Memo | Poola kapten tegi oodatud tagasituleku, kuid õnnepisaraid sai valada Austria kapten

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor

Marko Arnautovic. Foto: Scanpix / Fabian Bimmer / Reuters

Austria koondis kallutas Poola vastu teisel poolajal asjad enda kasuks ja võitis 3:1. Poola jäi Robert Lewandowski naasmisest hoolimata tugevas D-alagrupis väga täbarasse seisu.

Avavoorust oli mõlemal koondisel all kaotus. Austria alustas mängu hea survega ning skooris juba üheksandal minutil. Vasakkaitsja Phillipp Mwene pikk aut küll klaariti, aga Mwene sai äärelt kohe uuesti tsenderdada ja keskkaitsja Gernot Trauner lõi peaga palli lähimasse ristnurka - 0:1.

Pärast esimest väravat sai ka Poola paremini mängu sisse. Nicola Zalewski tulistas 18. minutil healt positsioonilt taevasse, kuid 30. minutil nurgalöögijärgses olukorras võrk sahises. Jan Bednareki löögi küll Philipp Lienhart blokeeris, aga tagasipõrganud palli lükkas Krzysztof Piatek oma endisel kodustaadionil (ta on endine Berliini Hertha ründaja) võrku - 1:1.

Poola suurim staar, kapten, rekordinternatsionaal ja -väravakütt Lewandowski, kes oli avamängu tagareievigastuse tõttu vahele jätnud, sekkus täna vahetusest 60. minutil platsile. Aga ta sai kirja vaid kollase kaardi, kui tabas õhuvõitluses küünarnukiga Lienharti.

Austria läks uuesti juhtima heast kombinatsioonist 66. minutil. Alexander Prass andis vasakult äärelt madala söödu keskele, Marko Arnautovic jooksis kavalalt pallist üle ja jättis selle Christoph Baumgartnerile, kes jooksis karistusalasse ja lõi 16 meetrilt alla nurka - 1:2.

Lõppseis vormistati 78. minutil penaltist. Olukord algas puurivaht Patrick Pentzi pikast pallist ette, Marcel Sabitzer pääses Wojciech Szczesnyga üks-ühele. Sabitzer oli karistusalas Poola väravavahist mööda mängimas, kui Szczesny niitis ta maha. Tulemuseks kollane kaart kindamehele ja penalti Austriale, mille realiseeris kindla löögiga alla nurka kapten Arnautovic - 1:3.

Pallivaldamine oli kokkuvõttes Austria kasuks (56:44). Pealelöökide arv oli võrdne (15:15), aga raamide vahele lõi Austria kolm korda rohkem kui Poola (9:3).

Kõrgetasemelises alagrupis on nüüd Hollandil ja Prantsusmaal ühe mänguga kolm punkti, Austrial kahe mänguga kolm ja Poolal kahe kohtumisega null punkti. Juhul kui Holland ja Prantsusmaa teevad hilisõhtul omavahel viigi, siis Poola teoreetilised edasipääsulootused kustuvad lõplikult. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Austria 2:1 juhtvärav. Austriale pole nüüd üheksa mängu järjest teisel poolajal ühtki väravat löödud. Seepärast oli 66. minutil juhtimaminek kõva avaldus võidu suunas ja juhtseisu enam käest ei antudki.

Üllatus | Austrial häid keskkaitsjaid jagub. Austria suurim staar David Alaba on põlvevigastusega väljas, aga koondisel tundub suurepäraseid keskkaitsjaid jaguvat. Täna lükati põhikoosseisu Trauner ja Lienhart, kellest kumbki polnud avavoorus Prantsusmaa vastu algrivistusse mahtunud. Lienhart tegi kaitses silmapaistva võitlusliku esituse ning Trauner lõi lausa värava.

Ilus hetk | Arnautovic pisarais. 35-aastasele Arnautovicile tähendas penaltist löödud värav niivõrd palju, et kogenud mees oli täpse penalti järel pisarais. Austria oli juba enne penaltiolukorda ette valmistamas topeltvahetust, et võtta välja ka kapten, aga Arnautovic jõudis pisut enne vahetusi oma resultatiivse hetke ära oodata.

Staar | Christoph Baumgartner. Baumgartner oli palliga loov ja tegi pallita head pressingut. Ta lõi võiduvärava, saades esimeseks mängijaks, kes skoorinud Austria koondise eest kahel erineval EM-finaalturniiril.

Tsitaat | "Olime Austriaks paberil hästi valmistunud, aga paber ja reaalsus on mõnikord väga erinevad," kommenteeris Poola paremäär Przemyslaw Frankowski.