Rootsi ja Norra näitasid tippudele küüniseid, aga PSG-d ja Barcelonat lõpuni vaos hoida ei suutnud

Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt Kristjan Jaak Kangur

Brann andis kodus Barcelona tähtedele vägeva lahingu. Foto: Scanpix / NTB / AFP / Paul S. Amundsen

Naiste Meistrite liiga veerandfinaalide avamängus võitlesid Skandinaavia au kaitsvad Häcken ja Brann soosikute vastu südilt, kuid Paris Saint-Germain ja Barcelona võtsid mõlemad võõrsilt hinnalise 2:1 võidu.

PSG asus Rootsis juhtima avapoolaja keskel karistuslöögi järgsest olukorrast. Tabita Chawinga pealöögi suutis Häckeni väravas seisnud Jennifer Falk küll tõrjuda, ent pall põrkas täpselt ameeriklannast kaitsja Eva Gaetino jalale ning veebruari alguses klubiga liitunud 21-aastane Meistrite liiga debütant suunas löögi postipõrkest sihile.

Ehkki PSG kontrollis mängu, naeratas avapoolaja lõpu eel õnn ka võõrustajatele. Keskväljalt antud pika palli suunas sööstsid Anna Anvegard ja Thiniba Samoura, prantslanna lükkas ründaja palli mängimata lihtsalt pikali ja peakohtunik Frida Nielsen määras kõhklematult penalti. Katarzyna Kiedrzynek suutis Rusul Rosa Kafaji löögi küll suurepäraselt tõrjuda, ent tagasi põrkunud palli juures oli esimesena ikkagi Häckeni ründaja ja viigistas pealöögiga seisu.

Teise poolaja alguses käis pall Chawinga löögist uuesti Häckeni võrgus, aga Malawi ründaja oli söötu saades napis suluseisus. Väravata Chawinga siiski ei jäänud - 74. minutil algatas Kiedrzynek kiire vasturünnaku, mille lõpetuseks jõudis pall teise väljaku otsa ning Häckeni kaitsjate kerge eksimuse järel pääses Chawinga vabalt löögile, tuues PSG-le 2:1 võidu.

Bergeni Brannil tuli tiitlikaitsja Barcelona vastu tegeleda märksa rohkem kaitsetööga, sest katalaanid panid avaminutitest surve peale ja tegid lõpuks 32 pealelööki, millest raamidesse lendas tosin. Norralanna Caroline Graham Hanseni kerge rikošeti abil sündinud tabamusest juba 9. minutil juhtima pääsenud Barcelona aga avapoolajal rohkem sihile ei jõudnudki. Brann demonstreeris seevastu paremat löögitäpsust - neljast üritusest saadi raamide vahele kaks, millest üks oli Cecilie Redisch Kvamme 39. minuti viigivärav.

Avapoolaja üleminutitel korra latti kolistanud Barcelona jätkas pausi järel samas võtmes, kuid Branni väravavahi Aurora Mikalseni paraadtõrjete ja kaitsjate ennastsalgava võitluse tulemusel püsis viik tablool 71. minutini. Siis sai Barcelona viimaks Hispaania koondise tähtede toel oma tahtmise - Ballon d'Ori laureaat Aitana Bonmati leidis sööduga Salma Paralluelo, kes tegi väravast kümne meetri kaugusel pöörde ja saatis madala löögi Mikalseni selja taha. Üleminutitel kolksusid veel korra Branni väravaraamid, kui Mikalsen lükkas Bonmati löögi sõrmeotstega latti, aga Barcelonasse sõidetakse tiitlikaitsja napis 2:1 eduseisus.

Korduskohtumised peetakse mõlemas paaris 28. märtsil. Päev varem selguvad kaks esimest poolfinalisti, kui teist korda on vastamisi Lyon ja Benfica (avamäng 2:1) ning Chelsea ja Ajax (3:0).

Häcken - PSG 1:2 (1:1)
42. Rusul Rosa Kafaji - 23. Eva Gaetino, 74. Tabita Chawinga

Realiseerimata penalti: 42. Rusul Rosa Kafaji

Brann- Barcelona 1:2 (1:1)
39. Cecilie Redisch Kvamme - 9. Caroline Graham Hansen, 72. Salma Paralluelo

Veerandfinaalide debütandid tabasid kiirelt posti, aga Chelsea ja Lyon võtsid oma