MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Mida päev toob? | Hispaanialt kaks unustamatut vopsu saanud Horvaatia püüab tabada kahte kärbest ühe hoobiga

Link kopeeritud
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen

Luka Modric ja Horvaatia loodavad Hispaaniale lõpuks tagasi teha. Foto: Scanpix / SOPA Images / Henrique Casinhas

Kuidas võtta teatepulk avamängult väärikalt üle? See on küsimus, mis jääb esiteks Ungarile ja Šveitsile, aga siis juba Hispaaniale ja Horvaatiale vastata.

  • 16.00 Ungari - Šveits (A-alagrupp)
  • 19.00 Hispaania - Horvaatia (B-alagrupp)
  • 22.00 Itaalia - Albaania (B-alagrupp)

Saksamaal toimuva EM-i avamäng lõppes võõrustaja 5:1 võiduga. Šotimaal polnud praktiliselt šanssigi ... kuniks lõpuks üks kuidagi õnnega pooleks tekkis. Suureskooriline võit saatis tormihoiatuse nii Ungarile kui Šveitsile, kes peavad esialgu omavahel madistama, ent siis pole kummalgi Saksamaast pääsu.

Kuna A-alagrupist peaks paberite järgi kindlalt edasi pääsema justnimelt Saksamaa, heitlevad teise ning samuti edasi viiva koha nimel vast Ungari ja Šveits. Tiimid, kes kohtusid viimati 2018. aastal toimunud MM-i eel ning mõlemal korral jäi peale Eesti koondise endise peatreeneri Thomas Häberli sünnimaa (3:2 ja 5:2 võidud).

Ungari, kes võitis oma valikgrupi Serbia ees, on ettevalmistusmängudel pigem õnnestunud (kolm võitu ja üks napp kaotus Iirimaale). Sel kalendriaastal on kaks väravat löönud nii meeskonna võtmemängijast kapten Dominik Szoboszlai kui Barnabas Varga, kes peaksid kõikide eelduste kohaselt avamatšiks mänguvalmis olema. Kevadel ja EM-i eel kaks võitu ning kaks viiki välja mänginud Šveits ähvardab peamiselt Xherdan Shaqiriga ning hoiab seljatagust kindlana Yann Sommeri toel.

B-alagrupis panevad esimese märgi maha Hispaania ja Horvaatia, kellest üks esindab noort ning väledat jalgpalli, samal ajal kui teine on tõeline suurturniiride vanameister. FIFA edetabelis Itaaliat ümbritsevad Hispaania (8. koht) ja Horvaatia (10. koht) said viimati kokku mullu suvel Rahvuste liiga finaalis, kui viigilise normaal- ja lisaaja järel krooniti võitjaks penaltiseerias täpsemat jalga näidanud Luis de la Fuente sats. Eks see annab kaudseltki aimu, et nad suudavad olla võrdselt jonnakad.

Hispaania koondis suudab Horvaatia taas kummuli lükata? Foto: Scanpix / Imago Images / Pedro Paulo Diaz

Eelmisel EM-il näidati aga sootuks teistmoodi mängu, kui kaheksandikfinaal mängiti normaalajal 3:3 peale ning lisaks antud 30 minutiga lõi Hispaania veel kaks väravat. "Meil on piisavalt kogemust nendega mängimisest - teame, mida tuleb teha. Proovime neid sel korral alistada, sest tahame EM-i korralikult alustada," kõneles Horvaatia peatreener Zlatko Dalic mängu eel. "Astume vastamisi maailma jalgpalli tõeliste lipulaevadega! Tahame näidata, et ka väike riik suudab suuri asju korda saata. Tahame olla teistele eeskujuks."

Teise mängupäeva lõpetavad samuti B-alagrupis heitlevad Itaalia ja Albaania ehk tiitlikaitsja ning koondis, kes näeb EM-i valgust alles teist korda. Pole saladus, et FIFA edetabeli järgi tugevuselt eelviimane (66. koht) koondis läheb matšile vastu autsaiderina. Teisalt läbisid nad valikmängud justkui puhaste paberitega, sest kokku 15 silma andsid neile grupi esikoha Tšehhi ees.

Albaania üheks trumbiks võiks olla Itaalia vuti üsna hea tundmine, sest on ju saapamaa nende hoovist enam-vähem kiviga visata. Praeguses koondises on kümme mängijat, kes toimetavad igapäevaselt Serie A-s või B-s. "Ootan keerulist mängu, sest [peatreener] Sylvinho on meeskonna distsiplineeritult toimima pannud. Albaania on võimeline pakkuma mitmekülgset mängu. Lisaks, kuna mitmed koondislased tulevad Itaaliast, teavad nad ideaalselt, kuidas me mängime. Usun, et tuleb päris lahtine andmine," pakkus itaallaste juhendaja Luciano Spalletti.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK