Messi mantlipärija lasi teistel särada ja Argentina on tagasi suures mängus

Rasmus Voolaid pilt
Rasmus Voolaid

Argentina koondise kapten Francisco Flores lõi meeskonna avavärava. Foto: fifa.com

U17 MM-i avavoorus Hispaaniaga viigistanud Argentina tuli väikse surve alt edukalt välja, kui Kameruni vastu võit kätte saadi.

Argentina elas oma elu aga ise keeruliseks, kui aafriklased 10. minutil juhtima lasti ning seega ka avapoolaeg kaotati. Teisel poolajal vahetati kaotusseis aga kiiresti eduks, kui tragikoomiliselt tegutses Kameruni puurilukk Jacques Mbiandjeu, kes oli alles paar minutit varem väljakule saabunud.

Argentina jalgpallijumala Lionel Messi järeltulijaks peetav Matias Palacios veetis küll 90 minutit platsil, aga ühegi värava puhul tema roll kuigi suur ei olnud. Kaaslased tegid oma töö edukalt ära, võtsid 3:1 võidu, ja nii on neil koos Hispaaniaga enne viimast vooru kirjas neli punkti. Pühapäeval kohtutakse kolme peal asuva Tadžikistaniga ning teise koha kaitsmiseks piisab viigist.

F-alagrupis jätkab täiseduga Itaalia koondis, kes alistas hullumeelses mängus 2:1 Mehhiko. Alles 75. minutil mindi 1:0 juhtima ja lisaminutitel lubati mehhiklased korraks ka viigini, aga lõpuks suudeti ise täisedu kaitsta.

Teises mängus sai senise turniiri suurima võidu Paraguay, kes alistas pärast 2:0 lõppenud avapoolaega Saalomoni saared lõpuks 7:0. Senine suurim võit kuulus avavoorus 5:0 Saalomoni saari nüpeldanud Itaaliale.