MEISTRILIIGA

Memo | Vaprus ulatas võidu võtmed ise kandikul Levadiale

Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur

Felipe Feliciol (keskel) kulus teise poolaja avavile järel poolteist minutit, et skoor avada. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

"Raske oli. Pusisime küll, poolaeg 0:0, eksole. Ja üks valesööt ja sealt tuli 1:0. Siis võtsime juba riske ja siis tuli juba 2:0. Nii see mäng lõppes."

Pärnakate kapten Magnus Villota näitas mängujärgses teleintervjuus, et sadakond minutit jalgpalli on täiesti võimalik võtta kokku umbes viie lühilause ja kolmekümne sõnaga. Sest väga palju täpsemini ei anna Pärnu Vapruse ja FCI Levadia vahelist Premium liiga 11. vooru kohtumist resümeerida. Kui avapoolajal Vaprus veel proovis ja suutiski midagi, siis teisel poolajal neil väravavõimalused sisuliselt puudusid ning Levadia postide vahel seisnud Karl Andre Vallnerit peab tunnustama, et ta suutis keskendumist eeskujulikult säilitada.

Esimese poolaja märksõnaks olid nurgalöögid, mida Levadiale kogunes tervelt üheksa. Mõni oli ohtlik, näiteks 12. minutil sai Heitor lüüa peaga ja Mihkel Ainsalu kohe seejärel mõnelt meetrilt jalaga, aga mõlemale pallile sättis Ott Nõmm end ette. 40. minutil takerdus Nõmm väljatulekul, aga Bourama Fomba suunas palli üle lati.

Teist poolaega oli mängitud vaid poolteist minutit, kui Enrico Veensalu saatuslikult vääratas. Tema tagasisööt oli ebatäpne, pall jõudis täpselt Felipe Felicio jalale ja Levadia esiründaja sättis selle Nõmme selja taha – 0:1.

Felipe Felicio kasutas pakutud šansi ära. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

See andis Levadiale hingerahu ja kogu ülejäänud poolaja hoiti Vapruse väravat mõõduka surve all. 57. minutil lõi Fomba kümnendast nurgalöögist jälle peaga mööda, paar minutit hiljem oli Frank Liivak juba möödunud palliga ka Nõmmest, kuid puude läks pikaks ja värav jäi sündimata. Richie Musaba kolistas peagi posti, seejärel tõrjus Nõmm alt nurgast Ainsalu terava kauglöögi.

Alles viiendal üleminutil saadi mängu saatuse otsustanud teine tabamus kätte, kui vahetusest sekkunud Mark Oliver Roosnupp ja Robert Kirss hästi kokku mängisid ning Roosnupp 0:2 väravaga Levadia jaoks rahu maa peale tõi.

Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

Pöördehetk | Saatuslik valesööt. Nädala eest pidas Vaprus võõrsil Flora rünnakutele vastu ja üleminutitel nõelas Virgo Vallik ise. Nüüd võideldi avapoolajal südilt, lubati Levadial 45+2 minuti jooksul tõeliselt ohtlikuks saada vaid kahes olukorras, kuid ulatati kohe teise poolaja alguses võidu võtmed ise Levadiale. Veensalu eksimuse ära kasutanud soosik sai kindlust ja tõtt-öelda ei olnud kogu teise poolaja jooksul Vaprusel ainsatki šanssi, mida võiks nimetada tõeliselt heaks väravavõimaluseks.

Mõttekoht | Levadia raiskab. Ühelt poolt – jah, Vallner märkis mängujärgses intervjuus õigesti, et kui teha Levadiale etteheiteid võimaluste raiskamise kohta, peaks teistele meeskondadele esitama veel teravamaid küsimusi. 13 mänguga vastase võrku löödud 32 palli on muljetavaldav ja ühtmoodi kolm punkti annab tabelisse nii 2:0 kui ka 6:0 võit. Teisalt – kes ütleb, kui kaua oleks Levadial väravani jõudmisega võinud aega minna, kui Vaprus poleks seda neile kandikul ette kandnud? Aga kolmandaks – võitjate üle lõppkokkuvõttes kohut ei mõisteta.

Richie Musaba oli üks neist, kellel jäi teenitud tabamus saamata. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Uhke hetk | 15-aastaselt debüüt kirjas! Eelmise mängu kangelase Valliku asendajana tõusis 72. minutil pingilt Marten-Chris Paalberg, kes pääses kõrgliigas platsile esmakordselt. Seejuures tähistab Vapruse kasvandik 16. sünnipäeva alles oktoobris. Kahju vaid, et Vapruse rünnakud mängu lõpus sedavõrd hambutuks jäid ning Paalberg pidi mitmel puhul üksinda Levadia kogenud kaitsjatega võitlema, aga eks see karastabki.

Staar | Bourama Fomba. Eelmises mängus Kaljuga pingil istunud Fomba pääses Rasmus Peetsoni mängukeelu tõttu jälle algkoosseisu ning näis, et sunnitud puhkepaus oli tema isu vaid kasvatanud. Fomba lõi veenvalt tagasi kõik Vapruse rünnakukatsed ning näitas Levadia nurgalöökide ajal, et õhus on ta jätkuvalt kogu liiga üks ohtlikumaid mängijaid.

Nurgalöök ja Bourama Fomba (nr 26): ohtlik kombinatsioon! Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Tsitaat | “Sees oli küll valus ja mõtlesin, et kurat, kas üldse saangi mängida. Aga ma ei tea - kui teise poolaja vile käis, siis nagu ununes kõik ja tegin oma tööd edasi. Eks homme lakun haavu kodus!" Avapoolajal ohtralt obadusi saanud ja longanud, kuid lõpuks ikkagi täismängu teinud Magnus Villota andis mängujärgses intervjuus taas kinnitust, et raiopiirojalik võitlusvaim elab Vapruse kaptenis kustumatult edasi.