Kodune jalgpallihooaeg läheneb kärmelt lõpule. Kolm vooru enne finišit jagub intriigi igasse valda - kes võidab meistritiitli, kes saab pronksi, kes läheb Euroopasse ja kes läheb Esiliigasse ... Et Premium liigale ametlikult joone alla tõmbamisest lahutab vaid kaks nädalavahetust, on paslik hakata vaikselt aastale tagasi vaatama ning teha seda traditsiooniliste Soccernet.ee hooaja kokkuvõtete kaudu.
- Mängijate statistika on artiklis 30. oktoobri seisuga.
Alustame tavapäraselt parimate ja halvimate üleminekutega, ent ritta seadmist ootavad ka noored ja vanameistrid, enim arenenud mängijad, parimad kaitsjad, poolkaitsjad, ründajad ja väravavahid, treenerid, fännid, ämbrid, üllatused ja pettumused ... Seejuures on need kõigest meie, Soccernet.ee toimetuse valikud.
Päev pärast hooaja lõppu ehk 12. novembril lükkame käima suure hääletuse, kus saate oma arvamust avaldada juba teie, head lugejad! Nii selgitame taaskordselt Premium liiga fännide lemmiku ning parimad ja halvimad ka kõikides teistes kategooriates.
Edukate üleminekute seast leiab nii eestlasi kui teisi rahvuseid, ent ebaõnnestujate seas on tänavu üksikasjalikult välismaalased. Lisaks on teiste seas mees, kes läbis aastaga imelise muutuse. Enim on klubidest esindatud Tallinna Levadia ja Narva Trans, kõige rohkem ebaõnnestunud üleminekuid tegi Nõmme Kalju.
NB! Siin ja edaspidi pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid. Hääletus avatakse päev pärast hooaja lõppu ehk 12. novembril ning parimate valimiseks on aega kaks nädalat.
Premium liiga parimad üleminekud 2023 (tähestikulises järjekorras):
Mihkel Ainsalu
(Telstar -> Tallinna Levadia)
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: poolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg:
33 mängu (33 põhis); 3 (0 penaltist); 7 väravasöötu; 3 ; 0 .
Mullu märtsis Tallinna Legionist Levadiasse liikunud ja siis juba suvel Hollandi esiliigaklubis Telstar maandunud Ainsalu võttis kombeks olla bumerang ning tõmbas talvel taas selga Levadia särgi.
Senise karjääri jooksul 13 korda Eesti A-koondist esindanud poolkaitsja on osutunud Levadia jaoks ülitähtsaks võtmemängijaks. Ta on toonud keskväljale vajalikku kindlust, löönud kolm väravat ja andnud seitse väravasöötu. Võib-olla kõige märkimisväärsem fakt on see, et ta on mänginud igas liigamängus. Ja see pole veel kõik - kogu hooaja peale on ta platsi kõrval olnud kokku vaid 47 (!) minutit - täielik raudmees.
Klubi president Viktor Levada ütles talvel Ainsalu kohta, et mehe kvaliteet ja liidriomadused aitavad Levadial täita püstitatud eesmärke ehk teisisõnu tulla riigi meistriks. Kolm vooru enne lõppu on Levadia teine, liider Flora edestab neid kolme punktiga, aga kõik on veel lahtine, sest võistkonnad kohtuvad veel korra. Kas Levadia tuleb meistriks, näitab aeg, aga Ainsalu panus on igal juhul suur.
Oskari Forsman
(Vaasan Palloseura -> Tallinna Kalev)
Klubi: Tallinna Kalev
Positsioon: väravavaht
Vanus: 35
Senine hooaeg:
32 mängu (32 põhis); 39 (5 pen.); 1 ; 0 ; 6 nullimängu.
Eelmisel hooajal kahe noore ja vähekogenud väravavahiga läbi pidanud ajama Tallinna Kalev vajas postide vahele täiendust, sest oli selge, et nii Stiven Raider kui Maico Rimmel polnud kõrgliiga tasemeks veel nii suures mahus valmis. Kalev hoidis silmad lahti, vaatas ringi, kuni järsku kerkis vaatevälja suur ja tugev kidra- ning kindamees Soomest, nimeks tal Oskari Jussi Forsman. Ja mis veel parem - lisaks mängijarollile on Forsman nii esindus- kui duubelmeeskonna väravavahtide treener. Võib öelda, et klubi spordidirektor Joel Lindpere tabas kahte kärbest ühe hoobiga.
Juba hooaja alguses sai selgeks, et 35-aastane soomlane on Kalevi jaoks justkui nagu rusikas silmaauku. Energiline ja vokaalne puurilukk on kogu tšempionaadi vältel tegutsenud väravas kindlalt ning juhendanud kaitseliini. Nagu näitab tabel (Kalev on hetkel neljas, pronksikohal olev Paide Linnameeskond edestab neid kahe punktiga) ja lastud väravad (Kalevile löödi eelmisel aastal 92 väravat, tänavu vaid 40), siis Forsmanist on olnud kasu.
Ja miks ei peakski olema kasu mehest, kes veel eelmisel hooajal oli Soome kõrgliigaklubi VPS-i ehk Vaasan Palloseura esikinnas?
Tristan Koskor
(Peyia 2014 -> Narva Trans)
Klubi: Narva Trans
Positsioon: ründaja
Vanus: 27
Senine hooaeg:
30 mängu (25 põhis); 14 (4 penaltist); 0 väravasöötu; 1 ; 0 .
Kui keegi ütleb teile, et kallis sõber, aasta pole kuigi pikk aeg ja sellega suuri muutusi läbi ei vii, siis vastake talle kahe sõnaga: Tristan Koskor. Eelmisel aastal ülekaalukalt (üle 38 protsendi rahva häältest) kõige halvemaks üleminekuks valitud Koskor, kes siirdus siis Tartu Tammekast Florasse, figureerib tänavu parimate üleminekute arvestuses.
Mullu suvel pealinnast Küprose esiliigasse Peiya 2014-nimelisse klubisse läinud Koskoril läksid saareriigis asjad untsu, mispeale naasis tartlane kodumaale ja liitus talvel Narva Transiga. Üleminek tuli kasuks nii klubile kui mängijale - Trans sai vajaliku ründaja, Koskor kerkis kõrgliiga parimate väravaküttide sekka. Kusjuures kolm vooru enne lõppu jagab 27-aastane kesktormaja 14 tabamusega nimetatud arvestuse esikohta koos igiliikuri Konstantin Vassiljeviga.
Eks näis, kas Koskorist saab selle hooaja parim väravakütt või mitte. Aga juhul, kui ei saa, pole nurisemiseks suurt põhjust - suurte kabariitidega ründaja on oma ära teinud.
Mollo Bessala
(Kadji Sports -> Tallinna Levadia)
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: ründaja
Vanus: 20
Senine hooaeg:
33 mängu (20 põhis); 12 (1 penaltist); 1 väravasööt; 3 ; 0 .
Soccernet.ee toimetuse viiest parimast üleminekust kaks on Levadia mehed, sest lisaks eelpool mainitud Ainsalule on nimistus ka Guy Merlin Mollo Bessala. 20-aastane Kameruni ründaja, kes liitus klubiga oma kodumaa akadeemiast Kadji Sport, on esimesel profihooajal näidanud, et mehe tulevik on helge.
Aasta alguses peamiselt pingilt alustanud ründaja on hooaja käigus muutunud Levadia jaoks üha tähtsamaks ning viimases kaheksas matšis on ta kuulunud põhirivisse. Suure tõenäosusega - kui just saatus käkki ei keera - jätkub seeria kuni hooaja lõpuni, sest mees on nende kaheksa mänguga löönud kuus väravat ja andnud ühe väravasöödu. Kui väravasaapad püsivad jalas ka Pärnu Vapruse, Flora ja Paide vastu, võib hoopis Mollost saada Premium liiga skoorikuningas. On ta ju arvestuse liidritest vaid kahe tabamuse kaugusel.
Levadia, kes tõi talvel enda ridadesse 15 uut meest, pani mõne täiendusega - näiteks Ainsalu ja Molloga - ilusti täkkesse, samas mõni uus mees osutus pettumuseks. Kes jooksis lati alt läbi, selgub artikli teises pooles ...
Daniil Tarassenkov
(Tallinna Legion -> Narva Trans)
Klubi: Narva Trans
Positsioon: ääreründaja
Vanus: 20
Senine hooaeg:
31 mängu (27 põhis); 4 (1 penaltist); 11 väravasöötu; 3 ; 0 .
Eelmisel aastal Tallinna Legioni ridades esimest korda Premium liigas väljakule jooksnud Daniil Tarassenkov näitas märke, et temast võiks saada mängumees, kuid üks värav ja kaks väravasöötu eelviimaseks jäänud Legionis kuigi märkimisväärne polnud. Pärast seda, kui Legion langes Esiliigasse, sammus Tarassenkov oma isa, legendaarse Aleksandr Tarassenkovi jälgedes Transi.
Laenulepinguga piirilinnas maandunud terav ääreründaja avanes aprillis, mil sai kirja oma esimese värava ja väravasöödu. Praeguseks on ta saldol neli tabamust ja 11 (!) resultatiivset passi, mis paigutab ta sööduedetabelis Konstantin Vassiljevi järel teiseks. Kuigi oktoobris jäi Tarassenkov kuivale, siis sellest pole midagi, kuna mees on oma väärtust tõestanud. Kas ka nii palju, et ta jätkab uuel hooajal Transis? Seda ei tea, aga kõrgliiga taseme mängib ta kindlasti välja. On ta ju olnud tänavu üks säravamaid pallureid
Napilt jäid valikust välja:
Sander Kapper (Tartu Tammeka -> Pärnu Vaprus)
Oskar Hõim (JK Tabasalu -> Paide Linnameeskond)
Edgar Tur (Paide Linnameeskond -> FCI Levadia)
Nikita Mihhailov (Narva Trans -> FC Flora)
Eelmiste aastate parimad üleminekud:
2022: 1. Robi Saarma (Nõmme United -> Paide), 2. Ioan Jakovlev (Torrijos -> Kalev), 3. Sten Reinkort (Flora -> Kuressaare)
2021: 1. Zakaria Beglarišvili (KTP -> Levadia), 2. Ragnar Klavan (Cagliari -> Paide), 3. Karl Mööl (Paide - > Kuressaare)
2020: 1. Rauno Sappinen (Domžale -> Flora), 2. Pavel Marin (Levadia -> Tulevik), 3. Henri Anier (Go Ahead Eagles -> Paide)
2019: 1. Konstantin Vassiljev (Gliwice Piast -> FC Flora), 2. Alassana Jatta (Real de Banjul -> Paide Linnameeskond), 3. Kaimar Saag (B36 -> Viljandi Tulevik)
2018: 1.-2. Dante Leverock (Robin Hood -> Narva Trans), 1.-2. Marko Brtan (Gorica -> Nõmme Kalju), 3. Henri Järvelaid (FC Flora -> Tartu Tammeka, laen)
2017: 1. Herol Riiberg (Tallinna Flora -> Viljandi Tulevik), 2. Joao Morelli (Middlesbrough -> Tallinna Levadia), 3. Martin Miller (Tartu Tammeka -> Tallinna Flora)
2016: 1. Ofosu Appiah (Riia Skonto -> FC Infonet), 2.-3. Dmitri Kruglov (FC Levadia -> FC Infonet), 2.-3. Anton Mirantšuk (Moskva Lokomotiv -> FC Levadia)
2015: 1. Siim Luts (IFK Norrköping -> FC Levadia), 2. Gert Kams (Seinäjoki JK -> FC Flora), 3.-4. Martin Vunk (Jakarta Persija -> Pärnu Linnameeskond), 3.-4. Vjatšeslav Zahovaiko (Sillamäe Kalev -> Paide Linnameeskond)
2014: 1. Dmitri Kruglov (Bakuu Ravan -> FC Levadia), 2. Andrei Sidorenkov (FK Gomel -> Sillamäe Kalev), 3. Omar El Hussieny (Kahraba Ismailia -> FC Levadia)
2013: 1. Dmitri Kruglov (FK Rostov -> FC Levadia), 2. Martin Vunk (FC Panachaiki -> Sillamäe Kalev), 3. Allan Kimbaloula (Lille OSC -> Nõmme Kalju)
2012: 1. Damiano Quintieri (AC Montichiari -> Nõmme Kalju), 2. Ilja Antonov (FC Puuma -> FC Levadia), 3. Elhadj Ousmane "Pato" Barry (Etoile Sahel -> Tartu Tammeka)
2011: 1. Aleksandrs Cekulajevs (Vikingur Olafsvik -> Narva Trans), 2. Hidetoshi Wakui (FK Minsk -> Nõmme Kalju), 3. Nikolai Mašitšev (Marijampole Suduva -> FC Flora)
2010: 1. Sander Post (Go Ahead Eagles -> FC Flora), 2. Jüri Jevdokimov (Viljandi Tulevik -> Nõmme Kalju), 3. Valeri Minkenen (Valkeakoski Haka -> FC Flora)
2009: 1. Vitali Gussev (Enköping SK -> FC Levadia), 2. Aleksei Naumov (-> Sillamäe Kalev), 3. Diego Balbinot (Atletic de Ciutadella -> Nõmme Kalju)
2008: 1. Henri Anier (Valga Warrior -> FC Flora), 2. Ingemar Teever (Östers IF -> Nõmme Kalju), 3. Felipe Nunes (-> Nõmme Kalju)
2007: 1. Juha Hakola (HJK -> FC Flora), 2. Sander Puri ja Eino Puri (FC Levadia -> Viljandi Tulevik), 3. Kaimar Saag (FC Levadia -> Tallinna Kalev)
2006: 1. Nikita Andrejev (Lasnamäe Ajax -> FC Levadia), 2. Marek Lemsalu (Bryne -> FC Levadia), 3. Martin Kaalma (FC Flora -> Narva Trans)
Halvimad üleminekud (tähestikulises järjekorras):
Momodou Lamin Darboe
(Hawks FC -> Narva Trans)
Klubi: -
Positsioon: keskkaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg:
1 mäng (0 põhis); 0 (0 penaltist); 0 väravasöötu; 0 ; 0 .
Kui keskmine Eesti jalkafänn kuuleb nime Momodou Lamin Darboe, siis suure tõenäosusega hüppab talle pähe mullu Paide Linnameeskonna eest mõnes mängus osalenud Foday Darboe. Kuigi kahel Darboel on täpselt sama sünnipäev ja nad on mõlemad Gambiast, siis ei, nad ei ole samad mehed.
Momodou Darboe liitus Transiga märtsis. Klubi kodulehe väitel pikk ja atleetlik mängija, kes tunneb end suurepäraselt "teisel korrusel", osutus läbikukkunud projektiks. Mehe esimene ja viimane mäng Premium liigas tuli 14. märtsil Flora vastu, Darboe vahetati 0:5 kaotusmängus välja vaheajal. Pärast seda sai ta kirja kaks kohtumist Esiliiga B-s mängivas duublis, pärast mida oli aeg lahkuda.
Transi toonane peatreener Sergei Terehhov oli mängija suhtes kriitiline. "Videote pealt nähtu ja agendi lubadused ei ühtinud reaalsusega - nii need asjad käivad. Ta tuli siia ja ootused, mis meil talle kui välismaalasele olid - et ta on kohalikest parem ja põhimees ... Noh, seda ta ei suutnud tõestada. Nii lihtne see ongi," rääkis Terehhov maikuus.
Djibril Dianessy
(klubita -> Nõmme Kalju)
Klubi: La Louviere
Positsioon: ääreründaja
Vanus: 27
Senine hooaeg:
11 mängu (6 põhis); 0 (0 penaltist); 0 väravasöötu; 3 ; 0 .
100. juubeliaastat pidav Nõmme Kalju ihkas teha edukat ja meeldejäävat hooaega. Eesmärgiks oli meistritiitel, hooaja käigus pidi klubi kolima tagasi Hiiu staadionile ja uued välismängijad pidid andma võistkonnale võimu juurde. Praeguseks teame, et parimal juhul lõpetab Kalju kolmandal kohal, Hiiu staadioni ehitustööd algasid alles sügisel ning mitmed võõrleegionärid osutusid ebaõnnestunud täiendusteks, nii ka Dianessy.
Karjääri jooksul Hollandi kõrgliigas väljakul käinud ning nii Hollandi kui Prantsusmaa esiliigas skoorinud 27-aastane ääreründaja pidi Kalju toonase peatreeneri Kaido Koppeli sõnul olema pallur, kes hakkab moel või teisel tooma väravaid. Aga 11 kuiva kõrgliigamängu hiljem lahkus mängija poolte kokkuleppel klubist. Täna kuulub prantslane Belgia kolmanda divisjoni klubi La Louviere'i hingekirja.
Anton Eerola
(klubita -> Nõmme Kalju)
Klubi: Joensuu JIPPO
Positsioon: ründaja
Vanus: 23
Senine hooaeg:
6 mängu (2 põhis); 0 (0 penaltist); 0 väravasöötu; 0 ; 0 .
Kalju viletsate ründetäienduste teist osa täidab Soome hiiglane Eerola. 198 sentimeetrit pikk mees, kes esindas enne Kaljut FC Kaiserslauterni duubelmeeskonda, alustas taliturniiril resultatiivselt, kui sahistas Kuressaare võrku.
Peatreener Koppel oli pärast matši Eerolaga rahul. "Kui aus olla, siis jättis päris hea mulje. Mulle meeldivad otsused, mida ta väljakul teeb, ja tal on olemas ka mingisugune kvaliteet, et neid otsuseid ellu viia. Usun, et peame natuke veel vaatama, aga tema poolt esimene samm on positiivne. Väga suure huviga vaatame edasi," sõnas Koppel talvel.
Näidatud kvaliteet osutus siiski silmapetteks, sest Eerola saldoks jäi Kaljus kõigest kuus mängu Premium liigas, algkoosseisu kuulus ta vaid kahes esimeses mängus. Mõistagi ei löönud ta ühtegi väravat ega andnud väravasöötu ning lahkus klubist poolte kokkuleppel juunikuus.
Praegu kuulub Eerola Soome tugevuselt kolmandal liigatasemel palliva Joensuu JIPPO nimekirja, kus on 12 mänguga löönud üheksa väravat.
Teo Jukic
(Chions -> Harju Laagri)
Klubi: -
Positsioon: ründaja
Vanus: 24
Senine hooaeg:
5 mängu (4 põhis); 0 (0 penaltist); 0 väravasöötu; 0 ; 0 .
Premium liigas debüüthooaega tegev Harju JK Laagri tõi suvel endale juurde kaks ründajat, üks neist oli Saksamaa ja Horvaatia kodakondne Teo Jukic. 193 sentimeetrit pikk ründaja, kes on peamiselt mänginud erinevate riikide madalamates liigades, oli klubiga liitudes enesekindel. "Olen siin, et aidata meeskonnal kõrgliigasse püsima jääda," sõnas Jukic toona. Kui Harju jääbki püsima, tehakse seda ilma Jukicita.
Kokku vaid viies mängus osalenud 24-aastase palluri puhul oli kohe näha, et ta tase ei vasta Premium liiga standardile. Ta tundus platsil eksinud ning kui sai palli, vedas teda alt tehnika. Jukici panus jäi tibatillukeseks, mistõttu ta lahkus septembris. Praeguseks on mees töötu, Harjus täidavad tema positsiooni kohalikud (noor)mehed.
Vukašin Latinovic
(New York City -> Tallinna Levadia)
Klubi: GS Ilioupolis
Positsioon: keskkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg:
5 mängu (5 põhis); 1 (0 penaltist); 0 väravasöötu; 1 ; 0 .
Talvel suurte ootustega FCI Levadiaga liitunud Latinovicist pidi saama meeskonna nurgakivi. Vähemat ei saakski ju oodata keskkaitsjalt, kes kandis enne Tallinnasse saabumist USA profiliiga kuulsa klubi New York City särki, eksole? Okei, ta jooksis New York City eest väljakule vaid kaheksas matšis, aga ikkagi. Olid need ootused ja lootused, mis olid, Latinovicist asja ei saanud.
Klubiga kaheaastase lepingu sõlminud Serbia ja USA juurtega 26-aastane pallur jõudis esindusmeeskonda esindada vaid viies mängus - kaks korda märtsis, korra aprillis ja siis jälle kaks korda mais. Lisaks 450 mänguminutile kogunes ta saldosse ka värav Paide vastu, aga see oligi kõik. Klubi registreeris Latinovici juulikuus mängijate nimekirjast maha. Ta toodi augustis tagasi, et siis kuu hiljem taas minema saata. Ja tol korral lõplikult.
Kuigi Latinovic põrus, siis võib haavale soola raputades öelda, et vähemalt lõi ta värava. Ülejäänud neli meest sellega hakkama ei saanud, olgugi, et neist kolm võiksid ja peaksid olema ründajad. Aga tabamustest pole tolku, kui sa ei suuda üle mängida Bourama Fombat, Heitorit ja kapten Rasmus Peetsoni ning ei mahu koosseisu.
Napilt jäid valikust välja:
Eelmiste aastate halvimad üleminekud:
2022: 1. Tristan Koskor (Tammeka -> Flora), 2. Liliu (Huancayo -> Levadia), 3. Luka Lukovic (Levadia -> Vaprus)
2021: 1. Mark Edur (Veliko Tarnovo Etar -> Kalju), 2. Daaniel Maanas (Tammeka -> Trans), 3. Strahinja Krstevski (Crvena zvezda -> Levadia)
2020: 1. Henri Välja (Paide -> Flora), 2. Manucho (Liepaja -> Levadia), 3. Andreas Vaikla (Norrköping -> Trans)
2019: 1. Jevgeni Kabajev (SKA-Habarovsk -> FCI Levadia), 2. Roman Sobtšenko (Tallinna Kalev -> Nõmme Kalju), 3. Hector Nunez (Club Hayes -> Nõmme Kalju)
2018: 1. Vlasi Sinjavski (Nõmme Kalju -> FC Flora), 2. Kaspar Paur (Tartu Tammeka -> Nõmme Kalju), 3.-4. Hector Marrero (Marino -> Narva Trans), 3.-4. Kristjan Tamme (FCI Levadia -> Paide Linnameeskond)
2017: 1. William Opoku Asiedu (Middlesbrough -> Tallinna Levadia), 2. Daniil Ratnikov (-> Sillamäe Kalev), 3. Mindaugas Kalonas (Bolnisi Sioni -> Sillamäe Kalev)
2016: 1. Trevor Elhi (FC Infonet -> Nõmme Kalju), 2. Alex da Silva (Turnhout -> Nõmme Kalju), 3.-4. Vladislav Ivanov (FC Infonet -> Narva Trans), 3.-4. Märten Kuusk (Rakvere Tarvas, laen -> Nõmme Kalju)
2015: 1.-2. Kaimar Saag (Vejle FF -> FC Levadia) , 1.-2. Joonas Tamm (Viljandi Tulevik -> FC Flora), 3. Jarmo Ahjupera (Nõmme Kalju -> Viljandi Tulevik)
2014: 1. Jarmo Ahjupera (Ujpest -> Nõmme Kalju), 2. Novo Papaz (FK Famos Vojkovic -> Nõmme Kalju), 3. Said Atie (-> Paide Linnameeskond)
2013: 1. Adis Hadžanovic (Olimpic Sarajevo -> Nõmme Kalju), 2. Guram Mikadze (Arnhemi Vitesse -> FC Flora), 3. Kaspar Kaldoja (Tartu Tammeka -> FC Levadia)
2012: 1. Albert Prosa (Tartu Tammeka -> FC Flora), 2. Aleksei Belov (SC Verl II -> FC Flora), 3. Martti Pukk (FC Kuressaare -> FC Flora)
2011: 1. Geir Andre Herrem (Babelsberg -> FC Flora), 2. Siksten Kasimir (FC Flora -> Tartu Tammeka), 3. Göksu Hasancik (Kayseri Erciyesspor -> Tartu Tammeka)
2010: 1. Siksten Kasimir (FC Flora -> FC Kuressaare), 2. Ali Al-Gashamy (Vindbjart FK -> FC Flora), 3. Eduard Ratnikov (Narva Trans -> FC Levadia)
2009: 1. Rafael (-> Nõmme Kalju), 2. Urmas Rooba (TPS -> FC Flora), 3. Andre Frolov (Viljandi Tulevik -> FC Flora)
2008: 1. Pärnu Vapruse esimesed ukrainlased, 2. Kert Kütt (Maag Tammeka -> FC Levadia), 3. Vadim Petrenko (FBK Kaunas -> FC Levadia)
2007: 1. Vjatšeslav Zahovaiko (FC Flora -> Kuwait Sporting Club), 2. Eimantas Marozas (FBK Kaunas -> Maag Tammeka), 3. Liivo Leetma (KooTeePee -> TVMK)
2006: 1. Maksim Smirnov (TVMK -> FC Levadia), 2. Sergei Zenjov (Pärnu Vaprus -> TVMK), 3. Jevgeni Novikov (Tomski Tom -> FC Flora)
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta