MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Rootslaste peatreener vihastas stuudioeksperdi peale, kes uuris, miks ründaja nii vähe mänguaega sai

Link kopeeritud
Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli pilt Heiti Heli

Peatreener Janne Andersson sai stuudioeksperdi peale pahaseks. Foto: Scanpix / Anders Wiklund / TT

Rootsi koondise juhendaja Janne Andersson (60) suudeti pärast Aserbaidžaani-mängu nii vihaseks ajada, et too otsustas mikrofoni lauale asetada ja stuudiost lahkuda.

Eesti grupikaaslane Rootsi alustas EM-valiksarja 1:3 kaotusega Belgiale, esmaspäeva õhtul aga võideti kodusel Friends Arenal Aserbaidžaani 5:0. Suures võidumatšis sekkus 82. minutil väljakule AZ Alkmaari ääreründaja Jasper Karlsson, kes kuus minutit hiljem pani vastaste väravavõrgu sahisema.

Pärast võitu kutsuti Viaplay mängujärgsesse stuudiosse rootslaste juhendaja Andersson, kelle käest uuris stuudioekspert Bojan Djordjic, miks Karlsson selles koondiseaknas vaid kaheksa minutit mänguaega teenis.

Pärimise peale muutus Andersson vihaseks ja ka isiklikuks. "Me võime terve õhtu arutada valikute üle. Vabandust, aga koondise peatreener võib teha seda, mida hing ihkab," vastas treener, kes polnud rahul, et pärast 5:0 võidumängu teda küsimustega rünnati.

Lisaks seadis Andersson kahtluse alla selle, keda Djordjic pooldab, sest endine Manchester Unitedi poolkaitsja sündis Jugoslaavias, täpsemalt Serbias, aga esindas Rootsi noortekoondisi. "Muidugi Rootsit, miks ma ei peaks? Mis asi see nüüd siis on, kas sa räägid midagi veel?" küsis Djordjic.

Stuudiojuht Niklas Jihde proovis tulekahjut kustutada, küsides, kas Andersson on 5:0 võiduga rahul, mille peale vastas peatreener: "Ma ei ole enam millegagi rahul. Kui me oleksime 0:3 kaotanud, siis oleksite te pidanud mind ründama, mitte praegu. Me võitsime 5:0, ma ei peaks enda valikuid mitte kuidagi kaitsema. Teid on siin neli ja te tulete mulle niimoodi kallale. Pagan, see on kurb."

Ka mängujärgsel pressikonverentsil ei hoidnud alates 2016. aastast Rootsit juhendanud treener ennast tagasi.

Eesti koondis võõrustab Rootsit EM-valikmängus 9. septembril A. Le Coq Arenal, rootslaste kodumäng toimub 19. novembril.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK