Memo | Taani postipõrkega kauglöök võttis Inglismaalt punkti

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor

Morten Hjulmand lõi Taani viigivärava. Foto: Scanpix / AP Photo / Sergei Grits

Inglismaa koondis läks EM-finaalturniiril teist mängu järjest üsna varakult juhtima, aga Morten Hjulmandi ilus postipõrkega kauglöök aitas Taani 1:1 viigini. See tulemus jätab C-alagrupis enne viimast vooru seisu väga põnevaks.

Inglismaa läks teist mängu järjest väljakule täpselt sama põhikoosseisuga. Mängu esimene hea võimalus tekkis neil 13. minutil, kui Phil Foden triblas Pierre-Emile Höjbjergist mööda ja läks karistusalas löögile, kuid saatis palli üle värava.

Viis minutit hiljem jäi Victor Kristiansen oma äärel uinuma ning ei märganud, et talle lähenes selja tagant spurdiga Kyle Walker. Inglismaa paremkaitsja röövis Kristiansenilt palli ära, sisenes sellega karistusalasse ja andis söödu keskele, kus Andreas Christenseni rikošetist põrkas mänguvahend Harry Kane'i jala ette. Kane sahistas kindlalt võrku - 0:1!

Seejärel muutus Inglismaa mäng passiivsemaks ning 34. minutil virutas Hjulmand 28 meetrilt madala kuuli postipõrkega väravasse - 1:1!

56. minutil proovis Foden madala kauglöögiga uuesti Inglismaad ette viia ja pall läks taas vastu posti, aga sealt väravasse ei põrganud.

69. minutil vahetas Inglismaa peatreener Gareth Southgate korraga välja kolm ründavat mängijat: mõlemad ääred (Foden, Bukayo Saka) ja tipuründaja Kane lahkusid, nende asemele läksid Eberechi Eze, Jarrod Bowen ja Ollie Watkins. Juba kaks minutit hiljem sai Watkins Jude Bellinghamilt hea läbisöödu karistusalasse ja pääses löögile, kuid Kasper Schmeichel tuli hästi vastu ja tõrjus.

Alates 83. kuni 85. minutini oli Taani kolm korda üsna lähedal võiduväravale, aga seis 1:1 enam ei muutunud. Kokkuvõttes oli kohtumine võrdne: pallivaldamine oli Inglismaa kasuks 54:46, aga Taani sooritas rohkem pealelööke (16:11, neist raamide vahele 7:4) ja nurgalööke (4:2).

Alagrupi seisu arvestades võivad mõlemad meeskonnad tänase viigiga enam-vähem rahul olla. Inglismaal on kahe vooru järel grupi liidrina neli punkti, Taanil ja Sloveenial on kaks punkti, Serbial üks. Viimases voorus kohtub Inglismaa Sloveeniaga, Taani Serbiaga. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Inglismaa pääses 83.-85. minutil. Taani oli lõpus järjestikustel minutitel (83.-85. minutil) kolm korda lähedal oma teisele väravale. Üheks põhjuseks, miks mäng 1:1 viiki jäi, ongi see, et Taani ei realiseerinud ühtegi nendest momentidest. Esimeses olukorras (83. minutil) kaotas keskkaitsja Marc Guehi palli Alexander Bahile ning viimasel oli vaba tee inglaste karistusalani, taanlaste vahetusmängijad hüppasid ootusärevalt pingilt püsti. Bah jäi aga palli töötlemisel aeglaseks ning Guehi jõudis ise lõpuks libistades olukorda päästma. Järgnenud nurgalöögist (84. minutil) vajutas Christensen viielt meetrilt üle värava. Ja seejärel (85. minutil) lendas Höjbjergi pealelöök (kasti tagant) napilt tagumisest ristnurgast mööda.

Üllatus | Walker ravis end putsavahetusega. Teisel minutil tsenderdust andes käis Walkeri jalalaba korraks tagurpidi. Üheksandal minutil istus Inglismaa paremkaitsja maha ja tundus, et ta peab võib-olla mängu pooleli jätma. Aga ta vahetas hoopis putsad ära ja tegi juba kümme minutit hiljem eeltöö juhtväravale. Walker mängis lõpuni ja kohtumise lõpus kandis ta ka kaptenipaela (kui Kane oli välja vahetatud).

Äpardus | Rice kinkis Taanile väga odava nurgalöögi. Ühe väga ebaõnnestunud soorituse tegi 66. minutil Inglismaa alumine poolkaitsja Declan Rice, kes ilma vastaste erilise surve all olemata lükkas valesöödu tagasi üle oma otsajoone, Taani nurgalöögiks.

Staar | Morten Hjulmand. Hjulmand suutis koostöös Höjbjergiga keskvälja päris hästi kontrollida ning tema kauglöök andis Taanile üliväärtusliku punkti. 28 meetrilt skoorimiseks peab löök olema oivaline ja seda Hjulmandi sooritus ka oli. Löögis oli niivõrd palju tugevust ja täpsust, et Jordan Pickfordi käsi ei ulatanud tõrjuma.

Tsitaat | "Võtame kaasa punkti ja paikneme alagrupi tipus. Ma ei saa öelda, et esitus oli fantastiline," tunnistas Kyle Walker.