MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

AAFRIKA
Link kopeeritud

Palga maksmise põhimõtetega hädas olevalt Kamerunilt mõisteti välja järjekordne miljon

Link kopeeritud
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur

Toni Conceicao pidi palga kättesaamiseks FIFA-lt abi otsima. Foto: Scanpix / Reuters / Mohamed Abd el Ghany

Kameruni jalgpallikoondis on küll üle keskmise edukas, aga kohalikul alaliidul näib olevat suuri raskusi mõistmisega, mida kujutab endast lepinguline töösuhe. Nüüd mõistis FIFA tribunal koondise endisele peatreenerile Toni Conceicaole välja 1,63 miljoni dollari suuruse saamata palga.

Kameruni alaliit ehk Fecafoot palkas 60-aastase portugallase 2019. aastal ning Conceicao viis koondise tänavuse aasta alguses koduse Aafrika Rahvaste Karikaturniiri poolfinaali. Lõpuks saadi kolmas koht, ent märtsis näidati Conceicaole ust. Koondist asus juhendama Rigobert Song, kes tüüris nad ka play-off-mängude kaudu MM-finaalturniirile, kuna Alžeeriast saadi kahe mängu kokkuvõttes jagu.

Conceicao vallandamine sündis seejuures üsna kurioossel moel, kuna selleks andis käsu riigi president. Nüüd leidis FIFA, et endise ründetähe Samuel Eto'o juhitav Fecafoot rikkus Conceicaoga sõlmitud lepingut ilma mõjuva põhjuseta ning peab talle välja maksma saamata palga ja boonused. Fecafoot ei ole BBC andmetel veel otsustanud, kas neil piisab argumente, et otsus edasi kaevata.

Veidral kombel pole Conceicao kaugeltki esimene eurooplane, kes on Fecafootiga tülli läinud. 2005. aastal pidi alaliidult FIFA kaudu õigust nõudma sakslane Winfried Schäfer, kes oli tüürinud meeskonna 2002. aastal Aafrika meistriks ja aasta hiljem Maailmajagude karikaturniiri finaali. Schäferilt töö üle võtnud portugallasel Artur Jorgel ja aastatel 2011-12 ametis olnud prantslasel Denis Lavagne'il oli samuti viiekordselt Aafrika meistrilt väljateenitud töötasu kättesaamisega omajagu muresid.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK