MM2022

Penaltil eksinud Ronaldo püstitas maailmarekordi ja vedas lõpuminuteil Portugali võidule (Prantsusmaa ja Holland piirdusid viigiga)

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor
Kristjan Remmelkoor pilt Kristjan Remmelkoor

Cristiano Ronaldo. Foto: Catherine Kõrtsmik

Portugali staar Cristiano Ronaldo eksis MM-valikmängus Iirimaa vastu penaltil, aga lõi kaks hilist väravat ning püstitas koondiseväravate maailmarekordi.

Ronaldo jättis penalti realiseerimata 15. minutil, kui Gavin Bazunu tõrjus tema löögi altnurgast. Avapoolaja viimasel minutil läks kornerist juhtima Iirimaa, peaga skooris John Egan.

Iirimaa juhtis kuni 89. minutini, aga ei saanud lõpuks punktigi, sest Ronaldo lõi peaga Goncalo Guedese ja Joao Mario tsenderdustest kaks hilist väravat. Tal on nüüd koondise eest kirjas rekordilised 111 tabamust, enne kolmapäeva õhtut jagas ta esikohta Iraani legendi Ali Daeiga, kes lõi karjääri jooksul kokku 109 koondiseväravat.

Portugal juhib nüüd A-alagruppi kolmepunktilise eduga Serbia ees, kuid Serbial on üks mäng vähem peetud.

D-grupis jäi võiduta suurfavoriit ja liider Prantsusmaa, kes tegi kodus Bosnia ja Hertsegoviinaga 1:1 viigi. Väravad sündisid esimesel poolajal kolmeminutilise vahega. Edin Džeko viis külalised 20 meetrilt sooritatud madala löögiga juhtima, Antoine Griezmann viigistas peaga nurgalöögist. Teise poolaja alguses jäi Prantsusmaa vähemusse, kuna Jules Kounde libistas nurgalipu lähedal Sead Kolašinacile karmilt jalgadesse ja sai punase kaardi.

Ukraina tegi oma neljandas kohtumises neljanda viigi, mängides Kasahstani vastu kaks korda eduseisu maha. 90+3. minuti tabamusele vastas Kasahstan 2:2 viigiväravaga 90+6. minutil.

G-grupis jätsid kaks viiki tabeliseisu ülipõnevaks - Türgi, Holland, Montenegro ja Norra mahuvad nelja vooru järel neljakesi ühe punkti sisse. Erling Braut Haaland viis Norra Hollandi vastu juhtima, kuid Davy Klaassen tegi lõppseisuks 1:1. Haaland tabas selles kohtumises ka posti. Türgi mängis Montenegro vastu maha 2:0 eduseisu, 2:2 viigivärav sündis 90+7. minutil.

F-grupis jätkab täiseduga Taani, kes alistas Šotimaa 2:0. Väravad löödi järjestikustel minutitel. Daniel Wass skooris peaga, Joakim Maehle ilusa söödumängu järel jalaga.

H-grupis tegid liidrid Venemaa ja Horvaatia 0:0 viigi. Mõlemal on nelja vooru järel seitse punkti.