Link kopeeritud

Šveitsi jõud rauges viie minutiga ja Portugal tuli rongi alt välja

Martti Kallas pilt
Martti Kallas

Naiste EM-finaalturniiri neljanda päeva esimene mäng pakkus vaatajaile korraliku trilleri – Portugal jäi Šveitsi vastu küll 0:2 kaotusseisu, kuid pööras keerulise seisu lõpuks ikkagi 2:2 viigiks.

Mäng algas Portugali jaoks seejuures korraliku šokiga – nimelt asus Šveits juba viiendaks minutiks 2:0 juhtima. Esimese värava olukorras kõmmutas Coumba Sow väravast umbes 20 meetri kaugusele lahtiseks jäänud palli täpse löögiga vasakusse nurka, teise tabamuse vormistas Rahel Kiwic peaga standardolukorra järel.

Ehkki kohtumise algus kulges ühepoolsuse tähe all, sai Šveitsil viiendaks minutiks väravate löömisest küllalt. Veidi enne tunnise mänguaja täitumist sähvatas aga Portugal – keskkaitsja Diana Gomes suunas nurgalöögist tulnud palli kerge pusimise järel võrku. Vaid kuus minutit hiljem oli seis juba viigiline: šveitslannad kaotasid oma karistusala lähistel palli ning Jessica Silva lükkas Tatiana Ferreira tsenderdusest tulnud palli väravaesiselt võrku.

Antud kohtumise näol oli tegemist C-alagrupi esimese madinaga käesoleval turniiril. Gruppi kuuluvad ka Holland ja Rootsi.

Portugal - Šveits 2:2 (0:2)