NAISTE SUURTURNIIRID

Raisanud Prantsusmaa jäi Belgia vastu väärikaks ning tagas edasipääsu

Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen

Naiste EM-finaalturniiri teise mängupäeva panid lukku Prantsusmaa ja Belgia, kes mängisid tulemusele 2:1. Päeva avas Itaalia ja Islandi viigimäng.

Päeva esimese duelli pidasid maha Itaalia ja Island, kellest viimane asus kohtumist juhtima juba kolmandal minutil. Pika audiviske järel tekkinud peataoleku kasutas ära Karolin Lea Vilhjalmsdottir. Itaalia tõi viigiseisu tabloole tagasi 62. minutil, kui täpne oli Valentina Bergamaschi.

Avakohtumises võimsa 5:1 võidu võtnud Prantsusmaa seadis ka sel korral sammud millegi sarnase suunas. 6. minutil leidis Sakina Karchaoui kõrge kaarpall üles tagumises postis olnud Kadidiatou Diani, kelle peakõiks viis prantslased juhtima. Belgia toibus siiski kärmelt ning vastas ise pool tundi hiljem. Skoori tegi Prantsusmaa kaitseliini taha pugenud Janice Cayman. Viis minutit hiljem oli Prantsusmaa jälle peal, kui Clara Mateo tsenderduse suunas väravasse Griedge Mbock Bathy.

Teisel poolajal väravaid ei sündinud, kuid toimus siiski nii mõndagi. 70. minutil mängu toodud ning kaks kiiret hoiatuskaarti teeninud nooruke Amber Tysiak jättis omad 89. minutil vähemusse. Käega mäng karistusalas tähendas prantslaste jaoks penaltit, mis jäi kapten Wendie Renardi hooleks. 31-aastase keskkaitsja palli tõrjus Nicky Evrard enda ette, Renard jõudis jaole, kuid kõmmutas palli tühjaks jäänud väravast mööda. Niisiis jäi Prantsusmaa peale "vaid" 2:1.

Prantsusmaa on kahe mängu järel taganud alagrupi võidu ning edasipääsu. Veerandfinaalis astub vastu C-alagrupis teise koha teeniv naiskond. D-alagrupis hoiab Prantsusmaa järel teist kohta kaks punkti teeninud Island. Belgia ja Itaalia on seni võtnud vaid ühe silma.

Itaalia - Island 1:1 (0:1)