Memo | Punane särk ja uustulnuk ei mahu Kuressaare võiduvalemisse
Esimest korda omavahel kohtunud Nõmme United ja Kuressaare lõpetasid tänavuse Premium liiga hooaja esimese ringi 1:1 viigiga. See tähendab, et saarlaste eriskummalisse seeriasse lisandus uus tahk.
- Vaata Katariina Peetsoni fotogaleriid mängust siit või artikli lõpust.
Avapoolajal oli domineerivam pool türkiissinises mänginud Kuressaare, kes juba esimestest minutitest otsis aktiivselt juhtväravat. Tihtipeale ründasid saarlased mööda vasakut äärt, kus eelmisel kuul heas hoos olnud Karl Rudolf Õigus tekitas palju teravust.
Õiguse täpsest tsenderdusest sündis kohtumise esimene tabamus. 31. minutil toimetas ääremängija vasakust tiivast tsenderduse karistusalasse, kus Joonas Soomre lasi palli endast ja Samuel Merilaiust mööda, misjärel virutas Kuressaare ründaja kera esimese puutega tagumisse nurka - 0:1. Meisterlik sooritus tähistas Soomre jaoks selle hooaja kolmandat kolli, Õigusel oli see juba viies resultatiivne sööt.
Enne külaliste esimest õnnestumist enda tagala turvamisele keskendunud United ärkas seejärel üles ning hakkas rohkem vastaste värava suunas vaatama. Pika positsioonirünnaku tulemusena sai United nurgalöögi, mis karistusalasse jõudes tekitas suuri raskusi Pavel Dõmovi jaoks, kelle ebaõnnestunud klaarimise tagajärjel põrkas pall Kaur Kivila puuri ette, kus Alexander Kapitan Bergman pani Premium liiga karjääri jooksul esimest korda võrgu sahisema - 1:1. Vaheajale suunduti viigiseisul.
Teist kolmveerandtundi alustas United väga energiliselt ning mida minut edasi, seda rohkem tundus, et võõrustajate juhtvärav pole enam mägede taga. Kuressaare oli teisel poolajal enda hale vari, lubades vastasel mängu dikteerida.
Kuigi saarlastel olid siin-seal mõned võimalused, põhjustasid Unitedi tulekud külaliste kaitseliinile peavalu. Suuremat sorti tulekahju tekkis siis, kui palliga sai toimetada Murad Velijev, kelle üks löök vuhises posti kõrvalt mööda ning teine lendas Kivilaga üks-ühele minnes üle lati.
Alates 82. minutist tegutsesid sinisärgid platsil kümnekesi, sest Gleb Pevtsov sai teise kollase kaardi. Siiski ei õnnestunud Unitedil arvulist enamust ära kasutada, mistap said mõlemad tiimid ühe punkti võrra rikkamaks. Uustulnuk lõpetas esimese ringi Narva Transi taga viimasel kohal, Kuressaare tõusis Tartu Tammeka ette viiendaks. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:
Patuoinas | Gleb Pevtsov. Veel kolm vooru tagasi vahetusest sekkudes Tammeka vastu üksinda mängu ära otsustanud Pevtsov tuli täna väljakule 79. minutil. Minut hiljem sai ta esimese kollase kaardi, kui Bergman lasi Marko Meeritsa söödu enda tagant veereda Aleksandr Altebergile, mille käigus muutus pall üha aeglasemaks ning Pevtsov arvas, et libistades jõuab ta selleni kiiremini. Läks aga nii, et palli asemel tabas Kuressaare ründaja vastase kaitsja jalga, mis ei jäänud peakohtunik Joonas Jaanovitsil nägemata.
Teine kollane kaart välkus 82. minutil, kui Dõmov lõi palli oma karistusalast eemale ning Pevtsov läks Bergmani vastu õhuvõitlusesse küünarnukk ees. Kas Bergmanilt järgnes näitemäng või mitte, see jäägu tema südametunnistusele, aga tõsiasi on see, et nii rumalalt ei tasu vastasega võitlusesse minna. Unitedi pink tegi palju lärmi, Jaanovitsilt tuli teise kollase järel punane ning kolm minutit kunstmurul viibinud Pevtsov pääses varakult duši alla.
Üllatus | Kokka algkoosseisus. Eelmises voorus Pärnu Vapruse vastu pingilt saabudes esimesed Premium liiga minutid kirja saanud Kokka usaldati täna tipuründaja positsioonil algrivistusse. Põnevaks tegi selle asjaolu see, kuidas mängija rääkis pärast Vapruse-mängu Soccernet TV otse-eetris, kuidas ta praegusel hetkel on pigem teise poolaja lõpu mees.
Millegi erakordsega eelmisel hooajal III liigas pallinud Kokka silma ei paistnud, ent otseselt ta kellelegi alla ka ei jäänud. Kaitsefaasis käis ta tihtipeale enda karistusala juures abis, mis kahtlemata nõudis palju energiat. 54. minutil vahetati ta Mõhhailo Plohhotnjuki vastu välja, Kokka lahkus platsilt kodupubliku aplausi ja viisijuppide saatel.
Pahandus | Kaitseeksimused. Kuressaare kaitsja Sander Alex Liit kiitis mängujärgselt nii enda partnereid kui ka vastase kaitsjaid. Sellise 1:1 viigi puhul saab erinevat kiitust jagada küll, ent kohtumisse jagus ikkagi olukordi, mida tasuks tulevikus vältida.
Tooksin avapoolajast välja ühe situatsiooni, kus Kuressaarel mingil määral vedas, et neid selle eest ära ei karistatud.
Kõik algas 44. minutil, kui Õigus sai visatud audi järel palli Märten Pajunurmelt tagasi, misjärel otsustas ta äärevahetuse kasuks. Selgelt nõrgaks jäänud sööt põrkas enne Liiduni jõudmist ühe korra maha, mille jooksul jõudis keskjoonelt startinud Jevgeni Demidov saarlaste kaitsjani, Unitedi ründaja võttis palli omale ning algatas ohtliku rünnaku, mis lõppes Velijevi löögiga.
Numbrid | Seeria jätkub. Eelmisel hooajal tegutses Harju Laagri näol punasärkides uustulnuk, keda Kuressaarel ei õnnestunud murda. Nelja mänguga tehti neli 1:1 viiki. Nüüd on liigas järjekordne punastes särkides mängiv uustulnuk United, kelle vastu lõppes esimene omavaheline vastasseis 1:1 viigiga. Enam pole see juhus, et punastes särkides uustulnuk ei mahu Kuressaare võiduvalemisse.
Tsitaat | "Trennis öeldakse, et mul on vasak jalg vaid seismiseks, aga nagu näha, siis saab sellega värava ka lüüa," naeris debüütvärava löönud Bergman Soccernet TV otse-eetris.
Protokoll:
4. mail kell 14.30 Sportland Arenal
FC Nõmme United - FC Kuressaare 1:1 (1:1)
41. Alexander Kapitan Bergman - 31. Joonas Soomre
Väravasöödud: 41. x - 31. Karl Rudolf Õigus
Hoiatused: 27. Karl Läänelaid - 80., 82. Gleb Pevtsov, 90. Karl Rudolf Õigus
Eemaldamine: 82. Gleb Pevtsov (Kuressaare)
Mänguolud: +17, päikesepaisteline tuuline ilm, kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajad: 265
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Marto Kiisk, Sandra Nigulis
Neljas kohtunik: Roman Daniljuk
VAR: Kristjan-Eric Lääne
AVAR: Risto Eelmaa
United: Marko Meerits, Samuel Merilai, Jakub Luka, Alexander Kapitan Bergman, Karl Läänelaid (64. Aleksandr Alteberg), Tristan Vendelin, Trevor Hint (80. Mihkel Järviste), Oleksandr Musolitin, Murad Velijev (80. Henri Leoke), Jevgeni Demidov (80. Kaspar Rõõmussaar), Karl Gustav Kokka (54. Mõhhailo Plohhotnjuk).
Varus: Georg Mattias Lagus, Aleksandr Alteberg, Mihkel Järviste, Mõhhailo Plohhotnjuk, Bruno Vain, Henri Leoke, Nikita Kalmõkov, Steven Salmistu, Kaspar Rõõmussaar.
Kuressaare: Kaur Kivila, Karl Rudolf Õigus, Märten Pajunurm, Sander Alex Liit, Karl Orren, Siim Aer, Oliver Rass, Pavel Dõmov, Artjom Jermatšenko, Joonas Soomre (79. Gleb Pevtsov), Mattias Männilaan.
Varus: Rihard Meesit, Joosep Kobin, Gleb Pevtsov, Kristofer Robin Grün, Anton Volossatov, Ralf-Sander Suvinõmm, Joonas Vahermägi, Rasmus Saar, Andero Kivi.
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Katariina Peetson
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta