Noore koosseisu ja energilise Hispaania treeneriga Levadia U21 eeldab ühtlast Esiliigat
Tallinna Levadia U21 läheb uuele Esiliiga hooajale vastu noore koosseisu ja energiast pakatava nõudliku Hispaania peatreeneriga, kes sai endale sel nädalal kaasmaalasest abilise.
Eelmisel aastal toimus Levadia klubi töötajate seas suur verevahetus. Lahkusid näiteks spordidirektor Tarmo Kink, tegevjuht Sergei Hohlov-Simson ning U19 ja U17 spordijuht Sergei Pareiko, vahetus palju treenereid ja mängijaid. Novembris kuulutati välja uued hispaanlastest peatreenerid nii esindus- kui ka duubelmeeskonna jaoks. Esindustiimi hakkas juhtima Curro Torres, U21 võistkonda aga Santiago Garcia Carrero ehk lihtsamalt öeldes Santi Garcia.
43-aastane Santi Garcia rääkis Soccernet.ee-le, et oli varemgi mitmel korral Eestis käinud ning Levadia pakkumise üle ta pikalt mõtlema ei pidanud. "Parima mulje jätsid alguses kindlasti soe vastuvõtt ja korralik klubisisene infrastruktuur," sõnas uus peatreener. "Kõik käis kiiresti. Tundsin juba esimesel kohtumisel [klubi juhtkonnaga] suurepärast klappi. Minu jaoks on siin väga tähtsateks lülideks abitreener Nikita Martõnov ja esindusmeeskonna peatreener Curro Torres."
Martõnov kirjeldas Santi Garciat järgmiselt: "Ta on väga nõudlik treener. Ja hästi energiline. Ta üritab mängijatesse süstida sellist energiat, et nad oleksid sportlikult agressiivsed. Santile tundus, et Eestis sündinud mängijad on kuidagi natuke uimased, ning ta püüab neid üles äratada ja suhtumist muuta. Ta on väga nõudlik nii iseenda kui ka mängijate suhtes, tahab, et mängijad oleksid samamoodi enda ja meeskonnakaaslaste suhtes nõudlikud. Tegeleme praegu selle suhtumise ja mentaliteediga hästi palju. Trennid on muutunud ka päris intensiivseteks."
Tähtsaim keel on jalgpallikeel
UEFA Pro litsentsiga Santi Garcia oli varem töötanud Hispaanias Levante ja Silla CF juures ning USA-s Kendall SC-s. Levadiaga sõlmis ta kaheaastase lepingu, tema ülesandeks sai lisaks duubelmeeskonna tüürimisele ka U19 ja U17 tiimide metoodiku ja suunajuhina tegutsemine.
"Sisseelamine käis oodatust palju-palju lihtsamalt! Ma ei pidanud selle läbiviimisega kuigi palju lisatööd tegema: mängijatel on kõva tahtejõud ja nad annavad endast alati maksimumi," kommenteeris Eestisse tulnud Santi Garcia. "Toetame üksteist igas olukorras. Keelebarjääri ei ole: suhtleme omavahel inglise keeles, kuigi ma olen üks nendest inimestest, kes usub, et kõige tähtsam on ikkagi jalgpallikeel!"
Detsembris oli Levadia avaldanud, et uuel hooajal kuuluvad duubelmeeskonna abitreenerite hulka ka Nikita Andrejev ja Artjom Artjunin. Veebruaris teatati aga, et Andrejev ja Artjunin lahkusid poolte kokkuleppel klubist. Sel nädalal liitus Levadia U21-ga uus hispaanlasest abiline Alexandro Piache.
"Hispaania peatreener tahtis juba alguses tulla koos enda staff'iga, aga alguses ei olnud selge, kas klubil on see võimalus või mitte," ütles Martõnov.
"Meie staff'i kuulub ka Ilja Monakov, kes ühendab U21, U19 ja U17 meeskondi - mängijad hakkavad meil liikuma üles-alla. Praegu veel otsitakse duubli fitness-treenerit."
Treener näeb noortes palju koondisepotentsiaali
Martõnov märkis, et Levadia duubelmeeskonna koosseis on väga noor: "Meil on hästi palju 2007. aastal sündinud poisse, kes hakkavad tänavu Esiliigat mängima. Üleminek noortejalgpallist meestejalgpalli võtab aega ja peame olema nendega kannatlikud, võtame samm-sammult. Meie eesmärk ei ole ükskõik kuidas võita, vaid oluline eesmärk on noorte mängijate areng."
Santi Garcia oli sama meelt: "Meie esmane eesmärk peab alati olema mängijate arendamine, et nad oleksid valmis tegema sammu esindusmeeskonda. Mida rohkem nad kõrgliigas mänguaega teenivad, seda edukamad oleme ka meie."
Santi Garcia on karjääri jooksul treeninud tuntumatest jalgpalluritest Roberto Soldadot ja Vicente Iborrat. Kas ta näeb, et Levadia tänastest noortest võib keegi sama kaugele jõuda? "Mul on olnud õnn ja au treenida erinevates riikides väga paljusid noormängijaid, kellest on hiljem saanud profid. Näen hetkel praeguses meeskonnas palju potentsiaali, et murda esindusmeeskonda ja tulevikus ka rahvuskoondisesse," vastas ta.
Taliturniiril teenis Levadia U21 kolm võitu, ühe viigi ja ühe kaotuse. Nii võidud kui ka kaotus tulid minimaalse vahega, vastasteks olid teised Esiliiga satsid ning Esiliigast üles tõusnud Harju Laagri. Lisaks mängisid levadialased talvel sarnase koosseisuga U19 Eliitliiga kohtumisi.
"Kokkuvõttes oli meil hooaja ettevalmistusel liiga palju mänge. Aga selles mõttes jääme väga rahule, et treener sai endale olulist infot. Hispaania treenerid peavad siiamaani meie jalgpalliga adapteeruma. Süsteem on teine, Hispaanias algab liiga augustikuus, siin aga märtsis," rääkis Martõnov.
"Hooajaeelsed mängud on alati suurepärane võimalus üksteist tundma õppida," kinnitas Santi Garcia. "Mängija peab alati teadma, mida treener temalt ootab, ja nägema platsil parimaid võimalikke lahendusi. Olen poiste suhtumisega väga rahul."
"Eelkõige tahan, et mu meeskond saaks mängust väga hästi aru. Et nad teaksid, mida teha nii palliga kui ka pallita, ükskõik millises olukorras. Nende oskuste arendamine on püsiv töö," lisas hispaanlane.
Kõik võivad Esiliigas kõiki võita
Tiimi suurimaks trumbiks nimetas Santi Garcia ühtekuuluvustunnet, Martõnov poiste iseloomu. Vigastustega Levadia U21-l praegu märkimisväärseid probleeme pole. Üks võistkonna liidritest Artur Voilenko oli küll talvel traumaga kimpus, aga on praeguseks juba kaks nädalat trenni teinud ja saab võib-olla avavooruks mänguvalmis.
Mullu teenis Levadia U21 Esiliigas teise koha. Duubli jaoks on kõige olulisem küll mängijate areng, aga kas siiski on räägitud ka mingist tänavusest soovitavast tabelikohast?
"Santi on maksimalist. Teda teades on ta kindlasti mängijatele öelnud, et on vaja olla number üks. Samas praegu, kui mängud pole alanud, on lihtne öelda, et hakkame võitma ja mängima esimese koha peale. Saan adekvaatselt mõeldes aru, et meil on ikkagi väga noored poisid, liigume samm-sammult," vastas Martõnov.
Esiliiga tänavuseks soosikuks nimetas ta Nõmme Unitedit: "Mulle esialgu tundub, et Nõmme United on kindlasti üks favoriitidest, aga rohkem meeskondi on raske esile tuua. Arvan, et Esiliiga on sel aastal väga ühtlase tasemega ja huvitav. Kõik meeskonnad on suutelised üksteist võitma, mis on positiivne."
Levadia U21 alustabki hooaega just Nõmme Unitedi vastu, keda võõrustab Maarjamäe kunstmuruväljakul sel laupäeval kell 12.30.
Santi Garcia ootab samuti tasavägist hooaega: "Arvan, et konkurents on tänavu väga tihe. Ka teised meeskonnad on talve jooksul tugevnenud ja kõvasti tööd teinud."
Tallinna FCI Levadia U21
Peatreener: Santiago Garcia Carrero
Abitreenerid: Nikita Martõnov, Alexandro Piache, Ilja Monakov
Väravavahtide treener: Artur Kotenko
Kapten: Igor Sokolov
EJL-i stipendiaadid (terve klubi peale): Alex Dunitš, Aleksander Filatov, Casper Nicolas Lugtmeijer, Artur Sakarias, Igor Sokolov, Artur Voilenko
Eelarve: 1 500 000 eurot (kogu klubi)
Duubelvõistkond: Tallinna FCI Levadia U19 (II liiga põhja/ida tsoon)
Koduväljak: Maarjamäe staadion / Maarjamäe kunstmuruväljak
Meeskonna värvid: roheline ja valge
Koduleht: fcilevadia.ee
Esimene mäng: 4. märtsil kell 12.30 vs. FC Nõmme United (Maarjamäe kunstmuruväljakul)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 3. aprillil kell 19.00 vs. Paide Linnameeskond U21 (Paide kunstmuruväljakul)
Mitteametlik koosseis:
Väravavahid: Maksim Pavlov, Dmitri Pjatajev.
Kaitsjad: Romeo Aan, Aleksander Filatov, Jens Kaspar Pihkva, Nikita Salamatov, Igor Sokolov, Jevgeni Tšernjakov, Artur Voilenko.
Poolkaitsjad: Nikita Grankin, Darijus Jurs, Patrik Kristal, Maksim Laskov, Casper Nicolas Lugtmeijer, Daniel Luts, Artur Sakarias, Maksimilian Skvortsov, Aleksei Tšernjakov.
Ründajad: Alex Dunitš, Hendri Talu.
Eeldatav algkoosseis:
Hooajaeelsed mängud:
21.01. Tallinna FCI Levadia U21 - Tallinna FC Flora U21 (EL) 2:1 (Sokolov, Skvortsov)
28.01. Harju JK Laagri (PL) - Tallinna FCI Levadia U21 4:3 (Filatov, Sakarias, Grankin)
04.02. Paide Linnameeskond U21 (EL) - Tallinna FCI Levadia U21 0:1 (A. Tšernjakov)
12.02. Tallinna FCI Levadia U21 - Ida-Virumaa FC Alliance (EL) 2:1 (Grankin 2)
17.02. Tallinna FCI Levadia U21 - FC Tallinn (EL) 0:0
Võit; viik; kaotus.
PL - Premium liiga; EL - Esiliiga.
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta