NAISTE SUURTURNIIRID

Portugal tuli teist mängu järjest 0:2 seisust välja, aga viimane sõna jäi Hollandile

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor
Kristjan Remmelkoor pilt Kristjan Remmelkoor

Danielle van de Donk lõi Hollandi võiduvärava. Foto: Scanpix / Oli Scarff / AFP

Naiste EM-finaalturniiril tuli Portugal ka tiitlikaitsja Hollandi vastu 0:2 kaotusseisust välja, kuid Holland võitis mängu 3:2.

Avavoorus Šveitsi vastu tänu heale tagasitulekule 2:2 viigi teeninud Portugal jäi teises voorus kahe väravaga taha 16. minutiks. Holland skooris kaks korda peaga nurgalöögi järel, sihile jõudsid Damaris Egurrola ja Stefanie van der Gragt. Samal ajal kui Van der Gragt skooris, sai ta Catarina Amado putsaga vastu nägu, Portugali kaitsja sai sellest olukorrast kollase kaardi.

Avapoolaja lõpus vähendas Carole Costa penaltist vahe minimaalseks. Penalti teenis Diana Silva, kes lõi teise kolmveerandtunni alguses ise peaga Costa tsenderdusest viigivärava.

Kohtumise otsustav hetk saabus 62. minutil. Lieke Martens andis söödu Danielle van de Donkile, kes tulistas karistusala joone tagant ristnurka.

Sama alagrupi teises mängus oli Rootsi 2:1 parem Šveitsist. Hollandil ja Rootsil on nüüd enne viimast vooru neli punkti, Portugalil ja Šveitsil üks.

Holland - Portugal  3:2 (2:1)
7. Damaris Egurrola, 16. Stefanie van der Gragt, 62. Danielle van de Donk - 38. pen. Carole Costa, 47. Diana Silva

Rootsi - Šveits  2:1 (0:0)