Premium liiga 12. voorus võttis oma hooaja kuuenda võõrsilvõidu Tallinna Kalev, kes vallutab tabelis üha uusi kõrguseid: Pärnu Vapruse 2:0 alistamisega tõusti Levadia ja Flora järel kolmandale kohale.
Matš Rehepapi kunstmuruväljakul algas kodumeeskonna pallivaldamisega. Vaprus proovis vastase väravani jõuda kombineerides, samal ajal kui Kalev noolis kiireid üleminekuid ja sööste liini taha.
Üheksandal minutil sahiseski esmakordsel väravavõrk, kui Kalevi tipuründes haigusega eemale jäänud Ats Purjet asendanud Andreas Kiivit pääses Sander Sinilaiu söödust jooksu ja Hendrik Vainuga vastamisi. Tõusnud suluseisulipp jättis tabloole barankad.
36. minutil puges Kiivit Uku Kõrrest mööda ja Vainu tuli kastist välja Kalevi ründajat takistama. Vapruse õnnetuseks võttis väravavaht Kiiviti jõuliselt maha, teenides sellega punase kaardi. Pärnakad jäid vähemusse ja väljakule uue kollkipri toomiseks pidi pingile sammuma keskpoolkaitsja Sander Kapper, kelle vahetas välja Ott Nõmm.
Vapruse punasest kaardist hoolimata jätkus aga üpris võrdne mäng, mis püsis sellisena umbes täistunni täitumiseni. 62. minutil pidi Oskari Forsman vaeva nägema, et Kevin Kauberi karistuslöök tõrjuda. Hetk hiljem tõrjus Nõmm matši eel aprilli ilusaima värava auhinna kätte saanud Ramon Smrinovi ristnurka läkitatud palli.
69. minutil lõpuks skoor murti, kui vahetusest sekkunud Gambia poolkaitsja Foday Trawally lõi peaga võrku Vadim Mihhailovi nurgalöögist antud tsenderduse - 1:0 Kalevile! 75. minutil oli taas Trawally õiges kohas, kui lõi 2:0 värava tema ette tõrjutud pallist.
Kuigi ka Vaprus veel otsis ja Kauber lõi korra trahvilöögist päris ohtlikult, murdsid need väravad pärnakad ning hoopis Kalev oli matši lõpus lähedal kolmandale tabamusele. Selle hoidis esmalt ära Nõmm, kes tõrjus Ramol Sillamaa löögi ning seejärel suluseisulipp, mis fikseeris Kiiviti määrustevastase positsiooni võrgu sahistamise hetkel. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:
Pöördehetk | Väsimuse kuhjumine. Selle punkti kirjeldus võiks olla suures plaanis ka Hendrik Vainu punane kaart, aga ta ei ole, sest Vaprus mängis vähemusse jäämise järel edasi sama innukalt nagu varem. Väljakul ei torganud silma see, et võõrustajaid oli üks vähem. Ikka taheti palliga toimetada ja otsiti kombineerides lahendusi.
Muidugi hakkas Kalev end ülekaalus kindlamini tundma, ent näiteks teist poolaega alustas paremini Vaprus. Aga vähemuses mängimise miinuskülg kulmineerus hiljem: kuna Vapruse mängijad pidid rohkem töötama ja puuduva mehe arvelt väljakul rohkem meetreid katma, väsitas see neid. Ning mäng muutus nähtavalt Kalevi topeltvahetusega 64. minutil, kui platsile jooksid Foday Trawally ja Ramol Sillamaa, tuues värskust nii keskväljale kui rünnakule.
Staar | Foday Trawally. Juba mullu Paide Linnameeskonnast laenul olnud Gambia poolkaitsja oli talvel hädas tervisega ja on seetõttu vajanud kauem aega, et pildile tõusta. Premium liiga tänavused esimesed minutid teenis ta aprilli alguses, algkoosseisu pole mullune põhimees aga veel naasnudki. Tänane vahetusest sekkumine oli aga suurepärane, tuues talle esmalt hooaja esimese ja seejärel teisegi värava.
Kalevi duublis Esiliiga B-s oli 22-aastane Trawally eelnevalt juba kuus väravat löönud. Nüüd kandus see väravavorm üle ka esindusse. Meenutades, et mullu õnnestus tal kõrgliigas virutada kaheksa tabamust, on selge, et Kalev on nüüd tagasi saanud väga olulise lüli, kes liikuva keskpoolkaitsjana suudab ohustada ka vastase väravat, lisades Daniel Meijeli ja Aivar Anniste võistkonna ründemängule olulise dimensiooni.
Üllatus | Rakett Kalev. Eelmisel hooajal oli Kalev 12 vooru järel nelja punktiga Premium liiga tabelis viimane. Täna on nad sama arvu matšidega kogunud 20 punkti, mis annavad Levadia ja Flora järel kolmanda koha. Kalevist on kujunenud rakett, mis vallutab üha uusi kõrguseid.
Seejuures on see rakett lennelnud maast kaugele kosmosesse, sest kõik selle hooaja kuus võitu on nopitud võõrsil, kodust kaugel. Üldiselt pole aga lõpuks väga vahet, kus sa oma punkte nopid, kuniks sa neid nopid. Kalev teeb ajaloolist hooaega ning liiga paremuselt kolmas kaitsemäng - mille tõestuseks oli Oskari Forsmani järjekordne nullimäng -, annabki neile igasti õigustatult koha tabeli pronksisel astmel.
Ilus hetk | Ott Nõmm tagasi väljakul. Kui Vaprus 28. aprillil võõrsil Harju Laagri 2:1 alistas, vahetati Ott Nõmm vaheajal välja. Juba mängu teisel minutil põrkas ta valusalt vastase ründajaga kokku ja sai pea pihta vopsu. Kuigi Laagris pallis ta selle järel veel üle 40 minuti, siis järgmises kahes voorus ta koosseisu ei kuulunud.
Täna oli 18-aastane noortekoondislasest väravavaht pingil tagasi ning üsna ootamatult tuli ka väljakule sekkuda, kui ametivend Vainu oli punase kaardi teeninud. Nõmm sidus 38. minutil Petr Cechi poolt omal ajal kuulsaks tehtud pead kaitsva kiivri pähe ja jooksis minut hiljem väljakule. Peavigastused on alati pahad asjad ning tore, et noore vutimehe vigastuspaus sedavõrd lühikeseks jäi. Selline kiiver teeb mõistagi iga sportlase ainulaadsemaks ja vägevamaks!
Protokoll:
13. mail kell 17.00 Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul
Pärnu JK Vaprus - JK Tallinna Kalev 0:2 (0:0)
69., 75. Foday Trawally
Väravasöödud: 69. Vadim Mihhailov, 75. Hugo Palutaja
Hoiatused: 32. Reno Mark, 90+1. Mathias Villota - 34. Taavi Jürisoo, 49. Mikk Johannes Siitam
Eemaldamine: 36. Hendrik Vainu
Mänguolud: +19, päikesepaisteline ilm, kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 421
Peakohtunik: Kristjan-Eric Lääne
Abikohtunikud: Aron Härsing, Andrus Õun
Neljas kohtunik: Timo Sujev
VAR: Marko Liiva
AVAR: Tauno Rämson
Vaprus: Hendrik Vainu, Kevin Aloe, Uku Kõrre, Magnus Villota, Martin Käos, Reno Mark (79. Robin Limberg), Kristjan Kask, Enrico Veensalu (76. Mathias Villota), Sander Kapper (39. Ott Nõmm), Kevin Kauber (79. Ranet Ristikivi), Ronaldo Tiismaa (76. Joonas Sild).
Varus: Ott Nõmm, Reimo Madissoo, Mathias Villota, Ranet Ristikivi, Raimond Tiidermann, Robin Limberg, Kristofer Põldme, Joonas Sild, Raul Tääker.
Kalev: Oskari Jussi Forsman, Mikk Johannes Siitam, Georg Pank, Kaspar Laur, Hugo Palutaja, Tristan Toomas Teeväli, Sander Sinilaid (64. Foday Trawally), Ramon Smirnov, Arseni Kovaltšuk (64. Ramol Sillamaa), Taavi Jürisoo (46. Vadim Mihhailov), Andreas Kiivit.
Varus: Maico Rimmel, Alexander Kapitan Bergman, Foday Trawally, Ramol Sillamaa, Vadim Mihhailov, Markus Johannes Leivategija, Daniil Sõtšugov, Marek Kaljumäe, Aron Kirt.
Tabeliseis:
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Katariina Peetson
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta