Messi ja Richarlison on MM-i eel hoos: Argentiina alistas Hondurase, Brasiilia Ghana

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi pilt Marko Susi

Lionel Messi väravat tähistamas. Foto / Scanpix / Peter Joneleit / Icon SMI via ZUMA Press

Jalgpalli maailmameistrivõistlusteni on jäänud 57 päeva ning Lionel Messi ja Richarlison on selle eel heas hoos. 23. septembril peetud maavõistlustes alistas Argentiina 3:0 Hondurase, Brasiilia võidutses sama seisuga Ghana vastu. Nii Messi kui ka Richarlison hiilgasid duublitega.

Argentiina koondis on püsinud alistamatuna nüüd juba 34 mängu järjest. Eilse võidumängu peaarhitektiks oli 35-aastane Messi. 16. minuti avaväravale andis ta "hokisöödu", kui tõstis palli kaitseliini seljataha Papu Gomezile, kes kinkis Lautaro Martinezile suurepärase võimaluse skoori avamiseks. Martinez toksas varbaga palli väravavõrku ning viis koduvõistkonna juhtima.

Avapoolaja lõpus, 45+2. minutil kahekordistas eduseisu Messi, lüües Lo Celso teenitud penalti kindlalt alla paremasse nurka.

69. minutil vormistas seitsmel korral maailma parimaks jalgpalluriks valitud argentiinlane enda teise värava. Äärmiselt elegantne tõste lendas perfektse kaarega üle Hondurase väravavahi Luis Lopezi ning maandus väravasse. Tasuks kindel 3:0 võit.

Argentiina koondisel on MM-i eel kavas veel üks mäng, kui kohtutakse 28. septembril Jamaicaga. Suurturniir algab kahekordsetele võitjatele 22. novembril. Avavastaseks on Saudi Araabia.

Kui Argentiina võit tuli suuresti Messi pealt, siis Brasiilia triumfi eest hoolitses Richarlison. 9. minutil viis küll Marquinhos kollasärgid 1:0 juhtima, kuid Tottnehamis leiba teeniv ründaja avas isikliku skooriarve 28. minutil. Neymar leidis karistusala tipust Richarlisoni, kes ühe puutega paigutas nahkkera meisterlikult alla paremasse nurka.

40. minutil lõi 37 koondisemänguga 16 korda skoorinud tipuründaja enda teise, taaskord Neymari söödust. Viimane tsenderdas karistuslöögi kasti, kus Richarlison kerkis kõrgeimale ja suunas mänguvahendi peaga Ghana väravavahi Jojo Wollacotti seljataha.

Brasiilia kohtub viimases MM-i eelses mängus 27. septembril Tuneesiaga. Suurturniir saab viiel korral maailmameistriks kroonitud koondisel avapaugu 24. novembril, kui minnakse vastamisi Serbiaga.