MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

KOKKUVÕTTED 2021
3 Link kopeeritud

Premium liiga parimad noored ja vanameistrid 2021

3 Link kopeeritud
Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli pilt
Heiti Heli

2020. aasta parim vanameister Konstantin Vassiljev. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Soccernet.ee hooaja kokkuvõtted said oma avapaugu parimate ja halvimate üleminekute näol, teisena toome teieni tänavuse hooaja parimad noored ja vanameistrid.

  • Mängijate statistika 25. novembri seisuga.
  • Vaata parimaid ja halvimaid üleminekuid siit!

Tänavune konkurents parima noormängija kohale oli võrreldes eelmise aastaga pisut hõredam, sest ainult üks mängumees jäi valikust väga napilt välja, kuid läbi käis mõistagi rohkem nimesid.

Vanameistrite osas oli konkurents tihe ning eelmise aastaga vahetati välja suisa neli meest. Valikust jäi napilt eemale mitu tugevat kandidaati, nagu poole hooaja pealt liigasse saabunud Paide keskkaitsja Ragnar Klavan ja Levadia poolkaitsja Marko Putincanin ning küll terve aasta kaasa teinud, ent omale tänavu selles kategoorias mitmeid "nooremaid" konkurente saanud Legioni poolkaitsja Aleksandr Dmitrijev.

Soccernet.ee liigitab noormängijateks 2003. aastal ning hiljem sündinud pallurid, veteranideks aga 1988. aastal ning varem sündinud mängijad.

NB! Siin ja edaspidi pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid. Hääletus avatakse päev pärast hooaja lõppu ehk 6. detsembril ning parimate valimiseks on aega kaks nädalat.

Premium liiga parimad noored (tähestikulises järjekorras):

Nikita Ivanov. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nikita Ivanov
Klubi: TJK Legion
Positsioon: ääreründaja/keskpoolkaitsja
Vanus: 18
Senine hooaeg
16 mängu (5 põhis); 2  (0 penaltist); 0 väravasöötu; 2 .

Ivanov tegi möödunud hooaja lõpus oma Premium liiga debüüdi ning temast loodeti juba tänavu päris palju. Noortekoondislase hooaja esimene pool kujunes vigastuste tõttu lünklikuks, kuid sügisel on ta püsinud tervena ning teeninud stabiilselt mänguaega.

Noor Legioni kasvandik on näidanud klubi klassikat, et mängija tuleb noorteklassist esindusse ning ei karda kedagi ega midagi. Universaalse ründemängijana suudab ta toimetada mitmel positsioonil. Mängijana on ta nahaalne, ambitsioonikas ja palliga tehniline, kuid füüsiline pool vajab veel küpsemist.

On tunda, et poisist on saanud mees, kes kuulub Premium liigasse. Ivanov naudib platsil olemist ning tema puhul ei tea kunagi, millal võib väravale lööki oodata, sest ta suudab seda teha ka näiteks karistusala tagant kääridega.

Maksim Pavlov. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Maksim Pavlov
Klubi: Narva Trans
Positsioon: väravavaht
Vanus: 18
Senine hooaeg
14 mängu (14 põhis); 28  (5 penaltist); 0 väravasöötu; 0 .

Pavlov ilmus Transi varumeestepingile juba eelmisel hooajal ning paistis, et tema roll on lihtsalt terve hooaeg mängudel käia, omamata reaalset võimalust platsile sekkuda. Oma 18. sünnipäevaks sai noor väravavaht peatreener Igor Põvinilt kingituse, mille ta hästi ära kasutas.

Tänavuseks hooajaks põhiväravavahiks toodud Richard Alandi suhted läksid klubis sassi ja ta lahkus. Nii pidi Pavlov vees, kuhu ta visati, mitte sulpsu järel välja ronima, vaid seal pikamaa distantsi ujuma hakkama ja võib öelda, et ta on välja ujunud!

Eks Trans on pidanud tema pealt ka väikest kooliraha maksma, sest noorele puurilukule kohaselt on aeg-ajalt mingeid lolluseid ja pudistamisi ikka ette tulnud, kuid suures plaanis on ta väliselt rahuliku olekuga ja kabariitidelt korralik kollkiiper, keda võrreldakse mingil tasandil koondise esinumbri Karl Jakob Heinaga. Kui oledki tabeli kuuenda koha meeskonnas põhimees võib-olla küll esiti olude sunnil, aga lõpuks seepärast, et tõesti veadki selle taseme välja, siis see on noorele mängumehele väga suur kiitus.

Rocco Robert Shein. Foto: Brit Maria Tael

Rocco Robert Shein
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: keskpoolkaitsja
Vanus: 18
Senine hooaeg
10 mängu (4 põhis); 0  (penaltist); 1 väravasööt; 3 .

Noor florakas lõi juba hooaja ettevalmistusperioodil ukse jalaga lahti ning mängis väga enesekindlalt ja põnevalt. Tundus, kas tõesti tõstab peatreener Jürgen Henn noore sedasi hoobilt suurde seltskonda, sest meenutame, et Shein mängis superkarikafinaalis Paide vastu täismängu ja tegi seda väga hästi.

Kuid siis algas Premium liiga ning Sheini mänguminutid hakkasid kokku kuivama. 10 mängu ja ainult neli põhis tundub nagu liiga väike valim, aga mees on selle vähese ajaga näidanud, et temas on sisu. Samuti on Flora keskvälja valiku juures ka nii väheste minutite väljateenimine juba kõva sõna.

Samuti on poolkaitsja tõestanud, et ta on U21 koondise üks nurgakivisid ehk tegemist on kahtlemata ühe lubavaima Eesti keskväljamehega tuleviku perspektiivis. Pisut sitkust on veel juurde vaja, aga liikuvus, pallikäsitlus, julgus ja väljakunägemine on juba väga head.

Aleksandr Šapovalov. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Aleksandr Šapovalov
Klubi: TJK Legion
Positsioon: ründaja
Vanus: 18
Senine hooaeg
27 mängu (18 põhis); 11  (0 penaltist); 3 väravasöötu; 3 .

Šapovalovist on aastaid Eesti vutiringkonnas räägitud, ent nüüd sai ta Saksamaalt naastes ja oma kasvatajaklubi Legioniga liitudes lõpuks ka Premium liiga debüüdi kätte. Lisaks debüüdile sai ta kirja ligi 30 mängu ja 11 väravat, kuhu mahtusid tabamused Kalju, Paide ning Flora vastu. 18-aastase mängija kohta täiesti fenomenaalsed numbrid, sest tuleb ka meenutada, et ta pidi lava jagama legendaarse Nikita Andrejeviga ning pärast viimase lahkumist olema ise see ründestaar.

Noore ründaja trumpideks on kiirus ja hea väravavaist, mille tõttu satub ta pidevalt õigetesse kohtadesse, kuid on ka mänge, kus ta vahepeal kipub ära kaduma, kuid see on üsnagi loomulik protsess noore mängija kohanemisel täiskasvanute jalgpalliga.

Võib ju ka veel ette heita, et ta jättis hooaja jooksul päris palju võimalusi löömata, kuid ta mängis piisavalt hästi, et Flora, kes teda talvel endale ei tahtnud, käis suvel ikkagi ta ukse taga koputamas.

Virgo Vallik. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Virgo Vallik
Klubi: Pärnu Vaprus
Positsioon: ründaja
Vanus: 18
Senine hooaeg
27 mängu (12 põhis); 3  (0 penaltist); 2 väravasöötu; 4 .

Vallik tuli jalgpalliüldsuse jaoks täiesti tühja koha pealt välja ja hakkas koheselt tegema. Tema Premium liiga debüütvärav sündis Kalju vastu võõrsil, kes alistati seeläbi 1:0 - ilus muinasjutt, mis jääb talle veel pikaks meelde.

Noor ründaja demonstreeris oma debüütväravaga, et tal on meeletu kiirus ja väga hea töötahe, mida ta näitas kogu hooaja vältel. Nõrkusteks on veel füüsiline pool, sest ta lükatakse kohati liiga kergesti eemale ning kohati kipub karistusalasse jõudes rabistama. Samas eks tabeli viimases meeskonnas mängides võibki see piimhape jalgadesse jõuda, kui tugeva kaitsmise kõrvalt millalgi rünnakule jõutakse.

Tänu oma töökale suhtumisele ning ka oma vanuse kohta heale mängule sõlmis ta suvel 3,5-aastase lepingu Pärnu Vaprusega. Samuti teenis ta suvel kutse U19 koondisesse, kus mängis kaks mängu Leedu vastu. Eks näis, kuidas ta uuel aastal Esiliigas hakkama saab, kuid kõik eeldused on selleks olemas, et kõrgliigast aste madalamal lammutama hakata.

Napilt jäi valikust välja: Ott Nõmm (Vaprus).

Eelmiste aastate parimad noormängijad:

2020: 1. Patrick Genro Veelma, 2. Nikita Mihhailov, 3. Martin Vetkal
2019
1. Henri Välja, 2. Tristan Toomas Teeväli, 3. Patrick Genro Veelma
20181. Mark Anders Lepik, 2. Mihkel Järviste, 3. Kristofer Piht
2017
1. Markus Poom, 2. Mark Anders Lepik, 3. Mihkel Järviste
2016
1Ander Ott Valge, 2. Markus Poom, 3. Rait Läll
2015
1. Kaspar Mutso, 2. Michael Lilander, 3. Jan Kokla
20141. Matvei Igonen, 2. Rasmus Tauts, 3. Rauno Sappinen
2013: 1. Matvei Igonen 2. Rauno Sappinen 3. Mihkel Ainsalu
2012
1. Riido Reiman, 2. Rene Puhke, 3. Aleksandr Volkov
2011
1. Hannes Anier, 2. Karol Mets, 3. Artur Pikk
20101. Marko Meerits, 2. Maksim Podholjuzin, 3. Kaarel Torop 
20091. Joonas Tamm, 2. Andero Pebre, 3. Taavi Viikna
20081. Henri Anier, 2. Martin Tšegodajev, 3. Rauno Alliku
20071. Sergei Zenjov, 2. Christian Kõrtsmik, 3. Igor Morozov
20061. Nikita Andrejev, 2. Sander Puri, 3. Kaimar Saag

Premium liiga parimad vanameistrid (tähestikulises järjekorras):

Mihkel Aksalu. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Mihkel Aksalu
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: väravavaht
Vanus: 37
Senine hooaeg
25 mängu (25 põhis); 25  (penaltist); 0 väravasöötu; 3 .

Pärast vaheaastat sel hooajal tippjalgpalli naasnud pikaaegne Eesti koondise väravavaht on tänavuse aasta jooksul näidanud üha tõusvat mänguvormi. Aksalu tasemes pole kahelnud keegi, ent iga mängitud minutiga on paranenud ta tunnetus ja välja tulnud üha enam see mees, kes on aastaid siinsetele vutisõpradele hingematvate esitustega rõõmu toonud.

Kevadel oli näha, et vaheaastal oli ta mängule selge mõju, mis väljendus väikeses ebakindluses väravasuul, kuid kõigele vaatamata sai ta märtsikuus koroona tõttu koondisesärgi üle pika aja taas selga tõmmata ning anda koondiselaagris õpetussõnu järgmistele põlvkondadele.

See pausist tekitud rooste kulus maha üsna kiirelt ja Aksalu on olnud kogu liiga üks silmapaistvamaid väravavahte. Oma liidriomadustega süstib kaitseliini vajalikku kindlust. Ta on usaldusväärne joonel ja väljatulekutel. Ehk annab veel parandada jalaga mängu, kuid tema enesekindlus kaalub kõik teised väärtused üle. Sügisesed suurepärased etteasted tõid talle taas ka koondisekutse, kui Karl Jakob Hein vigastada sai.

Andre Frolov. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Andre Frolov
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: keskpoolkaitsja
Vanus: 33
Senine hooaeg

28 mängu (25 põhis); 5  (penaltist); väravasöötu; 4 .

Paide on läbi aastate palju muutunud, aga kapten Frolov ei ole oma tähtsust kaotanud. Ta on ikka üks peamisi sütitavaid jõude, töötades väsimatult kastist kastini ja tõmmates kogu meeskonna käima.

Frolov tõestas tänavu, et ta suudab olla universaalne mängija, sest teda võis leida väljakult nii keskväljalt, vasakult äärelt kui ka äärekaitsest. Ta sai igal positsioonil hästi hakkama, kuid keskväljal tunneb ta end kõige mugavamalt.

Ta on tõeline kapten ning igiliikur. Väsimatu ning samas ka kompromissitu. Oli ka aeg vanameistrite klubiga liituda ning temas on näha seda mõnusat põlemist, et Paidega veel suuri tegusid teha.

Sander Puri. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Sander Puri
Klubi: TJK Legion
Positsioon: universaal
Vanus: 33
Senine hooaeg
23 mängu (23 põhis); 2  (0 penaltist); 3 väravasöötu; 5 .

Ta on tõeline renessanss. Ta oli Nõmme Kaljus juba maha kantud, kuid Puri näitas, et ilmaasjata. Legionis sai ta stabiilselt korralikku jalgpalli mängida ning teenis treenerite usalduse mitte ainult mänguaja, vaid kapteniks nimetamise kaudu.

Samuti on tegu eheda universaaliga, kes täidab väga palju erinevaid rolle, aga kvaliteet paistab kaugele välja igal positsioonil. Kas siis äärepoolkaitses, keskväljal või äärekaitses. Naljalt ei kaota ta kahevõitlust ei kaitse- ega ründefaasis, leiab pidevalt head jätkud ja on ka kaitsvamat rolli mängides pidevalt väravale suunatud. Kuigi kui sai toimetada poolkaitsjana, tulid tema tugevused paremini esile. Oli näha, et sel hooajal Puri nautis oma mängu, enesekindlust ning vastutust.

Tänavusel hooajal pääses ta oma töökuse ja väikese õnne kaasabil tagasi koondisesse, kus muutus kiirelt peatreener Thomas Häberli totaalseks usaldusaluseks. Sellist asja ei oleks osanud ette ennustada. Kokkuvõttes täiesti imeline hooaeg Purilt, kes näitas, kui palju kvaliteeti tal tegelikult on.

Kaimar Saag. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kaimar Saag
Klubi: Viljandi Tulevik
Positsioon: tipuründaja
Vanus: 33
Senine hooaeg
28 mängu (26 põhis); 12  (2 penaltist); 3 väravasöötu; 0 .

Aasta algul tundus, nagu hakkaks Saagi karjäär ära vajuma, sest tabamusi tuli esiti napilt, aga tänavuse hooaja jooksul näitas ta, et on veel vara teda lõplikult maha kanda, sest väravaid tuleb ilusaid ja mitte nii ilusaid, kuid alati vajalikke.

Nagu paljude mängijate puhul siin nimekirjas – vorm on ajutine, klass igavene. Vahepeal jõuab ta ka vanamehe moel enda väravaid tähistada, mis näitab, et vanamehe püss veel ei roosteta, vaid paugub!

Saag on tugev nii füüsiliselt kui vaimselt. Ta suureks trumbiks on palli säilitamine ning kaitsjate pealt maha keeramine. Samuti on ta tõeline õudusunenägu ka tippvõistkondade jaoks - näeme seda ju kasvõi väravatest. Tuleviku ründaja lõi nii Levadiale, Florale kui Paidele. Ta teeb kõike täiel kiirusel ning instinktiivselt ja nii pole imestada, kui tegelikult ka mõni tabeli esimese poole võistkond sooviks Saagi teeneid järgmisel hooajal kasutada.

Konstantin Vassiljev. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Konstantin Vassiljev 
Klubi: FC Flora
Positsioon: ründav poolkaitsja
Vanus: 37
Senine hooaeg
21 mängu (15 põhis); 6  (0 penaltist); 8 väravasöötu; 0 .

Mis nimekiri see ilma maestrota oleks? Statistikast on näha, kui suureks on Flora ja Vassiljevi koormus koos eurosarjadega kasvanud, mistõttu tuli liigas teha senisest rohkem valikuid taastumise ja värskuse hoidmiseks. Muidugi ei ole klass kusagile kadunud, aga kõigil rinnetel ei jõua ta enam täiega rabada. 

Kõik teavad, milline kahur tal jalas on, kuid vanuse tulles paistab üha enam, et ta väldib ise peale löömist ning löögipositsioonilt söödab hoopis kaaslastele edasi, kes viivad palli Sappinenile. Samas tänaseks kirja saadud 14 resultatiivsuspunkti on ühe poolkaitsja jaoks tema mängitud minutite juures suurepärased numbrid.

Väljakul on ta alati dirigent ning kui võtta Vassiljev Flora mängust ära, siis ei suuda keegi teine seda rolli sama hästi täita. Vanusega on tulnud ka teadlikkus, kuidas oma jõudu jagada, puudujääke varjata ning hiljem oma trumbid välja tuua. 37-aastaselt on leidnud fenomenaalse jooksuvormi, suutes ka mängu lõppudes vajadusel läbida meetreid, mida ei eeldaks. Sedasi mängides on Vassiljev näidanud, et temas on veel jõudu ja motivatsiooni mitmeks hooajaks, kuid Flora peab ilmselt hakkama vaikselt mõtlema ikkagi ka ajale, kus need saapad on vaja täita. Kas siis Markus Poomil, Henri Väljal, Martin Milleril või kellelgi neljandal.

Napilt jäid valikust välja: Aleksandr Dmitrijev (Legion), Ragnar Klavan (Paide), Marko Putincanin (Levadia).

Eelmiste aastate parimad vanameistrid:

2020: 1. Konstantin Vassiljev, 2. Pavel Londak, 3. Artur Kotenko
2019
1. Konstantin Vassiljev, 2. Gert Kams, 3. Tarmo Neemelo
20181. Dmitri Kruglov, 2. Gert Kams, 3. Pavel Londak
2017
1. Tarmo Neemelo, 2. Artur Kotenko, 3. Dmitri Kruglov
20161. Vjatšeslav Zahovaiko, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Kristjan Tiirik
2015
1. Vjatšeslav Zahovaiko, 2. Joel Lindpere, 3. Kristjan Tiirik
20141. Taavi Rähn, 2. Andrei Kalimullin, 3. Felipe Nunes
2013
1. Andrei Kalimullin, 2. Konstantin Nahk 3. Stanislav Kitto
20121. Sergei Terehhov, 2. Kristen Viikmäe, 3. Urmas Rooba
20111. Teet Allas, 2. Martin Kaalma, 3. Marius Bezykornovas
20101. Konstantin Nahk, 2. Sergei Terehhov, 3. Andrei Kalimullin
20091. Konstantin Nahk, 2. Aleksei Naumov, 3. Dmitri Skiperski
20081. Marek Lemsalu, 2. Sergei Terehhov, 3. Konstantin Nahk
20071. Toomas Tohver, 2. Dmitri Lipartov, 3. Marek Lemsalu 

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Premium liiga parimad ja halvimad üleminekud 2021
KOKKUVÕTTED 2021 3

Premium liiga parimad ja halvimad üleminekud 2021

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK