Memo | Paide väravamasin lustis tunnikese, Unitedi oma saabus lõpu eel (galerii!)
Paide Linnameeskonna väravamasin Abdoulie Ceesay lõi Nõmme Unitedi puuri palle täis, kuid väga inetuks seis siiski ei läinud, sest nõmmekate väravamasin Egert Õunapuu vastas lõpu eel kahe penaltiga.
Paide domineeris avapoolaega pea täielikult ning väravad ei lasknud end kaua oodata. Juba 3. minutil koksas Abdoulie Ceesay viielt meetrilt väravasse Robi Saarma tsenderduse - 1:0! 19. minuti analoogses olukorras oli tsenderdajaks Siim Luts ja realiseerijaks jällegi Ceesay - 2:0! 21. minutil sahises võrk jälle, aga Unitedi õnneks määrati Patrik Kristalile napp suluseis.
Juba enne poole tunni möödumist otsustas Martin Klasen vahetada keskkaitsjat, tuues Aleksandr Altebergi asemele Alexander Kapitan Bergmani. Paide marssi see aga ei peatanud - Sacha Martinez jäi kohe Predrag Medici takistamisel hiljaks ning kodumeeskond teenis penalti, mille Kristal veeretas püüdmatult posti kõrvale - 3:0!
Kümme minutit hiljem tegi Kristal fantastilise eeltöö, tõstes palli vastaste kastis ühe puutega üle Ismael Garcia ja saates seejärel mõõdetud söödu viiekasti taha, kust Ceesay palli värava lakke kõmmutas - 4:0! United sai riietusruumi kaasa veel ühe värava, kui Milan Delevic kasvatas skoori nurgalöögijärgses olukorras - 5:0.
Teine poolaeg algas samas vaimus, kui 49. minutil liikus Delevic palliga kastijoonele ja söötis sealt tagaposti suunas, kus Ceesay õigel ajal jaol oli - 6:0. Paar minutit sahises ka Paide võrk, kui Facundo Stefanazzi lahendas 51. minutil üks-üks olukorra kauni tõstega, aga suluseisu tõttu see värav ei lugenud.
Paide purustustöö näis peagi jätkuvat, kui Mihkel Järviste Siim Lutsu vastu penaltivea sooritas, kuid seekord õnnestus Georg Mattias Lagusel Kristali penaltilöök posti kõrvalt tõrjuda. Sealt alates oli isukamaks pooleks hoopis külalismeeskond, kes jahtis oma auväravat.
Lõpuks saadi kätte koguni kaks, sest VAR-i abiga tuvastati Nikita Baranovile kaks penaltiväärilist eksimust ning Egert Õunapuu realiseeris mõlemad võimalused. Tema penaltite vahele mahtus aga ka Paide vahetusründaja Mechini Gomise tabamus, nii et lõppseisuks kujunes hokilik 7:2. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:
Pöördehetk | Laguse penaltitõrje. Georg Mattias Laguse 59. minuti penaltitõrje tõmbas Paide väravapeole pidurit. Kuni sinnamaani näis küsimus olevat vaid selles, kui palju kodumeeskond lüüa jõuab, sest Unitedi kaitse käristati ikka ja jälle ribadeks, ning tahes tahtmata meenus kahe aasta tagune kohtumine TJK Legioniga, kellele Paide kümme vastuseta väravat lõi. United ammutas Laguse tõrjest enesekindlust ning oli viimasel pooltunnil ise ründavamaks pooleks.
Üllatus | Õunapuu on tagasi. Kas just üllatus, aga Egert Õunapuu tervenemine on uudis, mida Nõmme United on kannatamatult oodanud juba hooaja algusest saadik. 10. märtsil sai ta esimest korda mängukõlbulikuks, kuid pidas vastu vaid kolm lühikest mängu. 29. juunil tuli ta tagasi, aga sai juba järgmises mängus jälle vigastada. Nüüd on ta kolmandat korda tagasi ja kõik loodavad, et 19-aastane ründetalent suudab seekord tervena püsida ja enda potentsiaali näidata.
Kõigest 173 mänguminutist hoolimata on Õunapuul nüüd kirjas 3 väravat Premium liigas, millega ta jagab meeskonnasisese väravaküttide tabeli esimest rida. Mitmed välismaa mehed on läbi hooaja üritada saanud, kuid pole kuidagi sihile jõudnud. Õunapuuga väljakul näib Unitedi rünnak aga järsku hoopis lootusrikkam välja, olgugi et tänased penaltid teeniti üsna juhuslikest olukordadest.
Ilus hetk | Frolov kerkis Kalimullini kõrvale. 36-aastane Andre Frolov vahetas 76. minutil välja 16-aastase Patrik Kristali, mis tähendas tema jaoks karjääri 517. kohtumist Eesti kõrgliigas. See tähendab omakorda Andrei Kalimullini rekordi kordamist, nii et tippmark võib langeda juba tuleval nädalal.
Frolov ei kanna Paides sel hooajal küll põhiraskust, kuid kogenud kapteni rolli ei maksa kunagi alahinnata. Septembrikuise ülitiheda mängugraafiku ajal on tema teeneid kahtlemata tarvis: juba 3 päeva pärast mängitakse võõrsil Kaleviga, 4 päeva pärast seda kodus Kuressaarega, 4 päeva hiljem Transiga kodus ja veel 4 päeva hiljem Transiga võõrsil.
Staar | Abdoulie Ceesay. 20-aastane Gambia ründaja läheb üha tulisemasse hoogu. Suvel saabudes avaldas ta kohe muljet eurosarjas, nüüd on väravad hakanud sündima ka koduliigas ja kahtlemata on temal Paide tõusulaine juures tähtis roll. Unitedi vastu näitas ta suurepäraseid avanemisi ja seejärel suurepärast realiseerimist. 18. mänguminutil väljendas ta oma head mängutuju ja tehnilist arsenali rabona-tsenderdusega, mida Eesti väljakuil haruharva pakutakse.
Tsitaat | "Vähemalt Nõmme noor ründaja sai ka väravaid lüüa, selle üle on ikka hea meel." - Paide kapten Andre Frolov ei olnud vastaste väravalööjale kade.
Protokoll:
14. septembril kell 17.00 Paide linnastaadionil
Paide Linnameeskond - FC Nõmme United 7:2 (5:0)
3., 19., 42., 49. Abdoulie Ceesay, 32. pen. Patrik Kristal, 45. Milan Delevic, 87. Mechini Gomis - 83. pen., 90+6. pen. Egert Õunapuu
Väravasöödud: 3. Robi Saarma, 19., Siim Luts, 32., 45. Predrag Medic, 42. Patrik Kristal, 49. Milan Delevic, 87. Daniel Luts - 83. Ousman Ceesay, 90+6. Samuel Merilai
Realiseerimata penalti: 59. Patrik Kristal (Lagus tõrjus)
Hoiatused: 12. Milan Delevic, 36. Abdoulie Ceesay, 63. Michael Lilander - 23. Karl Gustav Kokka, 72. Mihkel Järviste
Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm, muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 310
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Andrus Õun
Neljas kohtunik: Andree Porila
VAR: Kristo Tohver
AVAR: Sander Saga
Paide: Ebrima Jarju, Michael Lilander, Nikita Baranov, Milan Delevic, Joseph Saliste, Patrik Kristal (76. Andre Frolov), Predrag Medic (60. Oskar Hõim), Siim Luts (60. Herol Riiberg), Robi Saarma, Dimitri Jepihhin (56. Daniel Luts), Abdoulie Ceesay (56. Mechini Gomis).
Varus: Mihkel Aksalu, Gerdo Juhkam, Herol Riiberg, Kristofer Piht, Andre Frolov, Mechini Gomis, Hindrek Ojamaa, Oskar Hõim, Daniel Luts.
United: Georg Mattias Lagus, Samuel Merilai, Ismael Garcia, Aleksandr Alteberg (30. Alexander Kapitan Bergman), Sacha Martinez (46. Alfred Adomah), Oleksandr Musolitin, Martin Adamec, Murad Velijev (46. Bruno Vain), Mihkel Järviste, Facundo Stefanazzi (66. Ousman Ceesay), Karl Gustav Kokka (66. Egert Õunapuu).
Varus: Marko Meerits, Kaarel Leppsalu, Alexander Kapitan Bergman, Bruno Vain, Egert Õunapuu, Nikita Kalmõkov, Ousman Ceesay, Alfred Adomah, Karl Läänelaid.
Tabeliseis:
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Liisi Troska
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta