Mida oodata Meistrite liiga poolfinaalidest?
Jalgpalli Meistrite liigas alustatakse sel nädalal poolfinaalidega, kui vastamisi lähevad Real Madrid - Londoni Chelsea ning Paris Saint-Germain - Manchester City. Mida nendest matšidest oodata ja keda pidada antud paarides favoriitideks?
Koefitsientide põhjal võib öelda, et kokku on läinud tõeliselt võrdsed paarid. Esimesena tulevad
teisipäeva õhtul väljakule Real Madrid ja Londoni Chelsea ning nagu allolevalt pildilt näha, peetakse esimeses matšis kergeks favoriidiks koduväljakul mängivat Real Madridi. Zinedine Zidane'i juhendatavate võidule panustades on hetkel võimalik raha tagasi saada 2.31-kordselt, Chelsea võidukoefitsient on omakorda 3.47.
Kui rääkida sellest, kuidas Real Madrid ning Chelsea end nelja parema sekka murdsid, tuleb tõdeda, et Hispaania ning Inglismaa suurklubidel on seda õnnestunud teha ilma suurema kisa-kärata.
Olenemata Reali ja Chelsea edukast ajaloost, ei asetatud neid enne hooaja algust suurimate favoriitide sekka ning pigem on potentsiaalsetest võitjatest rääkides mainitud selliseid klubisid nagu Müncheni Bayern, Manchester City, Liverpool, Paris Saint-Germain või Juventus. Bayern, Liverpool ja Juventus on konkurentsist aga juba teatavasti langenud. Real ja Chelsea seevastu "radari alt" poolfinaalidesse murdnud. Kuidas see neil täpsemalt õnnetus?
Mõnevõrra üllatuslikult võib öelda, et Real Madrid oli kõige lähemal konkurentsist kukkumisele hoopis alagrupifaasis. Seal kuulusid nad ühte alagruppi Borussia Mönchengladbachi, Donetski Šahtari ning Milano Interiga. Kui alagruppi alustati 2:3 kaotusega Šahtarile ning sellele järgnes 2:2 viik Mönchengladbachiga, tekkisidki varakult jutud, et Reali on tabanud järjekordne kriis. Zinedine Zidane, kelle tool kuulduste järgi pidevalt kõikuma peaks, tõestas aga taaskord, et Real juba Meistrite liigas niivõrd lihtsalt alla ei anna.
Zidane tõestas end taas võitjana
Järgnesid kaks väärtuslikku võitu Serie A tiitli poole purjetava Interi vastu ning kuigi 5. voorus saadi veel üks 0:2 sahmakas Ukraina meisterklubilt Šahtarilt, alistati viimases voorus Mönchengladbachi Borussia 2:0 ja alagrupi esikoht 10 punktiga oli fakt. Sealt edasi on asjad läinud libedamalt - 16 parima seas alistati kahe mängu kokkuvõttes 4:1 Atalanta ning veerandfinaalis oldi koondskooriga 3:1 üle 2019. aasta Meistrite liiga tšempionist Liverpoolist.
Mõnevõrra vastuolulise kulgemisega on olnud ka Chelsea teekond nelja parema sekka. Kuigi koduliigas üleliia hiilatud pole ning jaanuarikuus näidati ust ka senisele peatreenerile Frank Lampardile, on nende seis enne otsustavaid mänge täitsa lubav. Inglismaa kõrgliigas jäädakse küll liider Manchester Cityst maha juba 19 silmaga, aga sellest hoolimata on tabelis tõustud neljandale kohale, mis tähendaks ühtlasi ka järgmiseks hooajaks pääset Meistrite liigasse.
Tänavust Meistrite liiga hooaega alustati omakorda üsnagi veenvalt juba alagrupis, kus 14 punktiga esikoht Sevilla, Krasnodari ja Rennes'i ees võeti. 1/8-finaalis alistati juba Thomas Tucheli käe all 3:0 Atletico Madrid ning 8 parema seas võideti kahe mängu kokkuvõttes 2:1 FC Portot.
Nüüd aga teisest poolfinaalist, mille avalahing peetakse kolmapäeva õhtul ning kus finaalikohta lähevad püüdma Paris Saint-Germain ja Manchester City. Nagu öeldud, on mõlema klubi puhul juba aastaid küsitud, millal ükskord klubidesse "pumbatud" raha nad lõpuks ihaldatud Meistrite liiga tiitlini viib?
Sel hooajal on võimalikust tiitlist nii PSG kui City puhul räägitud korduvalt ning ka Coolbeti koefitsientide järgi peetakse tõenäolisemaks, et tänavune võitja võiks tulla just siit paarist.
Nimelt hinnatakse hetkel suurimaks tiitlipretendendiks Manchester Cityt (koefitsient 2.35), kellele järgneb omakorda just Paris Saint-Germain (koef 4.00). Esimeses paaris vastamisi minevate Real Madridi ning Chelsea võidutõenäosust hinnatakse omakorda koefitsientidega 4.90 ja 5.20.
Kuidas aga PSG ja City üldse tänavu end nelja parema sekka mängisid? Nagu Reali ja Chelseagi puhul, ei ole ka PSG hooaeg kulgenud tagasilöökideta. Alustati ju tänavust hooaega Thomas Tucheli käe all, kelle juhendamisel alagrupifaasis esimesest kolmest mängust kaks kaotust vastavalt Manchester Unitedi ja RB Leipzigi vastu saadi. Kuigi detsembri alguseks mängiti end 12 punktiga H-alagrupi esikohale, oli Tuchel aasta lõpuks Pariisist lahkunud ja tema rolli võttis 2021. aasta esimestel päevadel üle kauaaegne Tottenhami juhendaja Mauricio Pochettino.
Pochettino käe all on Meistrite liiga play-off'is võetud kaks võimsat "skalpi". Esmalt alistati üldskooriga 5:2 FC Barcelona ning veerandfinaalis alistati tänu võõrsilväravate reeglile üks suuremaid tiitlipretendente Müncheni Bayern. Nüüd seisavad nende ees Pep Guardiola ja Manchester City.
Olenemata City võimsusest viimasel kümnendil, ei ole neil sarnaselt PSG-le õnnestunud kordagi veel Meistrite liiga tiitlit võita. Kui PSG suutis mullu mängida end finaali (kus 0:1 jäädi alla Bayernile), siis City laeks on seni jäänud 2016. aasta poolfinaal. Sama aasta suvel võttis meeskonna üle Pep Guardiola, kelle käe all enne tänavust Meistrite liiga veerandfinaalidest kaugemalt jõutud polnud. Lisaks tasub mainida, et Guardiola pole pärast 2011. aastal FC Barcelonaga triumfeerimist Meistrite liigas kordagi enam finaali jõudnud.
Kas City ja Guadiola murravad needuse?
Kas City ja Guardiola suudavad nüüd lõpuks needuse murda? Vaadates nende tänavust teekonda, võiks küsida küll, et kui mitte nüüd, siis millal veel? Võrreldes konkurentidega on nende rada poolfinaali olnud üpriski muretu. Alagrupis teeniti 5 võitu ja 1 viik, mille tulemusena jäeti selja taha Porto, Olympiacos ja Marseille. 16 seas mängiti 4:0 üle Mönchengladbachi Borussia ning veerandfinaalis langetati koondskooriga 4:2 konkurentsist Dortmundi Borussia.
Nagu tänavune ja varasemadki hooajad tõestanud on, ei tähenda eelnevad tulemused aga niivõrd
otsustavas faasis enam suurt midagi. Nii on viimase viie mängu jooksul kaks kaotust (1:2 vs Leeds United ja 0:1 vs Chelsea) saanud ka seni üpriski kõikumatu näinud City, kes ei kaotanud vahepealsel perioodil novembri lõpust kuni märtsi alguseni ühtegi kohtumist.
Meistrite liiga eripakkumised ja PSG superkoefitsient
Et Meistrite liigale kaasaelamine veelgi põnevamaks teha, on Coolbet välja tulnud ka mitme ahvatleva pakkumisega. Nimelt pakutakse kõikidele uutele klientidele Meistrite liiga superkoefitsienti, kus PSG-le panustades on võimalik raha tagasi saada koguni 35-kordselt! Lisaks toimub Coolbeti keskkonnas traditsiooniline Meistrite liiga viktoriin, kus on võimalik teenida 10€ tasuta panus. Põnevaid pakkumisi leiab Coolbetist veelgi - kõikide kampaaniate ja boonustega saad lähemalt tutvuda siin.
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta