Memo | Piirilinnast külla sõitnud Kaborest sai Unitedi peopäeva peaesineja
Esmakordselt Männiku staadionil Premium liigat võõrustanud Nõmme Unitedi jaoks pidi 12. vooru matš olema täielik pidupäev, aga läks hoopis nii, et rõõmu tundsid hoopis külalised Narvast - Trans võttis kindla 3:1 võidu ja ronis põhjamudast kaugemale.
- Vaata Mihkel Naukase fotogaleriid mängust siit või artikli lõpust!
- Meerits pärast kaotust: s*tasti läks, midagi ei toiminud (Beglarišvili: sellise mänguga tulevad tulemused)
Ajal, mil mängitud oli mõni minut vähem kui pool tundi, polnud platsil suurt midagi juhtunud. Korra pakkusid vaatemängu väravavhid (sellest saab lugeda altpoolt), siis luhtas suluseisus olnud Pierre Landry Kabore hea võimaluse. Alles 27. minutil tekkis matši esimene päriselt ohtlik võimalus ja see lõppes kohe väravaga.
Transi poolkaitsja Denis Poljakov otsis läbisööduga karistusalasse liikunud Kaboret. Kuigi sööt läks pisut pikaks, siis Burkina Faso mees säilitas külma pea ja söötis penaltipunkti lähistele, kus oli Zakaria Beglarišvili. Transi võlur võttis palli esimese puutega omaks, pani siis Unitedi keskkaitsja Jakub Luka konksuga põlvili ning paigutas mänguvahendi rahulikult võrku - 0:1!
Avapoolaja teises pooles jõudis korra skoorimisele lähedale ka Kabore, aga Meerits tõrjus. Lisaks maandus üks Kabore üritus ka võrgus, aga enne seda oli talle söötnud Leonardo Rolon suluseisus - vaheajaks oli Transil minimaalne edu.
Külaliste teine tabamus saabus 60. minutil. Beglarišvili leidis karistusala paremast äärest Kabore, kes söötis keskele, kust Rolon paigutas palli esimese puutega paremasse alanurka - 0:2! Kaks väravasöötu andnud Kabore sai jala valgeks 71. minutil (loe lähemalt ilusa hetke rubriigist) ning sellega oligi mäng tehtud - 0:3!
Võõrustajad osutusid esimest korda ohtlikuks alles 74. minutil, kui Jevgeni Demidov suunas palli värava eest peaga üle. Viis minutit hiljem sama mees ka skooris - veidi varem vahetusest sekkunud Bruno Vain pikendas paremalt tulnud nurgalöögi tagumisse posti, kust Demidov pani jala vastu ja võrgu sahisema - lõppseis 1:3.
Võidu võtnud Narva Trans tekitas endale pisut hingeruumi, kuid jätkuvalt pole rõõmustamiseks põhjust - nad on nüüd üheksa punktiga eelviimasel real, kohe nende ees seisvad Pärnu Vaprus ja Kuressaare edestavad neid kolme silmaga. United on viie punktiga viimane. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:
Pöördehetk | Avavile. Nagu mängukirjeldus näitab, oli initsiatiiv alates avavilest Transi käes. Seda ei muutnud ka esimene ega teine värav, alles kolmanda tabamuse järel ehk jämedalt 20 minutit enne lõppu said võõrustajad end käima. Sellest oli aga ilmselgelt vähe, et vältida kaotust.
Omamoodi hetk | Meeritsast sai peaaegu Premium liiga esimene Männiku staadioni väravalööja! Jah, te lugesite õigesti - Marko Meerits oleks 11. minutil peaaegu skoorinud. Unitedi väravavaht sai enda trahvikasti lähistel palli ja saatis selle kõrge kaarega vastase karistusala poole. Tundus, et Transi kindamehe Aleksei Matrossovi jaoks on lendlev pall kerge saak, aga ei olnud - mänguvahend võttis karistusala joone juures veidra põrke, mistõttu polnud kaugel, et see oleks üle Matrossovi pea lennanud ja postide vahel maandunud. Siiski suutis mees end viimasel hetkel pikaks venitada ja palli ühe käega pareerida.
Oleks see vast olnud lugu, kui Premium liiga ajaloo esimene värav Männiku staadionil tulnuks kodumeeskonna väravavahi jalast. Aga noh, oleksid vutimaailmas teadupärast ei loe.
Paneb mõtlema | Kas Klasenil oligi õigus? Teisipäeval sai Soccernet.ee-st lugeda, kuidas United töötas selle nimel, et väljak saaks mänguks Transi vastu valmis. Artiklis ütles klubi tegevjuht Martin Klasen, et plats ei ole neljapäevaks parimas seisus - tema ennustust kinnitas ka telepilt. Ta lisas muiates: "Trans on vast harjunud, nende enda väljak pole ju ka kõige tasasem." See oli viide Transi koduväljaku ehk Kreenholmi staadioni murule, mis on juba aastaid olnud vilets.
Tundub, et Klasenil oli õigus, sest rahuldavas seisukorras olnud vutimuru sobis mängupilti arvestades selgelt paremini Transile. Ja mängujärgsest intervjuust selgus, et väljak oli külaliste jaoks isegi suurepärane. "Väljak oli väga hea. Mäletan, et Männiku muru oli kaks-kolm aastat tagasi palju parem, aga täna oli ka mängitav," ütles Beglarišvili pärast mängu.
Üllatus | Trans teenis võõrsilt esimesed punktid. Jätkates väljakujuttudega, siis äkki oligi nii, et Trans tundis Männiku staadionil end väga koduselt, tänu millele teenis selle hooaja esimesed võõrsilpunktid? Võimalik, väga võimalik.
Naljad kõrvale jättes oli see Transi jaoks kuues mäng väljaspool kodu, esimesed viis kaotati - esmalt 0:6 Tallinna Levadiale, siis 0:3 Nõmme Kaljule, seejärel 3:4 Tallinna Florale, 0:5 Kuressaarele ja 0:1 Tallinna Kalevile. Kokku oli väravate vahe 3:19.
Kas teenitud võit oli juhus või on viimaks Trans võõrsil oma asjad korda saanud, selgub juba eeloleval esmaspäeval, kui piirilinna mehed sõidavad külla Tartu Tammekale. Kell 19.00 algavat kohtumist näitab otsepildis Soccernet TV.
Staar | Pierre Landry Kabore. Kahe hooaja vahel Transiga liitunud Kabore mängis alguses ääreründaja positsioonil, aga viimastes mängudes on ta tegutsenud tipuründajana. Sel positsioonil on temast saanud oma meeskonna üks parimaid mängijad, ütles Beglarišvili. Oma headust näitas ta ka Unitedi vastu, kui andis kaks väravasöötu ja lõi ühe värava. See sama värav viib meid ilusa hetke juurde.
Ilus hetk | Kabore värav. Kui Jaan Tätte ütles kord, et mõni hetk on elus ilusam kui teine ja mõni hetk on kohe väga-väga ilus, siis sama saab öelda selles mängus löödud väravate kohta. Beglarišvili avavärav oli ilus, Kabore oma kohe väga-väga ilus. Nimelt ründaja murdis paremal pool otsajoone ääres kahe vastase vahelt läbi, tuiskas siis värava poole ja lõi terava nurga alt tugevalt esimesse posti.
Veendu Kabore värava iluduses allolevast videost:
Tsitaat | "Lastevoor on läbi, meid on piisavalt juba koolitatud - võiks mängima hakata" Ütles Unitedi väravavahist kapten Marko Meerits kohtumise järel.
Protokoll:
23. mail kell 18.00 Männiku staadionil
FC Nõmme United - JK Narva Trans 1:3 (0:1)
79. Jevgeni Demidov - 27. Zakaria Beglarišvili, 60. Leonardo Rolon, 71. Pierre Landry Kabore
Väravasöödud: 79. Bruno Vain - 27., 60. Pierre Landry Kabore, 71. Aleksandr Ivanjušin
Hoiatused: 63. Pierre Landry Kabore, 90+3. Denis Poljakov
Mänguolud: +26, päikesepaisteline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 475
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Kristjan Kruk
Neljas kohtunik: Paul Kask
VAR: Rasmus Maalinn
AVAR: Tauno Rämson
United: Marko Meerits, Karl Läänelaid (46. Samuel Merilai), Alexander Kapitan Bergman, Jakub Luka, Mihkel Järviste, Oleksandr Musolitin (76. Bruno Vain), Kaspar Rõõmussaar (62. Trevor Hint), Tristan Vendelin, Murad Velijev (46. Henri Leoke), Karl Gustav Kokka (46. Mõhhailo Plohhotnjuk), Jevgeni Demidov.
Varus: Georg Mattias Lagus, Kaarel Leppsalu, Samuel Merilai, Mõhhailo Plohhotnjuk, Bruno Vain, Henri Leoke, Trevor Hint, Robin Tiigiste.
Trans: Aleksei Matrossov, Aleksandr Ivanjušin, Šalva Burjanadze, Mark Maksimkin, Artjom Škinjov, German Šlein, Denis Poljakov, Leonardo Rolon (69. Sergo Kuhhianidze), Zakaria Beglarišvili, Pierre Landry Kabore (83. Aleksei Stepanov), Taaniel Usta.
Varus: Aleksandr Kraizmer, Denis Sibul, Kelsey Egwu, Sergo Kuhhianidze, Aleksei Stepanov, Nikita Muravljov.
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Mihkel Naukas
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta