Kommentaarid 71
Mitu meie jalgpalli ajakirjenkest on ise arvestataval tasemel jalgpallialaselt haritud: oma praktiline mängija kogemus, treeneri kogemus, lapsevanema kogemus, jalgpalli alane koolitus (kursused, koolitused, ülikool, suhted tipp asjatundijatega)?
Kui Lauri Nuuma, Argo Arbeiter, Jürgen Henn, Arno Pijpers peatreenri valikuid argumenteeritult hindaksid jääb seal vaatamata nende ametialasele pädevusele varu nende subjektiivsusele, kus osaliselt on tegu maitse küsimusega, kes mida hindab.
107 minutit meeste tasemel on vaevalt mingi tõestu su tasemest - kui saaks stabiilselt kasvõi rotatsiooni või vahetusmehene peale oleksin ka nõus. Siinjuures tuleb märkida, et klubi puhul, kes on raskustes liigas püsimisega, on liigamängude kooseisu kuulumine kindlasti rohkem näitaja. Seal on aga tulnud see üks vahetusest sekkumine. Seejärel anti enda tõestamise võimalus sellel tasemel see 90 karikamängus ja seeärel pole mänguaega saanud. See on vast ka kõnekas. Pole ka näinud itaalia vutiväljandeid, kus Spali treener räägiks Tunjovist ja oma plaanidest ja oma arvamusest tema kohta.
Itaalia tase kindlasti kõrge ja Tunjov oma potensiaali jõuda kindlasti kaugele. Aga hetkel võiks A-koondisele sama hästi soovitada ka Jürgensit, kes on igal tasemel oma väravalöömise oskust tõestanud. Meeste seas on tegemas tõsiseid samme üliandekas Maksim Paskotši jne. U21 on mitmeid, kes ihkavad teha järgmist sammu A-koondisesse see aasta ja teevad kõvasti tööd selle nimel kindlasti tööd ja mitmed (näiteks Soomets, Välja jne). Nendel on juba praegu meeste eesti PL tasemelt mänge ette näidata ja soovad hooaja vältel lisa.
Või mis sellest kõigest arvata?
Palju on eksprofessionaalseid kes pole suutnud treenerina üldse hakkama saada ja parimad tipptreenerid pole jalgpalli kõrgel tasemel mänginud
Ma ei rääkinud treeneriks olemisest ja sellega ma ei usu, et koondise tasemel meie kallid ajakirjanikud hakkama saaksid.
Tahtsin lihtsalt märkida, et ma ei tea kui heal tasemel meie ajakirjanduse jalgpalli alaselt on. Ma ei nõua neilt tippmängijaks olemist või ülde mängijakogemust.
Lihtsalt ajakirjanike huvi Tunjov koondisesse suruda tundub kergelt üle võllij ja pigem emotsioon kui reaalne olukorra hindamine. Muidugi jalgpall ongi piisavalt subjektiivne. Hea oleks saada selle karikamängu, kus ta 90 min platsil oli, videokokkuvõtte kõikidest tema ettevõtmistest selles mängus. Minul seda pole - kas kellelgi on? Mitte ainult highlights vaid just all action koondvidea sellest mängust. Oskaks paremini analüüsida.
Kui sa ka Eesti meeste PLi loed ka ikkagi meeste mänguks, siis Tunjovil on meeste tasemel üle 107 minuti.
Mis on sinu kommentaar? Mina pole seda mängu näinud?
On terve rida taolise ja parema statistikaga temast natuke vanemaid mängijaid, keda peetakse andekateks. Ja päris suur hulk temast nooremaid, kes on ka ennast juba noortekoondises tõestanud ja kelle esimesed sammud meeste seas on paljulubavad.
Kui ta kannaks praegu kasvõi kindla vahetusmehe rolli itaalias (15-30 min mängust), siis poleks midagi mõelda. Realsus on see, et pärast 90 Milani vastu mängu pole saanud. Äkki saab veel - teeb 2-3 ägedat mängu SAPLi eest ja plaks ongi koondises. Eks varsti on näha.
Kandev roll oli pigem teistel ning enamjaolt mängiti läbi teise ääre. Ülisuurtest eksimustest pääses, kuid puudusid ka silmapaistvad õnnestumised. Tsenderdused olid ka natuke ebatäpsed.
Või nägi keegi teda ülihead mängu tegemas?
Oliver on väravalööjana ekstraklass.
Kandev roll oli pigem teistel ning enamjaolt mängiti läbi teise ääre. Ülisuurtest eksimustest pääses, kuid puudusid ka silmapaistvad õnnestumised. Tsenderdused olid ka natuke ebatäpsed.
Ma ei tahaks selle põhjalt Tunjovile hinnangut anda ja maha kanda. Vastupidi soovin noorele mehele püsivust, et pingutaks edasi ja lööks seal SPALis või mujal läbi! Koondis on normaalne tagajärg. Reaalsus on see temast on valikujärjekorras noori mehi eespool nr 10 kohale hetkel A-koondise aga see ei pea nii jääma. Kui tema võimalus tuleb on tema asi sellest kinni haarata ja ära kasutada nagu Käit tegi.
Kui mu mälu ei peta, siis Voolaid mainis, et näeb teda keskväljal ja nr 10 kohapeal tulevikus.
"Ma arvan, et kõige reaalsem on, et ta peaks U21 koondises ennast esmalt näitama," vastas Karel Voolaid Soccernet.ee küsimusele tema potentsiaalse koondisekutse osas märtsikuuks.
"Minu jaoks ei ole tegemist üldse mitte võõra mängijaga. Ma tunnen teda noorusajast ja ta on minu ajal noortekoondises mänginud. Ma tean tema iseloomu, võimeid ja oskuseid. Olen kõiki tema mänge vaadanud, mis ta Itaalias mänginud on. Aga ma arvan, et ta peab veidikene veel küpsema. Tundes teda persoonina, siis temas pole selliseid reaktsioone, et kui teda A-koondise nimekirja ei valita, siis viskab püssi põõsasse," lisas Voolaid.
REKLAAM
Seni on Tunjov esindanud Eestit U19 vanuseklassis. Foto: Liisi Troska
Seni on Tunjov esindanud Eestit U19 vanuseklassis. Foto: Liisi Troska
"Nikolai Burdakov ütles kunagi, et Tunjov jätab jalgpalli pooleli, kui ta meestega mängida ei saa. Talle anti eriluba ja sai noorena päris vara meestega mängida. Aga ma arvan, et tema jaoks oleks U21 esimene loogilisem lahendus. Väga loodan, et noortekoondiste treenerid hoiavad tal silma peal ning annavad talle võimaluse. Ja siis, kui ta seal ennast näidata saab, on väga palju tema enda kätes. Ma arvan, et talle tuleb lihtsalt natukene aega anda ja läheks samm-sammult edasi. Vaatame, kuidas klubis asjad lähevad. See, et ta praegu on mängida saanud, ei tähenda, et kahe kuu jooksul teda järjest rohkem mängimas näeme."
"Eks seal on erinevaid asjaolusid. Georgi positsioon SPAL-is on olnud vasakul äärel ja on näha, et treener on usaldanud talle mitte nii suure vastutusega positsiooni. Naturaalselt näen ma tulevikus teda pigem keskväljal. Ta on noorena mänginud ründava poolkaitsjana number 10 positsioonil.
Mattiase tulemist ja tegemist ei saa ma seetõttu kommenteerida, et mina ei olnud tema valikute ja otsuste juures ning ei tea, mis konkreetselt need põhjused olid. Too moment mina ei skautinud teda ja mul on raske kommenteerida, kas ta sai koondisesse seepärast, et ta oli nii hea või anti talle krediiti või keegi kukkus lihtsalt eest ära. Praegu ma ei näe, et Eesti koondis nii kehvas seisus oleks, et kui meil Georgi Tunjovi ei ole, siis me ei saa kuidagi hakkama. Pigem näen ma teda lähitulevikus koondisele midagi juurde andmas."
Keskväljal tal ees sellised mängijad: Sooväli, Poom, Kreida, Ainsalu, Antonov, Käit, Vassiljev, Miller, Puri, K.Usta, Välja
Noorematest Teeväli, Kokka jne.
Taliturniiri põhjal on küsitav Premium Liigagi tase.
Küll võib alkoholism viia haiguseni, millel nimeks Vernicke-Korsakovi sündroom - selle haiguse tagajärjel võivad mõningates ajuosades neuronid hävida. Sellisel juhul tekib haigestunul probleeme mäluga, esineb tasakaaluhäireid, lihasvärinaid ning silmalihaste halvatust.
Ta pole sugugi sinna topitud ta on U21 koondislane ja teeb aastaid samamoodi nagu Georgi ja teised nimetatud pühendunult tööd. Tunjovist erinevalt tean K.Usta meisterlikuse taset ja talenti 20 aastase kogemuse tõttu kuna on olnud au olla selle noore mehe kasvataja rollis.
... Hein on U21 eest mänginud
kui Tunjoviga võrrelda on tal rohkem ette näidata.
Eks oma laps on ikka maailma kõige tublim.
mitte alati...
Ma arvan ka nii
2003 koondises on Tunjovi kutsumise loogigat rakendades kanditaate ja isegi Taaniel mahuks sinna - panid räigelt täppi - tubli - hea, et aru saad!
preach brother!
Millal viimati ykköse meeste trenne vaatasid?
Vastab tõele, et mul on usku oma poegade võimetesse - tean arvatavasti nende kõiki omadusi paremini kui keegi muu.
Kaarel mängis põhiliselt nr 6 Ykköses ja ääre peal, kus oli ka kaitsev roll. Taaniel on ründes ja tema statsid on soome ykkönen ja karikas ca 70 min ja värav - parem kui Hålandil (mängis norra 3ndal tasemel ja ei saanudki jalga valgeks)- Taaniel soome 2 tase sama vanalt ja U17 koondises kui mängis tipus on ka 90 min kanti värava jaoks vaja läinud. U koondises äärel mängides on Taaniel andnud palju kaitse ja on ka 5 väravale lisanud 3 söötu - üks neist oli ääre peal Hispaania vastu löödud võiduvärava sööt.
Selge see, et koondis on tähtis eesmärk nii Kaarelil kui Taanielil.
Mis puutub ümbrikutesse ja sellisesse korruptiivsesse mõtteviisi, siis näitab see seda, et sa e tunne mind üldse. Seejuures teed kindlasti ka EJLis töötavatele inimestele ülekohut.
Pole väitnud, et kohe täna nad oleks A-koondise koondise vaateväljas aga see on neile kindel eesmärk küll, siis kui treenerid näevad, et nad on valmis.
K.Usta tegi debüüdi soome ykköses 16 aastasena ja alla 90 min läks debüütväravaks aega. On mänginud soome 3, 2 ja Ykköses väga erinevaid positsioone platsil (Ykkönen - sarnane tase eesti PLiga) Taaniel mängib 16aastaselt soome Ykköses ja U koondises tipuründes ja lööb väga kõrge % ja praktikas värav per 80-90 min. kui tipuründaja rollis. E. Hålandi statistika sama vanalt oli palju kehvem.
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta