MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

ITAALIA
Link kopeeritud

Muutusteta Milano Inter purjetab järjekordse tiitli suunas, kuid kolm kogenud tüürimeest ei taha lasta sel juhtuda

Link kopeeritud
Otto Kase pilt
Otto Kase
Otto Kase pilt
Otto Kase

Kas Interil õnnestub tiitel taas koduõuele tuua või suudab mõni uus treener ise tippu tõusta? Fotod: Scanpix / IMAGO / Nicolo Campo, Scanpix / IPA / SIPA, Scanpix / Marco Alpozzi / LaPresse via ZUMA Press, Scanpix / Spada / LaPresse via ZUMA Press

Paus jalgpallist hakkab Saapamaal lõppu leidma, kui juba sel laupäeval alustatakse 123. korda ihaldatud Scudetto jahtimisega. Nagu viimastel aastatel kombeks saanud, siis on sõelal mitu võistkonda ning kellegi nime 100% kindlusega tiitlile graveerida ei tasu.

Kuigi eelmise hooaja viimasest mängust on möödas vaid tsipa üle kahe kuu, siis jalgpallimaailmas on toimunud nii mõndagi. Esmalt kaotas riigi rahvuskoondis Gli Azzurri oma Euroopa valitseva meistri tiitli, kui kaheksandikfinaalis naaber Šveitsilt tappa saadi. Vastlõppenud olümpiamängudest ei tasu Itaalia kontekstis juttu tehagi, kuna suurriik lihtsalt ei mahtunud turniirile kvalifitseerunud koondiste sekka.

Liikudes aga Itaalia koduliigasse, siis ka seal on paarikümne päevaga paras posu asju juhtunud. Nimelt on terves kõrgliigas kokku vaid neli klubi, kellel on hetkel sama peatreener, kes hoidis ametit ka 2023. aastal, ning lausa 14 võistkonda leidis kahe hooaja vahel endale uue juhtnööride jagaja. Uued tööotsad leidsid nii klubimaailmas endale juba nime teinud Antonio Conte, Paulo Fonseca ja Eusebio Di Francesco kui ka 10-15 aastat tagasi ise kõrgel tasemel palli veeretanud Cesc Fabregas, Thiago Motta ja Alessandro Nesta.

Üks ainsatest kangetest, kes oma eelmise hooaja lootsiga raksu ei läinud või teda lihtsalt minema ei saatnud, on ei keegi muu kui valitsev meister Milano Inter. Mullu sai moepealinna sinimustakarva toetajaskond suurelt tähistada, kuna esiteks edestati lähimat jälitajat 19 punktiga, teiseks olid neil selgelt parimad väravakütid ning kõige kõvem kaitsemüür ja kolmandaks jõuti märkimisväärse verstapostini, kui maikuus viidi oma trofeekabinetti ajaloo 20. liigatiitel. Ajalooline tiitel tõi nende logole teise tähekese (neid teenitakse iga kümnenda Scudetto puhul) ning mis veelgi magusam, sellega tõusid nad liigatiitlite arvestuses mööda oma "armsast" linnarivaalist.

Kusjuures Interil on suvega õnnestunud ka oma koosseis täielikult paigas hoida ning ühtegi esimese ešeloni pallurit pole minema lastud. Lahkunud on vaid parim enne kuupäeva ületanud Alexis Sanchez, Juan Cuadrado ja Davy Klaassen, kuid neile on leitud vägagi pädevad asendused Napoli põhiveduri Piotr Zielinski ning Porto väravaküti Mehdi Taremi näol.

Ainus suurem muudatus, mis toimus Nerazzuri'l kahe hooaja vahelisel ajal, juhtus klubi köögipoolel. Nimelt võttis lõpuks Oaktree Capital Management klubi peaaegu täielikult enda hõlmade alla. Uueks esimeheks valiti varasemalt Sampdoria ja Juventuse tippu abistanud Giuseppe Marotta, kes töötas eelnevalt Interi tegevjuhina. 

Kas uued tüürimehed suudavad hiljutised võidusatsid taas õigele kursile viia?

Kui vaadata teiste suurliigade viimaseid tšempione, siis on üldjuhul kerkinud esile üks-kaks domineerivat jõudu, kellele pole vastu saadud. Serie A tasavägisust tõestab näiteks tõik, et kui Saapamaal tuleb nelja erineva võitja leidmiseks liikuda vaid viis aastat ajas tagasi, siis teistes liigades peab selleks veidi rohkem ajalooannaalidesse sukelduma: Premier League'is kaheksa, Ligue 1-s kaksteist, Bundesligas viisteist ning La Ligas lausa 20 aastat. Lisaks sellele on Itaalias tekkinud muster, mis pole lasknud valitseval meistril edukalt tiitlit kaitsta.

Tänavu võib suurimate ohustajatena tuua välja just need kolm klubi, kes on viimase viie aasta sees korra juba triumfeerinud. Esiteks tiitlikaitsja hea naaber AC Milan. Rossioneri jättis eelmise hooaja lõppedes hüvasti pikalt neid juhendanud Stefano Pioliga, kes vedas võistkonna Itaalia meistriks ning Meistrite liiga poolfinaali. Asemele palgati 51-aastane Mosambiigis sündinud Paulo Fonseca, kes on oma varasemas karjääris viinud tiitleid Portole, Bragale ja Donetski Šahtarile. Viimastel aastatel on portugallane juhendanud Romat ja Lille'i, kuid nendega suuremat edu pole õnnestunud saavutada.

Sarnaselt moepealinna teisele poolele on ka Milan suutnud oma Maignanid, Hernandezed ja Leaod kodus hoida. Ainsateks nimekateks lahkujateks on vanameistritest Olivier Giroud ja Simon Kjaer, kuid nende augud on täidetud juba ennast tõestanud Strahinja Pavolovici ja Alvaro Morataga. Lisaks on palgatud Tottenhami ääremängija Emerson Royal ning kolmveerand Youssouf Fofana allkirjast on ka juba paberil. Fonseca suurimaks ülesandeks saab olema mullu lekkinud kaitsele korgid ette panna ning veenduda, et kõikuva vormiga Rafael Leao suudaks 38 vooru järjest maailmaklassist etteasteid teha.

Teiseks tasub välja tuua eelmise kümnendi valitseja Torino Juventuse. Nemadki jätsid juunikuus hüvasti klubiga pikalt tegutsenud Max Allegriga ning asemele toodi vaid kuus aastat tagasi PSG-s mänginud Thiago Motta. Itaallane on lühikese treenerikarjääri jooksul suutnud päästa Spezia kindlana tundunud väljalangemisest ning viia Bologna esmakordselt Meistrite liigasse (mõlemas klubis teenis mees Serie A kuu parima treeneri autasusid).

Kuna Motta on oma taktikaplaanidel tavaliselt joonistanud kõrge pressi ja pallivaldamisega seotud strateegiaid, siis tuleb tal vaeva näha, et muuta ümber Juventusesse sügavalt juurdunud vasturünnakute ja kaitsmisele põhinevaid mänguplaane. Mees on oma tööd väga isukalt alustanud, kuna nii Adrien Rabiot, Moise Kean, Wojchiech Sczcesny, Alex Sandro kui ka Federico Chiesa on saadetud kohvreid pakkima. Vastupidise teekonna on ette võtnud selle suve kalleim ost Douglas Luiz ning lisaks on kulisside taga sosistatud Teun Koopmeinersi, Jean-Clair Todibo, Pierre Kalulu ja Nico Gonzaleze liitumisest.

Kolmanda musketärina tasub välja tuua mullu kõva tiitlipohmelliga mänginud Napoli, keda proovisid aidata kolm erinevat peatreenerit, ent lõpptulemus oli siiski liigatabeli 10. koht. Uuel hooajal proovitakse taas uut mootorit ning nüüd leiti endale üsnagi staažikas ning temperamentne Antonio Conte. Itaallasest juhendajat saadab aga suhteliselt vägev muster: nimelt on ta suutnud nii Torino Juventusega, Londoni Chelseaga kui ka Milano Interiga tulla vastava kõrgliiga meistriks. Mis neid kõiki tiitlivõite omavahel seob? Ühelgi karikaga lõppenud hooajal pole mees vaat et üldse pidanud euromängude peale mõtlema ...

Ka tema on jõudnud paar uut nime riigi lõunaossa tuua (Alessandro Boungiorno, Rafa Marin, Leonardo Spinazzola, Matija Popovic), kuid suurimat sihtmärki ehk "Conte pojaks" ristitud Romelu Lukakut pole õnnestunud kätte saada. Hetkeseisul on asi kinni Napoli staarründajas Victor Osimhenis, kes pole enam nõus meeskonna eest mängima, ning kuigi juhtkond on valmis teda ka müüma, siis ükski klubi ei soovi nigeerlase eest küsitud 100 miljonit eurot maksta. Seejuures on Itaalias liikunud jutud, et kui Conte ei saa suve lõpuks belglast kätte, siis võib ta juba lahkumispaberid sisse anda.

Mis saab teistest merel seilavatest kaluripaatidest?

Pärast eelmist hooaega, mis kulmineerus Euroopa liiga finaalis Leverkuseni Bayerile aasta esimese kaotuse kinkimisega, võis ühe uue hooaja favoriidina tuua välja ka Bergamo Atalanta, kuid nüüd on võistkonnale mängitud kätte uus kaardipakk ning enam pole tähtede seis nõnda soodne. Mullu 29 mänguga 12 väravat löönud Gianluca Scamacca lõhkus oma ACL-i, põhikaitsja Giorgio Scalvini oli pisut varem sama tembuga hakkama saanud ning keskväljamootor Teun Koopmeiners on praeguse seisuga klubist lahkumas.

Kuigi hooajaeelsetest mängudest ei tasu põhjapanevaid järeldusi teha, siis ka seal ei ole Atalanta millegi vägevaga silma paistnud: omaenda järelkasvutiimi küll võideti, ent AZ Alkmaariga mängiti viiki, Parmalt ja St. Paulilt saadi kolmeväravalised kolakad ning UEFA Superkarikas kaotati 0:2 Real Madridile.

Riigi pealinnas saab AS Roma alustada esimest täishooaega Daniele De Rossi käe all ning juba on tehtud paar silmapaistvat diili, kui Juventusest saadi kätte noor Matias Soule, Gironast näpsati klubi väravatemasin Artjom Dovbõk, Rennes'ist leiti keskväljal rügav Enzo Le Fee ning AZ Alkmaarist palgati kogenud Mathew Ryan.

Suve suurimaks jutupunktiks võib aga olla hoopis Paulo Dybala, kes paar suve tagasi suure hurraa saatel klubiga liitus. 30-aastane La Joya on kahe hooajaga saanud kirja 34 väravat ja 18 väravasöötu ning kuigi mees pole ise avaldanud soovi lahkumiseks, siis De Rossi andis intervjuudes mõista, et kõiki Roma mängijaid ollakse valmis müüma ja nüüd ongi Dybala ühe jalaga Saudi Araabia kõrgliigas.

Üleminekuhooaega võib oodata ka Rooma Laziolt, kes leidis uue lootsi tabeli teises otsas ning madalamates liigades rüganud Marco Baroni näol. Nende suurimaks küsimärgiks saab ründeosakond, kuna kaheksa aastaga 340 mängu ning 207 väravat löönud Ciro Immobile jättis meeskonnaga hüvasti. Põnevaks võib minna ka mullu kõiki ootusi ületanud Bolognal, kes saab ajaloos esmakordselt hakata nädala sees Euroopas ringi lendama. Nende kahjuks räägib aga fakt, et hüvasti on jäetud nii peatreener Mottaga, põhiründaja Joshua Zirkzeega kui ka keskkaitses seisnud Riccardo Calafioriga.

Kõige suuremad küsimärgid on Serie B-s teiseks jäänud Como kohal. Pärast 21 aastat taas parimate sekka kerkinud Šveitsi piiri ääres asuv linn on paari nädalaga palganud mitu jalgpalliüldsusele tuntud nime, kuid kas staaride ühte potti kokku viskamine võib ka midagi head tuua? Näiteks on klubi peatreeneriks mullu alles karjääri lõpetanud Cesc Fabregas ning suvega on algkoosseisukandidaatideks toodud nii Raphael Varane, Andrea Belotti, Alberto Moreno kui ka Pepe Reina.

Siinkohal võib tekkida küsimus, et kuidas on viimase paarikümne aasta jooksul kaks korda rahast tühjaks jooksnud Comol eelarve piisavalt suur, et sellistele mängijatele palka maksta? Nimelt on viimastel aastatel klubi omanikeks Indoneesia vendadest miljardärid Robert Budi Hartono ja Michael Hartono, kelle koguväärtus on 48 (!) miljardit dollarit. Kõrgliigaklubide rikkuse tabelis hoiab teist kohta Fiorentina, kelle esimehel Rocco Commissol on taskus 8 miljardit dollarit.

Viis põnevat fakti:

  • Nagu juba eelvaate alguses mainitud sai, siis on tänavu Serie A-s vaid neli klubi, kes on sama peatreeneriga koostööd teinud üle ühe aasta. Nendeks on Atalanta loots Gian Piero Gasperini (2016), Interi meistriks tüürinud Simone Inzaghi (2021), Parma peatreener Fabio Pecchia (2022) ning Genoa plaanimeister Alberto Gilardino (2022).
  • Eelmisel kümnendil Barcelonas ja Londoni Arsenalis vastaste kaitseliine kollitanud Alexis Sanchez (35) jõudis kuraditosina aasta järel taas klubisse, kelle juures algas Tšiili rekordinternatsionaali- ja väravaküti Euroopa teekond ehk mees sõlmis kaheaastase kontrahti Udinesega.
  • Räpimaailmas viimasel ajal tähelepanu keskpunktis viibinud Drake on alates juunikuust sarnaselt mitmele teisele ülemaailmsele superstaarile mõne Euroopa jalgpalliklubiga seotud. Nimelt saab tema spordirõivaste bränd NOCTA kõrgliigasse tõusnud Venezia särgisponsoriks.
  • Kuna kõrgliigasse tõusnud Como enda koduväljak Stadio Sinigaglia on liiga pisike – Serie A-s mängimiseks peab staadionil olema 12 000 istekohta – siis tuleb Cesc Fabregase hoolealustel esimesed kodumängud pidada 200 kilomeetri kaugusel asuval Verona staadionil. Lähinädalatel peaks aga Como enda koduõu läbima remondi ning kuigi tribüünid hakkavad plaanide järgi mahutama ainult 10 000 inimest, siis Serie A eriloal võib klubi seal siiski mängida.
  • Uue kolmiku – Parma, Como, Venezia – tõusmisega ning Salernitana ja Frosinone langemisega on Serie A veelgi rohkem Põhja-Itaaliaga seotud. Ainult Cagliari, Napoli ja Lecce paiknevad lõunapoolel ning Roma, Lazio, Fiorentina ja Empoli asuvad Kesk-Itaalias. Kusjuures Lombardia maakonnas on taas lausa viis meeskonda: Milan, Inter, Bergamo Atalanta, Como ja Monza.

Hooaja avavoor:

  • 17.08, kell 19.30 Genoa - Inter
  • 17.08, kell 19.30 Parma - Fiorentina
  • 17.08, kell 21.45 Milan - Torino
  • 17.08, kell 21.45 Empoli - Monza
  • 18.08, kell 19.30 Hellas Verona - Napoli
  • 18.08, kell 19.30 Bologna - Udinese
  • 18.08, kell 21.45 Cagliari - Roma
  • 18.08, kell 21.45 Lazio - Venezia
  • 19.08, kell 19.30 Lecce - Atalanta
  • 19.08, kell 21.45 Juventus - Como

Meeskonnad:

Atalanta

Peatreener: Gian Piero Gasperini
Eelmisel hooajal: 4. koht
Üleminekud
:

Sisse: Charles De Ketelaere (Milan, laen püsivaks), Nicolo Zaniolo (Galatasaray, laen), Mateo Retegui (Genoa), Ben Godfrey (Everton), Ibrahim Sulemana (Cagliari), Marco Brescianini (Frosinone, laen), Brandon Soppy (Schalke, laen lõppes), Viktor Kovalenko (Empoli, laen lõppes).

Välja: Emil Holm (Spezia, laen lõppes), Aleksei Mirantšuk (Atlanta), Caleb Okoli (Leicester), Duvan Zapata (Torino, laen püsivaks), Nicolo Cambiaghi (Bologna), Roberto Piccoli (Cagliari, laen), Pierluigi Gollini (Genoa, laen), Hans Hateboer (Rennes), Nadir Zortea (Cagliari), Giorgio Cittadini (Frosinone, laen), Ebrima Colley (Young Boys, laen püsivaks), Giuseppe Di Serio (Spezia, laen püsivaks), Michel Adopo (Cagliari, laen), Giovanni Bonfanti (Pisa, laen).

Bologna

Peatreener: Vincenzo Italiano
Eelmisel hooajal: 5. koht
Üleminekud
:

Sisse: Thijs Dallinga (Toulouse), Emil Holm (Spezia), Juan Miranda (Real Betis), Nicolo Cambiaghi (Atalanta), Remo Freuler (Nottingham, laen püsivaks), Jens Odgaard (AZ Alkmaar, laen püsivaks), Martin Erlic (Sassuolo), Kevin Bonifazi (Frosinone, laen lõppes), Niklas Pyyhtiä (Ternana, laen püsivaks).

Välja: Joshua Zirkzee (Manchester United), Riccardo Calafiori (Arsenal), Victor Kristiansen (Leicester, laen lõppes), Alexis Saelemaekers (Milan, laen lõppes), Antonio Raimondo (Venezia, laen), Marko Arnautovic (Inter, laen püsivaks), Sydney van Hooijdonk (Cesena), Luis Binks (Coventry, laen püsivaks), Adama Soumaoro (klubita).

Cagliari

Peatreener: Davide Nicola
Eelmisel hooajal: 16. koht
Üleminekud
:

Sisse: Roberto Piccoli (Atalanta, laen), Sebastian Luperto (Empoli), Razvan Marin (Empoli, laen lõppes), Nadir Zortea (Atalanta), Michel Adopo (Atalanta, laen), Gaston Pereiro (Ternana, laen lõppes).

Välja: Gianluca Gaetano (Napoli, laen lõppes), Alberto Dossena (Como), Nahitan Nandez (Al-Qadsiah), Eldor Shomurodov (Roma, laen lõppes), Ibrahim Sulemana (Atalanta), Andrea Petagna (Monza, laen lõppes), Giorgio Altare (Venezia, laen püsivaks), Davide Veroli (Sampdoria, laen), Boris Radunovic (Bari, laen).

Como

Peatreener: Cesc Fabregas
Eelmisel hooajal: 2. koht (Serie B)
Üleminekud
:

Sisse: Raphael Varane (Manchester United), Gabriel Strefezza (Lecce, laen püsivaks), Alberto Dossena (Cagliari), Andrea Belotti (Roma), Emil Audero (Sampdoria), Yannik Engelhardt (Düsseldorfi Fortuna), Luca Mazzitelli (Frosinone), Alieu Fadera (Genk), Mattias Braunöder (Austria Vienna, laen päriseks), Alberto Moreno (Villarreal), Alberto Cerri (Empoli, laen lõppes), Peter Kovacik (Podbrezova), Pepe Reina (Villarreal).

Välja: Jean-Pierre Nsame (Varssavi Legia, laen), Adrien Semper (Pisa), Nicholas Gioacchini (Cincinnati, laen), Alessandro Bellemo (Sampdoria, laen), Marco Curto (Cesena, laen), Cas Odenthal (Sassuolo), Nikolas Ioannou (Sampdoria, laen).

Empoli

Peatreener: Roberto D'Aversa
Eelmisel hooajal: 17. koht
Üleminekud
:

Sisse: Lorenzo Colombo (Milan, laen), Sebastian Esposito (Inter, laen), Mattia Viti (Nice, laen lõppes), Ola Solobakken (Roma, laen), Liam Henderson (Palermo, laen lõppes), Petar Stojanovic (Sampdoria, laen lõppes), Gabriele Guarino (Modena).

Välja: Elia Caprile (Napoli, laen lõppes), Matteo Cancellieri (Lazio, laen lõppes), Youssef Maleh (Lecce, laen lõppes), Sebastian Luperto (Cagliari), Razvan Marin (Cagliari, laen lõppes), M'Baye Niang (klubita), Alberto Cerri (Como, laen lõpppes), Simone Bastoni (Spezia, laen lõppes), Viktor Kovalenko (Atalanta, laen lõppes), Bartosz Bereszynski (Sampdoria, laen lõppes), Etrit Berisha (klubita), Mattia Destro (klubita).

Fiorentina

Peatreener: Raffaele Palladino
Eelmisel hooajal: 8. koht
Üleminekud
:

Sisse: Albert Gudmundsson (Genoa, laen), Sofyan Amrabat (Manchester United, laen lõppes), Andrea Colpani (Monza, laen), Moise Kean (Juventus), Marin Pongracic (Lecce), Nicolas Valentini (Boca Juniors), Amir Richardson (Reims), David de Gea (klubita), Josip Brekalo (Hajduk Split, laen lõppes), Alessandro Bianco (Reggiana, laen lõppes).

Välja: Nikola Milenkovic (Nottingham), Arthur Melo (Juventus, laen lõppes), Maxime Lopez (laen lõppes), Gaetano Castrovili (Lazio), M'Bala Nzola (Lens, laen), Alfred Duncan (Venezia), Giacomo Bonaventura (Al-Shabab), Louis Munteanu (Cluj), Niccolo Pierozzi (Palermo), Filippo Distefano (Frosinone, laen), Davide Faraoni (Hellas Verona, laen lõppes), Lorenzo Amatucci (Salernitana, laen).

