Premium liiga hooaja kulminatsioon jõuab iga päevaga lähemale ning Soccernet.ee jätkab hooaja kokku võtmist - täna on luubi all poolkaitsjad.
Kindlasti tõuseb troonile mõni uus mängija, sest konkurentsis pole mitte ühtegi varasemat võitjat. Korra on Soccerneti lugejate arvates liiga parimaks poolkaitsjaks olnud Dmitri Kruglov, aga tänavu kandideerib tema koos kaitsjatega.
Eelmise hooaja parim oli Anton Mirantšuk, kes teeb sel aastal tegusid Venemaa kõrgliigas ja ka koondises. Kes on järgmine? See, head lugejad, on teie otsustada.
NB! Siin ja edaspidi Soccerneti poolt pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub ikkagi suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid. Hääletus avatakse päev pärast hooaja lõppu ehk 5. novembril ja suletakse täpselt nädal hiljem, 12. novembril.
Premium liiga parimad poolkaitsjad 2017 (tähestikulises järjekorras):
Mihkel Ainsalu
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg:
33 mängu (31 põhis); 8 (0 penaltist); 6 väravasöötu; 0 ; 0 .
Meeletult talendikas mängija. Ainsalul on väga hea lühike sööt ja suurepärased avanemised. Kaugelt ei ole ta küll eriline pealelööja, kuid karistusalasse jõudes skoorib mõnuga.
Harva näeb Eestis füüsiliselt nii suurt ja tugevat poolkaitsjat. Platsil nagu loom, kuid väravaid väga ei tähista ja tagasihoidlik on ta ka kommentaare andma.
Flora keskvälja panid nad koos Brent Lepistuga terveks hooajaks hästi lukku ja parandasid hästi teineteise eksimusi. Fenomenaalne on mängida poolkaitses ära terve hooaeg ja mitte teenida ühtegi kaarti.
Rauno Alliku
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Paremäär
Vanus: 27
Senine hooaeg:
30 mängu (27 põhis); 8 (0 penaltist); 12 väravasöötu; 3 ; 0.
Uisutab väga kavalalt vastaste vahel - kiirelt ja osavalt. See, kuidas ta kaitsjate vahelt läbi suudab pugeda, on päris uskumatu. Ei löö küll niivõrd palju ise, aga leiab teisi ja aitab kaaslastel paremaks saada.
Alliku puhul kerkib natuke üles küsimus, et mis edasi? Kas Pärnust pärit kuldsed lokid jäävad Flora särki kaunistama veel aastateks ja vananetakse üheskoos või ootab ees keskkonnavahetus ning uue tõuke otsimine?
Ta lõi tähtsaid väravaid ja tõi peaaegu ainuisikuliselt Florale kolm punkti Sillamäelt, Hiiult (tõsi, seal oli abiks ka Mait Toomi superpartii) ja Tartust.
Zakaria Beglarišvili
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg:
33 mängu (33 põhis); 16 (4 penaltist); 22 väravasöötu; 2; 0.
Eesti liiga söödukuningas ja supernumbrite tegija. Seitsmest kuust viies pääses Soccernet.ee sümboolsesse koosseisu, jagades seda tiitlit koos Karl Mööliga.
Zakaria platsilugemine on täiesti teisest maailmast ning ta näeb asju, mida teised ei näe. Parimaks näiteks ilmselt euromängus löödud värav, kuid ka tema Premium liiga tipphetkede video avaks nii mõnegi ukse.
Hooaja teises pooles ta küll veidi väsis ja andis statistikas järgi, kuid see ei vähenda tema rolli. Jätkuvalt käib Flora mäng paljuski läbi tema ja kui meeskond võidab, siis ilmselt Arno Pijpers grusiinile midagi ette ei heida. Kas näeme varsti Zaka talenti ka koondises?
Artjom Dmitrijev
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 28
Senine hooaeg:
31 mängu (31 põhis); 9 (5 penaltist); 5 väravasöötu; 8 ; 1 .
Kõva võitleja, ehk selles vallas isegi liiga armutuim. Tema sisu on hinnanud ka Martin Reim ning Belgia vastu algkoosseisus alustamine, olgugi, et mängule tuli kiire lõpp, oleks ilmselt päris mitme jalgpalluri jaoks unistuse täitumine.
Igal hooajal kipub tulema sisse paar rumalat punast kaarti, kuid laias plaanis on Dmitrijev jälle sammukese edasi astunud.
Penaltipunktilt on minema kamandatud Andrei Sidorenkov isiklikult ning kui mees on pannud viiest viis, siis on see igati õigustatud. Uhked kauglöögid ning krooniks Tammeka vastu "ainuisikuliselt" teenitud kolm punkti.
Jevgeni Harin
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Vasakäär
Vanus: 22
Senine hooaeg:
28 mängu (27 põhis); 15 (0 penaltist); 10 väravasöötu; 8; 0.
Üks Infoneti võtmepersoone. Hooaja algus oli Infoneti jaoks mäletatavasti fiasko ning esimesed kuu aega Harin meeskonda aidata ei saanudki. Mitte, et tema tulekuga kohe asjad korda said, aga tulemused hakkasid siiski tasapisi paremaks muutuma ja päris võimsaks on kasvanud ka Harini enda saldo.
Harin on väle ja ülimalt terava vasaku jalaga äär, kellel on suur roll nii palliga mängus kui ka standardolukordades, mida ta tihti peaga jätkama peab. Eriti suureks muutus Harini roll hetkedel, kui vigastatud oli Sergei Tumasjan.
Küllaltki popp valik ka Fantasys, punktidelt liiga paremuselt üheksas mees.
Jevgeni Kobzar
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Vasakäär
Vanus: 25
Senine hooaeg:
29 mängu (24 põhis); 12 (0 penaltist); 12 väravasöötu; 4; 0.
Esimene poolaasta õnnestus Kobzaril pea ideaalselt, teisel on kimbutama hakanud vigastused. Pooled oma 12 väravast lõigi venelane ära juba mai lõpuks.
Kobzari iseloomustavad pööraselt teravad esimesed sammud, millega ta oma vastasest lihtsalt mööda jõuab astuda. Ilmselt liiga tehnilisemaid mängijaid, kelle arsenali mahuvad ka tapvad tsenderdused.
Vaieldamatult on Kobzar ühe liiga parima edurivi liidreid ning loodetavasti näeme tema talenti Kadrioru staadionil ka järgmisel hooajal.
Josip Krznaric
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg:
32 mängu (32 põhis); 5 (0 penaltist); 9 väravasöötu; 6 ; 0 .
Levadial on tänavusel hooajal leegionäre nii palju, et kõik alati mängupäeva koosseisu ei mahu. Kui kedagi see reegel ei huvitanud, siis oli see Josip Krznaric. Tema mängis ja veel kuidas.
Mida mäng edasi, seda paremaks on ta läinud. Alati väga hästi mängu juhtinud ja kui Mutso oma kohale end kinnistas, siis saanud veelgi enam rünnakule panustada.
Võib paralleele tuua Karl Mööliga ehk ei anna mitte kusagil järgi ja mängib alati oma koha välja. Näidanud oma teravat löögijalga ka ise, kuid eelkõige loonud olukordi teistele.
Brent Lepistu
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg:
30 mängu (30 põhis); 8 (0 penaltist); 4 väravasöötu; 9 ; 1 .
Kapten fantastiline. Kel oli enne hooaega kahtluseid, kas Lepistu saab Flora vedamisega hakkama, siis jah, on saanud. Kui keegi on pidanud tegema karmi häält, siis Lepistu on teinud. Kui keegi on pidanud lööma viimastel minutitel tähtsaid väravaid, siis Lepistu on löönud.
On selgelt arenenud, sammu edasi teinud ja kinnistanud oma koha ka koondises. Flora jaoks on ta tänavu olnud kullahinnaga eriti hooaja teises pooles, kus on mitmel korral meeskonnale punkte päästnud.
Tõmbab alati Flora mängu käima ja ilmselt on tal ka liiga parim diagonaalsööt. Kui ta pidi olude sunnil keskkaitses olema, siis Flora mäng absoluutselt ei jooksnud, aga poolkaitsesse naastes on kõik jälle kontrolli all. Väravasööte tema kontosse kuigi palju ei ole tulnud, aga rünnakute algatajana on ta siiski asendamatu.
Martin Miller
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Vasakäär
Vanus: 20
Senine hooaeg:
26 mängu (21 põhis); 10 (0 penaltist); 5 väravasöötu; 1 ; 0.
Tammekas number 8 peal niite tõmmanud Miller kolis pealinna, pandi ääre peale ja mõned head kuud hiljem mängis ta juba MM-valikmängus otsustavaid minuteid Kreeka ja Küprose vastu. Muljetavaldav hooaeg 20-aastaselt noormehelt.
Juba mitu head aastat tagasi rahva endast rääkima pannud Miller on alati silma paistnud oma suurepärase platsinägemisega. Võis aimata, et ta saab Floras hakkama, aga vähesed arvasid, et sellises rollis ja nii hästi. Flora vasakäär on täielikult tema oma.
Millerist on saanud Floras põhimängija, eelmise aasta numbrid on ta löönud mitmekordselt üle ja oluliselt vähemate mängudega. Üks tänavuse hooaja parimaid joone pealt palli väravasse lööjaid.
Joao Morelli
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg:
21 mängu (18 põhis); 16 (2 penaltist); 7 väravasöötu; 3 ; 0.
Kuigi ta mängib alumise ründaja positsiooni, siis Levadia kontekstis võib teda liigitada ründava poolkaitsja rolli. Olude sunnil on ta pidanud täitma ka keskpoolkaitsja kohta ja sugugi mitte halvasti.
21-aastane brasiillane pole päris tavaline Ronaldinho või Neymari tehnikaga trikitaja. Väga konkreetselt väravale orienteeritud mängija, kes otsib ainult väravat, aga samal ajal ei isetse. Tema puhul paistavad välja nii Inglismaa kool (on ta ju Levadias laenul Middlesbrough'st) kui ka lõunaeuroopalik mängustiil.
Mitte tihti ei pääse Premium liiga rahvusvahelisse meediasse, aga mõne päeva eest Morelli seda suutis, kui ta Viljandi Tuleviku vastu vigastuspausilt naasis ja oma poole pealt palli Karl-Romet Nõmme selja taha saatis. Ilusaid väravaid on tema CV-s küll ja veel, alustas ta ka aastat halliturniiril vägeva pauguga ristnurka.
Kirill Nesterov
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Paremäär
Vanus: 28
Senine hooaeg:
31 mängu (31 põhis); 8 (0 penaltist); 18 väravasöötu; 3 ; 0.
Peale vaadates ei arvaks, et seal on peidus nii kõva mängija. Pallur, keda on platsil põnev jälgida. Hoos olles oleks iga tema pallipuude nagu puhas kuld, aga samal ajal jääb stabiilsusest puudu.
Suvel võis Nesterovit ajutiselt pidada lausa liiga parimaks mängijaks, kuid sellele on järgnenud langus. Infoneti söödukuningas on pärast augustit olnud ise kuival ja kaaslasi kostitanud ainult kahe resultatiivse sööduga.
Samas võib vaadata ka mündi teist poolt. Kaheksa väravat ja 18 söötu - seda tagasihoidliku sügise juures. Mis meid jätkuva arengu juures veel järgmisel aastal ees võib oodata?
Herol Riiberg
Klubi: Viljandi Tulevik
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg:
20 mängu (19 põhis); 5 (3 penaltist); 4 väravasöötu; 2 ; 0 .
Aastaid on sellest Flora noorukist räägitud, aga nüüd näeb ka laiem avalikkus, miks. Viljandi poolt fantastiline leid ja koos Vlasi Sinjavskiga on hooaja teisel poolel lausa mägesid liigutatud.
Sai end küll eelmisel hooajal episoodiliselt Floras näidata, aga tänavu on toimunud selge läbimurre. Lõpuks on ta pälvinud kõrgel tasemel treeneri usalduse ja nüüd on ta liiga üks põnevamaid mängijaid.
Herolil on kõik olemas - lionelmessilik tehnika, platsinägemine ja tahe. Mis edasi? Floras on samal positsioonil olemas Beglarišvili. Kas tõugatakse grusiin troonilt, mahuvad nad koos platsile või ootab Herolit mõni muu klubi? Aeg näitab.
Napilt jäid valikust välja: Mark Oliver Roosnupp, Artur Valikajev, Magnar Vainumäe.
Eelmiste aastate meistriliiga parimad poolkaitsjad:
2016: 1. Anton Mirantšuk, 2. Zakaria Beglarišvili, 3. Aleksandr Dmitrijev
2015: 1. Joel Lindpere, 2. Martin Vunk, 3. Rauno Sappinen.
2014: 1. Ilja Antonov, 2. Dmitri Kruglov, 3. Daniil Ratnikov
2013: 1. Dmitri Kruglov, 2. Martin Vunk, 3. Hidetoshi Wakui
2012: 1. Hidetoshi Wakui, 2. Ilja Antonov, 3. Damiano Quintieri
2011: 1. Hidetoshi Wakui, 2. Sergei Mošnikov, 3. Valeri Minkenen
2010: 1. Valeri Minkenen, 2. Siim Luts, 3. Konstantin Nahk
2009: 1. Sander Puri, 2. Konstantin Nahk, 3. Felipe Nunes
2008: 1. Juha Hakola, 2. Sander Puri, 3. Felipe Nunes
2007: 1. Juha Hakola, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Vitali Leitan
2006: 1. Konstantin Vassiljev, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Aleksandr Dubõkin
2005: 1. Maksim Smirnov, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Konstantin Nahk
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta