Pilk peale: eelmise MM-i finalistid lähevad juba alagrupis vastamisi

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor
Kristjan Remmelkoor pilt Kristjan Remmelkoor

USA võitis eelmise MM-i finaalis Hollandit 2:0. Foto: Scanpix / Benoit Tessier / REUTERS / File Photo

Eelmise naiste MM-i (2019) finalistid USA ja Holland lähevad seekord omavahel vastamisi juba alagrupis. Eesti aja järgi toimub see madin paraku öösel, nii et vutisõpradel saab olema natuke nuputamist, kuidas mäng ära vaadata.

Soccernet.ee välismaa jalgpalli rubriik "Pilk peale" on naiste MM-i lainel ning annab igaks vooruks portsu soovitusi - millistest vastasseisudest tasub osa saada. Kõikidest matšidest pakub FIFA tasuta ülekannet.

• Neljapäeval, 27. juulil kell 04.00 USA - Holland

Tegemist on esimese korraga naiste MM-finaalturniiride ajaloos, kui eelmise turniiri finalistid saavad kokku juba alagrupifaasis. 2019. aasta esikohamängus võitis USA Hollandit 2:0. Värava lõid teisel poolajal Megan Rapinoe (penaltist) ja Rose Lavelle, kes on mõlemad ka tänavu koosseisus olemas. Avavoorus Vietnami vastu sekkusid mõlemad korraga vahetusest 63. minutil.

Nii USA kui ka Holland alustasid oma tänavust turniiri kuiva võiduga MM-i debütandi üle: USA sai jagu Vietnamist 3:0 (kahe värava ja ühe resultatiivse sööduga säras Sophia Smith), Holland alistas Portugali 1:0 (värava lõi 13. minutil Stefanie van der Gragt).

Kokkuvõttes on need koondised omavahel mänginud kümme korda. Esimese kohtumise (1991) võitis Holland, aga järgnevast üheksast matšist kaheksa on lõppenud USA võiduga ja üks viigiga.

• Reedel, 28. juulil kell 11.30 Inglismaa - Taani

Inglismaa ja Taani teenisid avavoorus mõlemad 1:0 võidu. Inglismaa alistas Georgia Stanway penaltist Haiti. Taani sai tänu Amalie Vangsgaardi 89. minuti tabamusele, mis sündis taanlannade mängu ainsast pealelöögist raamide vahele, jagu Hiinast.

Kumbki naiskond pole viimasel ajal skoorimisega hiilanud. Inglismaa pole löönud lahtisest mängust (mitte-penaltist) väravat kolm mängu järjest, Taanil on viimasest neljast kohtumisest kirjas kolm 1:0 võitu ja üks 0:2 kaotus.

• Laupäeval, 29. juulil kell 13.00 Prantsusmaa - Brasiilia

Brasiilia näitas turniiri avavoorus MM-i debütandile Panamale 4:0 võiduga koha kätte, kübaratrikiga säras Ary Borges. Võit Prantsusmaa üle kindlustaks Brasiiliale alagrupist edasipääsu. Prantsusmaa alustas aga pettumustvalmistava 0:0 viigiga Jamaica vastu ning loodab nüüd oma seisu parandada.

Brasiilia staar Marta võib saada esimeseks jalgpalluriks, kes löönud kuuel erineval täiskasvanute MM-finaalturniiril värava. Viiel erineval MM-il on seni skoorinud lisaks temale ka Cristiano Ronaldo ja Christine Sinclair. Avavoorus Panama vastu sekkus Marta vahetusest 75. minutil.