Ootamatu hävitustöö! Maailma kolmas koondis võttis korraks hoogu, et seejärel lüüa Itaaliale viiekas

Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen

Rootsi surus Itaalia kindlalt vastu muru. Foto: Scanpix / John Cowpland / AP Photo

Naiste MM-il sai Rootsi kolmanda koondisena kirja 5:0 võidu, ent vastas polnud mõni uustulnuk, vaid FIFA tabelis kõigest 13 kohta tagapool istuv Itaalia. Kaks väravat löönud keskkaitsja Amanda Ilestedt tõusis turniiri suurimate väravaküttide sekka.

G-alagrupi teise ringi teine kohtumine Rootsi ja Itaalia vahel algas tasavägiselt. Esimestest sekunditest peale tundus, et saapamaalased on loovamad ning tabamusele törts lähemal: mõneti üllatuslikult põhikoosseisu nimetatud tipuründaja Sofia Cantore jõudis kiirelt ka kahe terava pealelöögini. Ent oma neljandal MM-il olev Itaalia väravateni ei jõudnudki, kolmel korral pronksile jõudnud Rootsi tugev laine võttis võimu.

Rootslannad jõudsid oma esimese väravani 39. minutil, kui Amanda Ilestedt koksas peaga sisse nurgalöögist tulnud palli. Viis minutit hiljem õnnestus nurgalöögi järel skoori teha ka Barcelona ründajal Fridolina Rolföl. Pea 40 minutit vastast kuival hoidnud itaallannad läksid pausile koguni 0:3 kaotusseisus: esimesel üleminutil jõudis tabamuseni ka Arsenali äss Stina Blackstenius.

Vaheaeg Itaaliat oluliselt ei aidanud, sest 50. minutil tõi Arsenali kaitsja Ilestedti peanupp rootslannadele juba neljanda värava, sealjuures kolmanda nurgalöögist. Normaalaja täitumise järel lõi vaid mõne minuti jagu platsil viibida jõudnud vahetusründaja Rebecka Blomqvist matši lõppskooriks 5:0.

Avamängus Lõuna-Aafrika alles 90. minuti tabamusest alistanud Rootsi on kirja saanud kuus punkti ning pääsenud kaheksandikfinaali. Kolme silmaga Itaalia saatus selgub kolmandas ringis, kui vastamisi ollakse Lõuna-Aafrikaga. Rootsi kohtub viimases matšis Argentinaga.

Rootsi keskkaitsja Amanda Ilestedt on kahe mänguga löönud kolm väravat, mis paigutab ta suurimate väravaküttide edetabeli esikohta jagama. Kolme peal on ka Panamale kübaratriki löönud Brasiilia poolkaitsja Ary Borges.

Rootsi - Itaalia 5:0 (3:0)
39., 50. Amanda Ilestedt, 44. Fridolina Rolfö, 45+1. Stina Blackstenius, 90+5. Rebecka Blomqvist