Prantslased peaksid muretsema? Valitsev maailmameister oli raskustes Rangnicki Austriaga

Otto Kase pilt
Otto Kase
Otto Kase

Kylian Mbappe tõi Prantsusmaale punkti, kuid valitsev maailmameister pole endiselt kolme matšiga ühtegi võitu saanud. Foto: Scanpix / Joe Klamar / AFP

Rahvuste liigas sai jätku Prantsusmaa mannetu hoog, kui juba kolmandat vooru järjest ei õnnestunud 2018. aastal maailma parimaks kroonitud koondisel lõpetada oma võidupõuda. Kui eelmistes matšides pole jagu saadud Taanist ja Horvaatiast, siis seekord jäädi peaaegu alla Austriale.

Kuigi pea terve kohtumise jooksul kontrollis matši Prantsusmaa, siis koduõuel pallinud Ralf Rangnicki hoolealused läksid juba 37. minutil Andreas Weimanni tabamusest juhtima. Prantslased otsisid paaniliselt oma viigiväravat, kuid algkoosseisus olnud mehed ei saanud kuidagi jalga valgeks.

Seega otsustas Didier Deschamps teha paar vangerdust: esiteks toodi teise poolaja alguses platsile maailmakuulus Kylian Mbappe ning pisut hiljem ka poolkaitsjast Christopher Nkunku. Mehed pidid koos väljakul olema ainult neli minutit ja 83. minutil söötis Leipzigi pallur nahkkera Mbappele ning välejalg lõi oma koondisekarjääri 26. kolli. Kuigi paar minutit hiljem sahises austerlaste väravavõrk veel, siis teine üritus siiski ära ei loetud.

Nüüdseks on esmakordselt A-divisjoni tõusnud Austrial kolme mänguga kirjas neli punkti ning seejuures alistati teine 2018. aasta MM-i finalist Horvaatia suisa 3:0. Erinevalt prantslastest said horvaadid täna aga kirja oma esimese võidu, kuna võõrsilväljakul oldi minimaalselt üle Taanist. Tabeliseisu vaadates tähendab see aga seda, et Prantsusmaa paikneb hetkel punases tsoonis ning langeks B-tasandile.

Olulise võidu sai kirja Iisrael, kellest sai sellega ka esimene tiim B-divisjoni kolmandas grupis, kes löönud vastasest rohkem väravaid. Nimelt olid grupi eelmised kaks duelli, mille osalised olid lisaks Iisraelile ka Island ja Albaania, lõppenud viigiga. Kusjuures tänagi polnud kaugel viik, kuna teise poolaja keskel oli tablool 1:1 seis.

Lõpuks päästis omad Donetski Šahtjori hingekirja kuuluv Manor Solomon, kes skooris ka omade esimese värava. 73. minutil sai pallur kirja oma teise ning sellega oligi peagi Eestiga kohtuva Albaania õhtu rikutud. Samas saab Balkani poolsaarel paiknev tiim endale kaotuseid teoreetiliselt lubada, kuna grupi neljas liige Venemaa langeb suure tõenäosusega ise tasandi - kui mitte rohkem - võrra madalamale.