Vahermägi, Rasmus Saar, Andero Kivi.

VAATA JÄRELE: liider Levadia ei teinud Kuressaarele hinnaalandust

Esimese puutega värava löönud Roosnupp: pidime juba varem sekkuma, aga kohtunik ei lasknud

Fotograaf: Katariina Peetson

Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson
Veerandfinaalid
EM-päevik
Erinevaid mõtteid
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

object(Poll)#284 (6) { ["poll_id"]=> string(3) "470" ["question"]=> string(17) "Kes võidab EM-i?" ["order_nr"]=> string(0) "" ["date_added"]=> string(10) "1718305646" ["vote_count"]=> string(4) "1499" ["variant"]=> array(9) { [0]=> object(PollVariant)#287 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2323" ["answer"]=> string(8) "Saksamaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "1" ["vote_count"]=> string(3) "355" } [1]=> object(PollVariant)#288 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2324" ["answer"]=> string(11) "Prantsusmaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "2" ["vote_count"]=> string(3) "252" } [2]=> object(PollVariant)#289 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2325" ["answer"]=> string(9) "Inglismaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "3" ["vote_count"]=> string(3) "237" } [3]=> object(PollVariant)#290 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2326" ["answer"]=> string(9) "Hispaania" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "4" ["vote_count"]=> string(3) "277" } [4]=> object(PollVariant)#291 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2327" ["answer"]=> string(8) "Portugal" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "5" ["vote_count"]=> string(3) "124" } [5]=> object(PollVariant)#292 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2328" ["answer"]=> string(7) "Itaalia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "6" ["vote_count"]=> string(2) "76" } [6]=> object(PollVariant)#293 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2329" ["answer"]=> string(7) "Holland" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "7" ["vote_count"]=> string(2) "59" } [7]=> object(PollVariant)#294 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2330" ["answer"]=> string(6) "Belgia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "8" ["vote_count"]=> string(2) "29" } [8]=> object(PollVariant)#295 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2331" ["answer"]=> string(11) "Keegi teine" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "9" ["vote_count"]=> string(2) "90" } } }