MKMKM tagasi kodus: Eesti esindamine on karjääri eredaim hetk
Möödunud nädalavahetusel selgitati Leipzigis välja Red Bull Four 2 Score maailmameister, kelleks tuli eestlased sõelmängudes alistanud tugev Holland. Nüüd, kui meie mehed on kodus tagasi, emotsioonid settinud, võtsime nendega kogu turniiri kokku.
Enne turniiri ei olnud tulemuste mõttes endistest profijalgpalluritest koosneval võistkonnal konkreetseid eesmärke paika pandud. Oligi keeruline midagi ennustada, sest vastaste taustast ei olnud infot ning mängu formaati arvesse võttes oli tegemist üldse uudse kogemusega.
Viieses alagrupis teeniti kolmas koht. Väga napid kaotused tuli vastu võtta Portugalilt ning Rumeenialt. Targa ja kontrollitud mänguga võeti võit Bahreini üle ning alagrupi viimases mängus võitlesid eestlased viimase sekundi penaltist välja 3:3 viigi Saksamaa vastu.
Teisel mängupäeval mindi vastamisi juba tänase maailmameistriga, kes lõpetas paraku eestlaste turniiri.
Kõrgemad kohad jäid pisiasjade taha
Sportlastena taheti mõistagi tulemust minna tegema ning oleks mittespordimehelik olnud unistada vähemast kui finaalikohast. "Meil oli see võimalus täiesti olemas. Mängisime kohati väga head jalgpalli, aga paraku maksid kätte meile väikesed vead ja eksimused, mis sellisel tasemel kasutatakse vastase poolt kohe ära. Me ei suutnud meeskonnaga päris hästi selle väljakuga ära kohaneda ja selle arvele võibki meie tulemuse kirjutada," analüüsis võistkonna esitust Sander Orion. "Rahule võib jääda sellega, et me ei saanud kelleltki suurt pakki ja mängisime meeskonnana väga hästi. Me olime kõikide meie vastaste jaoks väga ebameeldiv vastane. Läbi turniiri löödi meile ka väga vähe väravaid. See näitab selgelt, et me ei olnud mingid kehvad mängijad. Natuke rohkem õnne lisaks ja räägikisme täna hoopis teisest tulemusest."
Nii meistriliiga kui esiliiga kogemusega pallurid mängivad enamuses täna FC Tartu eest rahvaliigas ning üksteise eest seismist ning ühtehingamist oli näha nii platsil kui selle kõrval. "Alati kui me platsile astusime, siis tahtsime minna mängu võitma. Kes ohverdas selleks oma hüppeliigese sidemed ja kes lendas vajadusel peaga portesse. Andsime endast mängudes kõik. Tundsime, et kuulume sellele turniirile," oli Marek Tšernjavski meeskonna panusega rahul.
Sportlaskarjääri üks eredamaid mälestusi
Vaatamata profikarjääri jooksul mängitud kohtumistele ning eredatele mälestustele jääb Leipzigis peetud turniir palluritele eredalt meelde. "Olles käinud UEFA Regions Cupil ja mänginud Eestis karikafinaalis, siis see turniir on kõige erilisem moment minu karjääris, sest siin oli võimalik lisaks oma meeskonnale esindada ka Eesti riiki. Kogu ärevus ja elevus, mis selle turniiri ootusega ja sel ajal oli, on pikalt mäletamist väärt," ütles Tšernjavski, kes mängusärkide kättesaamiselgi oli selgelt uhke, kui nägi, et võistlusvormile oli lisatud ka Eesti lipp.
MKMKM võistkonnas mänginud Sander Orion on tegelenud eelnevalt kõrgemal tasemel maadlusega, mistõttu oli mehel võimalik turniiri võrrelda EM-ide ja MM-idega. "Ma arvan, et minu jaoks võiks see võistlus Leipzigis olla nende rahvusvaheliste tiitlivõistlustega samal pulgal. Mis tegi selle reisi erilisemaks maadlusest oli see, et me käisime siin meeskonnana ja meil oli kaasas tiim, kes meie eest hoolitses ja turniiri meeldejäävaks tegid. Sellist võimalust ja sellist turniiri ilmselt väga paljud eestlased oma elus kogeda ei saa. Seega teeb sellel turniiril osalemise veel erilisemaks fakt, et meie oleme seal nüüd käinud."
Vastasteks mõne riigi koondislased
Turniiri taset kirjeldades rõhutas nii Eestis kui Saksamaal jalgpalli mänginud Kevin Rääbis, et rahvusvaheline tase on see, mis aitab jalgpalluril näha kaugemale kui enda jalgade ette ning mugavustsoonist väljatulek kasvatab nii mängijana kui inimesena.
Kokku mängis turniiril 20 võistkonda, kes olid Leipzigisse jõudnud erinevatest maailma otstest. Rahvaliiga meeskonnas kapteni rolli kandev Kaarel Kallandi tõdes, et tase oli väga ühtlane ja tehniliselt oli mängijate tase väga kõrge. "Kumas läbi palju tänava- ja trikijalgpallurite tausta, aga ka saalijalgpalli tausta. Kindlasti oli tegemist kõrgetasemelise spordivõistlusega. Osalevate mängijate tausta uurides oli mängijaid nii Rumeenia esiliigast kui erinevate riikide saalijalgpallikoondistest. Teiste riikide mängijatega rääkides saime teada, et paljud olid varasemalt mänginud kõrgemates liigades või kvaliteetsetes akadeemiates treeninud."
Nii meeskonna kui ka finaalturniiri kõrget taset hindas ka Orion, kelle sõnul võiks turniiri võrrelda isegi rannajalgpalli- ja saalijalgpallikoondiste võistlustega. "Tahan uskuda, et maailma mõistes oleme päris heal kohal oma meeskonnaga. Saaks oluliselt paremini kui keskenduksime rohkem tänavajalgpalli eripäradele. Hea tulemuse tegemiseks peab olema 10-minutilise mängu jooksul 100% keskendumine. Sellises formaadis ei vajata teist võimalust, iga eksimus karistatakse ära. Pole vahet, kas värav on 2-meetri või 20-meetri kaugusel või üldse peab värava lööma selg ees. See näitab selgelt ära, et sinna turniirile mingid naljavõistkonnad kokku ei tule."
Füsioterapeutidest barberiteni
Isegi mittesportlasele oli aru saada, et kohale sõitnud atleetidele on loodud võimalikult head tingimused turniiril osalemiseks. Vajadusel said jalgpallurid abi füsioterapeutidelt, kasutada sai erinevaid taastumisseadmeid ning parajalt elevust tekitas ka pop-up juuksurisalong, et pallurite soengud vastaksid ikkagi kõrgele tasemele. Kaarel Kallandi sõnul ongi turniiri korraldus üks asi, mis väga selgelt meelde jääb. "Kõigele oli mõeldud ja ennast sai selle käigus tunda kui profisportlane."
Lisaks tõid mängijad välja korraliku hotelli olemasolu, erilised jalgpalliareenid ning üldise keskkonna, mis lubas meestel ennast tõeliselt hästi tunda. "Meie eest kanti suurepäraselt hoolt ja kogu üritus oli tehtud sportlaste jaoks nauditavaks, et ka meie tunneksime ennast justkui maailmastaaridena," oli Orion tänulik.
Eestlastele olid kaasa tulnud elama fännid Eestist ning kohapeal aitas neid kaasa reisinud toetustiim, kes tegid turniirist veelgi meeldejäävama ürituse. „Aitäh kogu Red Bulli perekond, sõbrad Eestist ja meie enda meeskonnaliikmed, tohutu siiras tänu kõigile - ekstra vahva on see, et saime end üheskoos ajalukku kirjutada!“
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta