MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

MM2018
1 Link kopeeritud

Modric tegi Asamoah Gyani, kuid Subasic lõpetas Horvaatia play-off'ide needuse

1 Link kopeeritud
Meinhard Pulk pilt
Meinhard Pulk
Meinhard Pulk pilt
Meinhard Pulk
Luka Modric. Foto: Twitter

Horvaatia ja Taani kaheksandikfinaalis tegid mõlemad väravavahid kolm penaltitõrjet ning klassikasse minevas draamas läks lõpuks veerandfinaali finaali pääsemisele üheks favoriidiks peetav Horvaatia.

Üllatusterohke turniir tundus sarnases rütmis minevat ka Taani ja Horvaatia kaheksandikfinaalis. Ülimalt elektrilise mängualguse käigus olid juba neljanda minuti keskpaigaks mõlemad meeskonnad võrku sahistanud, mis on vastavas arvestuses MM-ide rekord.

Esmalt kasutas audisisseviske järel tekkinud segaduse ära keskkaitsja Mathias Jörgensen, kelle löögi tõrjus ebaõnnestunult väravasse Danijel Subasic. Mõni minut hiljem tekkis omakorda segadus taanlaste enda kastis, kui kehva klaarimise järel virutas Mario Mandžukic palli lähilöögiga väravasse.

Seejärel mäng veidi rahunes, kuid esimese poolaja ülejäänud 40 minuti jooksul võimalustest siiski puudu ei jäänud. Ühes olukorras said horvaadid kümnekonna sekundi sees kolm-neli korda löögile, kuid kui esialgu tegi head tõrjetööd Kasper Schmeichel, siis olukorra lõpetas Ivan Peršici taevasse läinud löök. Schmeichel pidi avapoolaja käigus püüdma veel Ivan Rakitici löögi ning väga hea võimaluse raiskas Dejan Lovren, kui Ragnar Klavani klubikaaslane lõi palli peaga napilt mööda.

Aga ka Taani oli täiesti mängus sees. Martin Braithwaite sai korra  sisuliselt üks-üks olukorras löögile, kuid Subasic oli selles olukorras omal kohal. Christian Erikseni kaval tõste karistusala nurgast riivas isegi väravaraamistikku.

Teine kolmveerandtund kulges oluliselt rahulikumalt, kus kumbki meeskond erilisi riske ei tihanud võtta. Teravam oli veidi üllatuslikult Taani, kelle ridades langesid parimad võimalused Braithwaite'l. Korra ebaõnnestus tema löök karistusalas ja juba üleminutitel, mil kõigi mõtted olid juba lisaajal, kukkus tema jalale Subasici nurgalöögijärgne klaarimine. "Banaanlöök" jalapealsega läks aga napilt postist mööda.

Horvaatial tekkis teisel poolajal suuri raskusi vastaste väljakupoolel teravuse tekitamisega.  Ehk parim võimalus tekkis Ante Rebici heast tööst äärel, kuid Perišici nina eest klaaris värava ees palli väravaautorJörgensen.

Lisaajal võttis ohjad vaikselt endale Horvaatia. Esialgu oli parem võimalus siiski vahetusest sekkunud Pione Sistol, kuid taanlase keerutus läks tagumisest postist mööda.

Draamaks läks aga päris lisaaja lõpus, kui Luka Modric leidis 116. minutil täpse sööduga üks-üks olukorras Ante Rebici. Frankfurti mees mängis Schmeichelist mööda ja tal oli võimalus pall tühja väravasse lükata, aga Jörgensen võttis enne seda Rebici maha. Kuid Uruguay ja Ghana 2010. aasta veerandfinaali stsenaariumile sarnaselt jäi penalti realiseerimata - Modrici nõrga löögi tõrjus Schmeichel.

Penaltiseeria kulges kui ameerika raudtee. Schmeichel lisas veel kaks penaltitõrjet enda kontosse, võttes ära Milan Badelj ja Josip Pivarici löögid. Pikema kõrre tõmbas aga Subasic, kes tõrjus nii Erikseni, Lasse Schöne kui ka Nicolai Jörgensoni penaltid. Monaco väravavahi hiilgetöö lubas Barcelona tähel Ivan Rakiticil kindlustada eduka penaltiga Horvaatiale koht veerandfinaalis, kus mängitakse Venemaaga.

Ühtlasi lõpetas Horvaatia oma suurturniiride play-off'ide needuse. Viimati mindi esimesest alagrupijärgsest ringist läbi 1998. aastal, kui murti lõpuks välja pronksmedaliteni.

Protokoll:

Horvaatia - Taani 1:1 (1:1; 1:1; 1:1) penaltid 3:2
4. Mario Mandzukic - 1. Mathias Jörgensen

Realiseerimata penalti: 116. Luka Modric
Hoiatused: 115. Mathias Jörgensen
Peakohtunik: Nestor Pitana (Argentina)

Horvaatia: Subasic, Vrsjalko, Strinic (81. Pivaric), Lovren, Vida, Rebic, Modric, Perisic (97. Kramaric), Rakitic, Mandzukic (108. Badelj), Brozovic (71. Kovacic).
Varus: Livakovic, Corluka, Kovatic, Kramaric, L. Kalinic, Jedvaj, Caleta-Car, Badelj, Bradaric, Pjaca, Pivaric, N. Kalinic.

Taani: Schmeichel, Kjaer, Christensen (46. Schöne), Knudsen,  Dalsgaard, Delaney (98. Krohn-Dehli), Eriksen, Poulsen, Braithwaite (105. Sisto), M. Jörgensen, Cornelius (66. N. Jörgensen).
Varus: Krohn-Dehli, Vestergaard, Dolberg, Fischer, N. Jörgensen, Larsen, Lerager, Lössl, Rönnow, Schöne, Kvist, Sisto.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK