MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
1 Link kopeeritud

Optimistlike serblaste ootus on läbi! Kõiki mänge vaatav Stojkovic: oleme jõudnud vahepeal kaks korda riiginime muuta

1 Link kopeeritud
Kasper Elissaar pilt
Kasper Elissaar
Kasper Elissaar pilt
Kasper Elissaar

Ivan Stojkovici elu keerleb jalgpalli vaatamise ümber. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Kuigi Serbia on osalenud viimasest viiest MM-finaalturniirist neljal, pole neil kummalisel kombel EM-ile pikalt asja olnud. Täna õhtul saab ootus läbi, kui kell 22 kohtutakse C-alagrupis Inglismaaga.

Lisaks inglastele ootavad serblasi kindlasti mängud ka Sloveenia ja Taaniga. Millise tundega läheb EM-ile vastu Paide Linnameeskonna serblasest peatreener Ivan Stojkovic (34)? "Olen suhteliselt optimistlik, sest ma tõesti arvan, et meil on väga hea võistkond. Isiklikult loodan, et näitame seda. Meil ei olnud Kataris eriti edukas MM," meenutab treener Soccernet.ee-le, kuidas ta kodumaa piirdus eelmisel tiitlivõistlusel vaid üheainsa viigiga.

Kuigi 1960ndatel tuli Jugoslaavia EM-il koguni kahel korral teiseks, siis viimati osaleti Euroopa meistrivõistlustel 2000. aastal, piirdudes veerandfinaaliga. Seejärel on ikka ja jälle valiksarjas oma võimalused maha mängitud.

Stojkovic: "Oleme väga uhked, et pärast 24 aastat oleme lõpuks ometi EM-finaalturniiril. Viimasest korrast alates, kui EM-il käisime, oleme kaks korda riiginime muutnud (esmalt Jugoslaaviast Serbia ja Montenegroks ning seejärel lihtsalt Serbiaks - K. E.).

Meil on raske grupp! Inglismaa on individuaalselt fantastiline võistkond. Taani on minu jaoks üks parimaid tiime - imeline treener ja suurepärane organiseeritus. Seega saab olema üsna raske. Aga kuna igast grupist lähevad edasi kaks parimat ja lisaks veel neli parimat kolmanda koha omanikku, arvan, et meil on üsna head võimalused. Loodan, et suudame murda sõelmängudesse ja 90 minuti lõikes on alati kõik võimalik. Olen optimstlik, aga eks näis. Igal juhul kindlasti ma naudin õhtuse mängu vaatamist."

Milline on jalgpallitreeneri elu: kas enda trennide ja mängude kõrval on üldse jaksu suurturniirile kaasa elada ja mänge vaadata? "Ma pean vaatama!" vastab ta kärmelt. "Vaatan iga päev kõiki kolme mängu. See on ainus asi, mida ma elus teen: vaatan jalgpalli! Hommikul analüüsin enda mängu ära ja siis vaatan kolm EM-i mängu otsa. See on minu töö! Pean olema asjas sees, et näha, mida teised tipptreenerid teevad.

Kas see on parim aeg aastast? Absoluutselt! Kuigi mulle meeldib klubijalgpall rohkem kui koondisejalgpall. Koondisejalgpall annab küll ka emotsioone, seega on alati tore, kui suurturniirid käivad," kinnitab Stojkovic.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK