EUROOPA LIIGA

Mourinho penaltil eksinud Roma kaptenist: selline asi pole kunagi probleem

Mikk Hendrik Kelder pilt
Mikk Hendrik Kelder

Lorenzo Pellegrinil ei läinud Euroopa liiga veerandfinaali avakohtumine Feyenoordi vastu hästi. Foto: Scanpix / Fabrizio Corradetti/LiveM/SIPA

AS Roma ründav poolkaitsja Lorenzo Pellegrini pävis oma eilse mängu eest Euroopa liiga veerandfinaalis kriitikat pärast seda, kui Feyenoordile 0:1 alla jäädi.

Itaallaste 26-aastane kapten jättis 42. minutil kasutamata suurepärase võimaluse oma meeskonna penaltist juhtima viia, lüües 11 meetri karistuslöögi posti. Pellegrini on nüüd kõnealuses võistlussarjas väravata pärast novembrikuist alagrupiturniirikohtumist Ludogoretsi vastu, kus ta kahel korral penaltist skoori tegi. Lahtisest mängust pole ta skoori teinud pärast septembris peetud mängu HJK-ga.

Pärast vaheajalt naasmist Pellegrini enam väljakule ei saabunud ning seda kommenteeris peale mängu ka meeskonna peatreener Jose Mourinho: "Võib-olla tuleb millalgi tõeline Lorenzo tagasi. See oli minu valik ta välja vahetada ja sellel polnud penaltiga mingit pistmist."

Ta jätkas: "Kui mängija lööb penalti mööda, ei ole sellest hullu, sest me oleme kõik eksinud. Selline asi pole kunagi probleem." Osadele fännidele paistis tehtud otsus sobivat, sest ühe arvates oli pallur teinud "piinliku esimese poolaja" ning teise sõnul "teeb pingil istumine talle head".

Käimasoleval hooajal on 25 mängus Itaalia koondise eest väljakul käinud mees esindanud Romat platsil 36 kohtumises ning teinud skoori viiel korral. Möödunud hooajal olid vastavad numbreid 41 ja 14. Roma korduskohtumine hollandlastega leiab aset järgmisel neljapäeval, kuid enne seda kohtutakse Serie A raames pühapäeva õhtul kodustaadionil Udinesega.

Sabitzer lõi avapoolajal kaks, aga Unitedi omaväravad jätsid kõik lahtiseks. Szczesny lahkus platsilt rinnavaluga