EUROOPA LIIGA

Mourinho abiline sai rumala punase, aga Roma ronis raskest seisust välja ja murdis lisaajal jõuga poolfinaali

Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves

Tammy Abraham, Lorenzo Pellegrini ja Paulo Dybala tähistavad Roma teist väravat. Foto: Scanpix / Alberto Lingria / Reuters

Jose Mourinho juhendatav AS Roma ronis Euroopa liiga veerandfinaali kordusmängus Rotterdami Feyenoordi vastu raskest seisust välja ja edenes nelja parema hulka.

Roma kaotas avamängu võõrsil 0:1 ehk vajas kodus edasipääsuks kindlasti võitu. Olukorda ei teinud kergemaks Roma abitreener Salvatore Foti, kes sikutas 32. minutil küljejoone kõrval Feyenoordi mängijat Santiago Gimenezit ja sai selle eest punase kaardi.

Roma pääses 60. minutil Leonardo Spinazzola väravast juhtima ja viigistas kokkuvõttes seisu 1:1 peale, aga olümpiastaadion muutus 80. minutil haudvaikseks, kui Igor Paixao lükkas Sebastian Szymanski tsenderduse täiesti segamatult peaga väravasse. Trumbid olid jälle Feyenoordi käes.

Võõrustajad vajasid uuesti väravat, et mäng lisaajale viia. See saadi kätte 89. minutil, kui Paulo Dybala mängis ennast karistusalast löögile ja saatis palli võrku. Lisaajal pani Roma oma paremuse kindlalt maksma, kui esmalt skooris Tammy Abrahami söödust Stephan El Shaarawy ja seejärel kapten Lorenzo Pellegrini. Roma oli kahe mängu kokkuvõttes Feyenoordist 4:2 parem.

Roma kohtub poolfinaalis Leverkuseni Bayeriga, kes tegi pärast 1:1 lõppenud avamängu Union SG-ga võõrsil sotid selgeks, alistades belglased koguni 4:1. Xabi Alonso juhendatav Leverkusen jõudis eurosarjas nelja parema hulka esimest korda pärast 2002. aastat, kui mängiti Meistrite liiga finaalis Real Madridiga.

Euroopa liiga sarivõitja Sevilla, kes pööras võõrsil Manchester Unitedi vastu 0:2 kaotusseisu 2:2 viigiks, lõi kodus Unitedile kolm vastuseta väravat ja sammus koondskooriga 5:2 poolfinaali, kus minnakse vastamisi Torino Juventusega, kes leppis võõrsil Lissaboni Sportinguga 1:1 viiki, aga sellest piisas, sest avamäng kodus võideti 1:0.

Sporting - Juventus 1:1 (1:1), kahe mängu kokkuvõttes edasi Juventus 1:2