AAFRIKA RAHVASTE KARIKAS
2 Link kopeeritud

Mis väsimus? Kamerun tuli pronksimängus 0:3 kaotusseisust välja ja näitas, et oskab penalteid lüüa küll

Siim Pulst pilt
Siim Pulst
Siim Pulst

Vincent Aboubakar tähistamas viimast väravat. Foto: Scanpix / REUTERS / Mohamed Abd El Ghany

Aafrika Rahvaste Karika korraldajamaa Kamerun sai poolfinaali kibeda kaotuse järel lohutust, lõpetades pronksimängu kangelasliku tagasitulekuga ja rehabiliteerides end ka penaltipunktil.

Kamerun lootis loomulikult kodus karika pea kohale tõsta ning turniir algaski nende jaoks hästi, kui nad alagrupist probleemideta läbi läksid ning seejärel ka Komoorid ja Gambia välja lõid. Poolfinaaliski hoiti enamuse mänguajast initsiatiivi, aga ei suudetud 120 minutiga Egiptuse väravat lahti muukida ja langeti lõpuks penaltiseerias.

Võis karta, et neljapäevane kaotus saab Kamerunile murdepunktiks ka pronksimängu silmas pidades, sest vaevarikka ja valusa kaotuse järel oli neil ainult üks puhkepäev. Kolmapäeval Senegalile kaotanud Burkina Faso sai seega olulise eelise.

Nii näis isegi üsna loogiline, kui alagrupis Kamerunile kaotanud Burkina Faso nüüd lausa 3:0 juhtima asus. Teine värav sündis seejuures Amsterdami Ajaxi väravavahi Andre Onana piinlikust omaväravast, kui tal õnnestus nullnurga alt sooritatud tsenderdus esimese posti kõrvale suunata.

Kamerunlased ise arvasid aga teisiti. 72. minutil lõi Stephane Bahoken nurgalöögijärgsest segadusest ühe tagasi ning 85. minutil skooris nurgalöögi järel peaga ka Vincent Aboubakar. Kolm minutit hiljem oli Aboubakar taas õigel ajal õiges kohas, kui Burkina Faso väravavaht Farid Ouedraogo põrkas kokku oma mängijaga ja pillas tsenderduse, lubades Kameruni esiründajal palli valveta võrku lükata.

Järgnes palju draamat ja segadust, sest Ouedraogo oli saanud tõsiselt viga ja tuli enne penalteid välja vahetada, samal ajal asus VAR olukorda üle vaatama. Umbes seitse minutit kestnud mänguseisaku ajal ei olnud pikalt selge, kas värav loeb või mitte, aga lõpuks jätkus mäng ikkagi keskringist. Aboubakar sai niiviisi kirja oma turniiri kaheksanda tabamuse, mis kõigi eelduste kohaselt jätab ta ka parimaks väravakütiks, sest finaalis mängivatest meestest on Sadio Manel parimana kirjas vaid kolm.

Penaltipunktil näitas Kamerun täielikku ümbersündi, sest kui Egiptuse vastu said nad neljast penaltist võrku vaid ühe, siis täna naelutati väravasse kõik viis lööki. Ainsaks eksijaks oli Burkina Faso kolmas lööja Ibrahim Blati Toure, kelle ürituse Onana tõrjus.

Aafika meistri selgitavad pühapäeva õhtul Senegal ja Egiptus.

Burkina Faso - Kamerun  3:3 (2:0), penaltitega võiris Kamerun 3:5
24. Steeve Yago, 43. ov. Andre Onana, 49. Djibril Ouattara - 72. Stephane Bahoken, 85., 88. Vincent Aboubakar