Genoa

Peatreener: Alberto Gilardino
Eelmisel hooajal: 11. koht
Üleminekud
:

Sisse: Vitinha (Marseille, laen püsivaks), Koni De Winter (Juventus, laen püsivaks), Alessandro Zanoli (Napoli, laen), Brooke Norton-Cuffy (Arsenal U21), Pierluigi Gollini (Atalanta, laen), Morten Thorsby (Berliini Union, laen püsivaks), Alessandro Marcandalli (Reggiana, laen lõppes), Emil Bohinen (Salernitana, laen püsivaks), Güven Yalcin (Karamgümrük, laen lõppes), Filippo Melegoni (Reggiana, laen lõppes), Seydou Fini (Standard Liege, laen lõppes).

Välja: Albert Gudmundsson (Genoa, laen), Mateo Retegui (Atalanta), Josep Martinez (Inter), Djed Spence (Tottenham, laen lõppes), Kelvin Yeboah (MInnesota), Silvan Hefti (Hamburger), George Puscas (Bodrum), Mattia Aramu (Mantova, laen), Filip Jagiello (Poznani Lech), Massimo Coda (Sampdoria), Kevin Strootman (klubita).

Hellas Verona

Peatreener: Paolo Zanetti
Eelmisel hooajal: 13. koht
Üleminekud
:

Sisse: Casper Tengstedt (Benfica, laen), Suat Serdar (Berliini Hertha, laen püsivaks), Jackson Tchatchoua (Charleroi, laen püsivaks), Abdou Harroui (Frosinone), Martin Frese (Nordsjaelland), Grigoris Kastanos (Salernitana, laen), Daniele Ghilardi (Sampdoria, laen lõppes), Davide Faraoni (Fiorentina, laen lõppes), Federico Ceccherini (Karagümrük, laen lõppes).

Välja: Tijjani Noslin (Lazio), Michael Folorunsho (Napoli, laen lõppes), Karol Swiderski (Charlotte, laen lõppes), Juan Cabal (Juventus), Fabien Centonze (Nantes, laen lõppes), Federico Bonazzoli (Salernitana, laen lõppes), Ruben Vinagre (laen lõppes), Thomas Henry (Palermo, laen), Jordi Mboula (Gil Vicente), Yayah Kallon (Salernitana, laen), Kevin Lasagna (Bari, laen).

Inter

Peatreener: Simone Inzaghi
Eelmisel hooajal: 1. koht
Üleminekud
:

Sisse: Davide Frattesi (Sassuolo, laen püsivaks), Carlos Augusto (Monza, laen püsivaks), Piotr Zielinski (Napoli), Mehdi Taremi (Porto), Josep Martinez (Genoa), Martin Satriano (Brest, laen lõppes), Joaquin Correa (Marseille, laen lõppes), Marko Arnautovic (Bologna, laen püsivaks), Andrei Radu (Bournemouth, laen lõppes), Eddie Salcedo (Lecco, laen lõppes).

Välja: Valentin Carboni (Marseille, laen), Lucien Agoume (Sevilla, laen püsivaks), Sebastiano Esposito (Empoli, laen), Zinho Vanheusden (Mechelen, laen), Emil Audero (Sampdoria, laen lõppes), Gaetano Oristanio (Venezia), Mattia Zanotti (Lugano), Davy Klaassen (klubita), Gabriel Oristanio (Venezia), Stefano Sensi (Monza), Filip Stankovic (Venezia, laen), Alexis Sanchez (Udinese), Ebenezer Akinsanmiro (Sampdoria, laen), Juan Cuadrado (klubita).

Juventus

Peatreener: Thiago Motta
Eelmisel hooajal: 3. koht
Üleminekud
:

Sisse: Douglas Luiz (Aston Villa), Khephren Thuram (Nice), Michele Di Gregorio (Monza, laen), Arthur Melo (Fiorentina, laen lõppes), Juan Cabal (Hellas Verona), Facundo Gonzalez (Sampdoria, laen lõppes).

Välja: Adrien Rabiot (klubita), Matias Soule (Roma), Carlos Alcaraz (Southampton, laen lõppes), Moise Kean (Fiorentina), Samuel Iling-Junior (Aston Villa), Koni De Winter (Genoa, laen püsivaks), Dean Huijsen (Bournemouth), Enzo Barrenechea (Aston Villa), Wojciech Szczesny (klubita), Kaio Jorge (Cruzeiro), Alex Sandro (klubita), Marley Ake (Yverdon Sport, laen püsivaks), Gianluca Frabotta (West Brom).

Lazio

Peatreener: Marco Baroni
Eelmisel hooajal: 7. koht
Üleminekud
:

Sisse: Matteo Guendouzi (Marseille, laen püsivaks), Nuno Tavares (Arsenal, laen), Tijjani Noslin (Hellas Verona), Boulaye Dia (Salernitana, laen), Loum Tchaouna (Salernitana), Gaetano Castrovilli (Fiorentina), Matteo Cancellieri (Empoli, laen lõppes), Toma Bašic (Salernitana, laen lõppes), Fisayo Dele-Bashiru (Hatayspor, laen), Jean-Daniel Akpa Akpro (Monza, laen lõppes).

Välja: Daichi Kamada (Crystal Palace), Luis Alberto (Al-Duhail), Felipe Anderson (Palmeiras), Luis Maximiano (Almeira, laen püsivaks), Matteo Cancellieri (Parma, laen), Ciro Immobile (Besiktas), Marcos Antonio (Sao Paulo, laen), Raul Moro (Real Valladolid, laen püsivaks).

Lecce

Peatreener: Luca Gotti
Eelmisel hooajal: 14. koht
Üleminekud
:

Sisse: Filip Marchwinski (Poznani Lech), Youssef Maleh (Empoli, laen lõppes), Andy Pelmard (Clermont Foot, laen), Lassana Coulibaly (Salernitana), Tete Morente (Elche), Christian Früchtl (Austria Vienna), Kialonda Gaspar (Estrela), Thorir Johann Helgason (Braunschweig, laen lõppes), Balthazar Pierret (QRM).

Välja: Marin Pongracic (Fiorentina), Gabriel Strefezza (Como, laen püsivaks), Alexis Blin (Palermo), Pontus Almqvist (Rostov, laen lõppes), Pablo Rodriguez (Racing, laen), Ahmed Touba (Basaksehir, laen lõppes), Lorenzo Venuti (Sampdoria).

Milan

Peatreener: Paulo Fonesca
Eelmisel hooajal: 2. koht
Üleminekud
:

Sisse: Strahinja Pavlovic (Salzburg), Emerson Royal (Tottenham), Alvaro Morata (Atletico), Alexis Saelemaekers (Bologna, laen lõppes), Alex Jimenez (Real Madrid U19), Marco Nasti (Bari, laen lõppes), Chaka Traore (Palermo, laen lõppes).

Välja: Charles De Ketelaere (Atalanta, laen püsivaks), Rade Krunic (Fenerbahce), Lorenzo Colombo (Empoli, laen), Jan-Carlo Simic (Anderlecht), Luka Romero (Alaves, laen), Daniel Maldini (Monza, laen püsivaks), Marco Pellegrino (Independiente, laen), Olivier Giroud (LAFC), Marko Lazetic (FK TSC, laen), Simon Kjaer (klubita).

Monza

Peatreener: Alessandro Nesta
Eelmisel hooajal: 12. koht
Üleminekud
:

Sisse: Daniel Maldini (Milan, laen püsivaks), Andrea Petagna (Cagliari, laen lõppes), Georgios Kyriakopoulos (Sassuolo, laen püsivaks), Stefano Sensi (Inter), Omari Forson (Manchester United), Mattia Valoti (Pisa, laen lõppes).

Välja: Carlos Augusto (Inter, laen püsivaks), Michele Di Gregorio (Juventus, laen), Andrea Colpani (Fiorentina, laen), Alessio Zerbin (Napoli, laen lõppes), Matija Popovic (Napoli), Leonardo Manusco (Mantova), Jean-Daniel Akpa Akpro (Lazio, laen lõppes), Papu Gomez (klubita).

Napoli

Peatreener: Antonio Conte
Eelmisel hooajal: 10. koht
Üleminekud
:

Sisse: Alessandro Boungiorno (Torino), Michael Folorunsho (Hellas Verona, laen lõppes), Rafa Marin (Real Madrid), Gianluca Gaetano (Cagliari, laen lõppes), Elia Caprile (Empoli, laen lõppes), Walid Cheddira (Frosinone, laen lõppes), Alessio Zerbin (Monza, laen lõppes), Leonardo Spinazzola (Roma), Matija Popovic (Monza).

Välja: Piotr Zielinski (Inter), Jesper Lindström (Everton, laen), Hamed Junior Traore (Bournemouth, laen lõppes), Natan (Real Betis, laen), Leo Östigard (Rennes), Leander Dendoncker (Aston Villa, laen lõppes), Alessandro Zanoli (Genoa, laen), Giuseppe Ambrosino (Frosinone, laen).

Parma

Peatreener: Fabio Pecchia
Eelmisel hooajal: 1. koht (Serie B)
Üleminekud
:

Sisse: Matteo Cancellieri (Lazio, laen), Pontus Almqvist (Rostov), Elias Cobbaut (Mechelen, laen lõppes), Zion Suzuki (Sint-Truiden), Emanuele Valeri (Frosinone).

Välja: Gennaro Tutino (Cosenza, laen püsivaks), Stanko Juric (Real Valladoli, laen püsivaks).

Roma

Peatreener: Daniele De Rossi
Eelmisel hooajal: 6. koht
Üleminekud
:

Sisse: Artjom Dovbõk (Girona), Matias Soule (Juventus), Enzo Le Fee (Rennes), Angelino (Leipzig, laen püsivaks), Eldor Shomurodov (Cagliari, laen lõppes), Marash Kumbulla (Sassuolo, laen lõppes), Mathew Ryan (AZ Alkmaar), Samuel Dahl (Djurgarden).

Välja: Romelu Lukaku (Chelsea, laen lõppes), Houssem Aouar (Al-Ittihad), Rasmus Kristensen (Leeds, laen lõppes), Sardar Azmoun (Leverkusen, laen lõppes), Diego Llorente (Leeds, laen lõppes), Renato Sanchez (PSG, laen lõppes), Andrea Belotti (Como), Leonardo Spinazzola (Napoli), Riccardo Pagano (Catanzaro), Ola Solbakken (Empoli, laen), Ebrima Darboe (Frosinone, laen), Rui Patricio (klubita).

Torino

Peatreener: Paolo Vanoli
Eelmisel hooajal: 9. koht
Üleminekud
:

Sisse: Che Adams (Southampton), Duvan Zapata (Atalanta, laen püsivaks), Saul Coco (Las Palmas), Emirhan Ilkhan (Basaksehir, laen lõppes), Nemanja Radonjic (Mallorca, laen lõppes), Yann Karamoh (Montpellier, laen lõppes), Adam Masina (Udinese, laen püsivaks), Krisztofer Horvath (Kecskemet, laen lõppes).

Välja: Alessandro Boungiorno (Napoli), Matteo Lovato (Salernitana, laen lõppes), Koffi Djidji (klubita), David Okereke (Cremonese, laen lõppes), Uros Kabic (Red Star, laen lõppes), Ricardo Rodriguez (Real Betis).

Udinese

Peatreener: Kosta Runjaic
Eelmisel hooajal: 15. koht
Üleminekud
:

Sisse: Lorenzo Lucca (Pisa, laen püsivaks), Damian Pizarro (Colo-Colo), Jürgen Ekkelenkamp (Antwerp), Leonardo Buta (GIl Vicente, laen lõppes), Alexis Sanchez (Inter), Jesper Karlström (Poznani Lech), Filip Benkovic (Trabzonspor, laen lõppes), Domingos Quina (Vizeta, laen lõppes), Goncalo Esteves (Sporting).

Välja: Matheus Martins (Botafogo), Walace (Cruzeiro), Roberto Pereyra (Ateena AEK), Adam Masina (Torino, laen püsivaks).

Venezia

Peatreener: Eusebio Di Francesco
Eelmisel hooajal: 3. koht (Serie B)
Üleminekud
:

Sisse: Antonio Raimondo (Bologna, laen), Alfred Duncan (Fiorentina), Gaetano Oristanio (Inter), Gabriel Oristanio (Inter), Filip Stankovic (Inter, laen), Giorgio Altare (Cagliari, laen püsivaks), Richie Sagrado (OH Leuven).

Välja: Michael Cuisance (Berliini Hertha).

Üleminekud on ära toodud 12. augusti seisuga. Märgitud on kõik olulisemad liikumised. Itaalia üleminekuaken sulgub aga alles 30. augustil.

Eelvaate autori ennustus:

1. Inter
2. Napoli
3. Juventus
4. Milan
5. Atalanta
6. Roma
7. Fiorentina
8. Lazio
9. Genoa
10. Bologna
11. Hellas Verona
12. Torino
13. Como
14. Parma
15. Lecce
16. Udinese
17. Cagliari
18. Monza
19. Empoli
20. Venezia

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Pururikaste omanikega Serie A uustulnuk palkab Barcelona kapteni ja toob mängijaid Real Madridist ja Man Cityst
ITAALIA

Pururikaste omanikega Serie A uustulnuk palkab Barcelona kapteni ja toob mängijaid Real Madridist ja Man Cityst

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK