MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

KODUNE EM-FINAALTURNIIR
Link kopeeritud

Ševoldajeva murekohast osavate sakslannade vastu: Kuusel ja Häberlil oli sarnane väljakutse Lukaku vastu

Link kopeeritud
Laura Jaansen, Kadrioru staadion
Laura Jaansen, Kadrioru staadion

Aleksandra Ševoldajeva. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Eesti U17 neidude peatreener Aleksandra Ševoldajeva tõstis pärast kodusel EM-finaalturniiril Saksamaalt saadud kaotuse järel esile Annegret Kala ja Anni Iiris Ilissoni esitust. Lisaks meenutas Ševoldajeva Eesti meeste koondise mängu Belgiaga.

Kui avamängus jäid Eesti neiud 0:4 alla Šveitsile, siis seekord tunnistati tiitlikaitsja Saksamaa 5:0 paremust. Saksamaa asus juba kuuendal minutil juhtima, aga järgimised kaks väravat löödi alles avapoolaja lõpus. Teise poolaja lõpus lisati veel kaks vastuseta väravat.

"Esimesed mõtted? Kui ütlen esimese mõtte, siis Annegret Kala teeb järjest nii häid mänge, aga muidugi on meil veel mängijaid, kes on teinud tipptasemel esitusi. Järgmised mõtted on võib-olla need, et mul on hea meel, et olime mängus sees. Ma arvan, et see on hästi oluline meie jaoks - mängus olid sellised perioodid, kus proovisime panna vastased eksima ja proovisime ise olla natuke teravamad.

Ma arvan, et tüdrukud võib-olla ise ei tajunud pärast esimest poolaega, et nad on ikkagi mängus sees. Esimene värav tuli suhteliselt kiiresti, aga pärast seda olime ise päris ründavad või sundisime vastaseid palju eksima. Tüdrukud ise ei tajunud seda, et nad võiksid teha asju. Ma proovisin vaheajal panna nad tajuma, et oleme 25 minutit pannud sakslasi järjest eksima ja tekitanud momente. Mängijad olid mängus nii sees ega jõudnud hingata ja tajuda, mis toimub," rääkis peatreener.

Ševoldajeva sõnul tuleb parandada seda, et ka poolaegade lõpus oleks võistkond täielikult keskendunud ja kõik mängijad täidaksid oma ülesandeid. "Kaks-kolm väravat on sellised, et mingid tsoonid olid katmata või kehaasendid olid sellised, et polegi võimalik olla võistkonnale kaitsefaasis kasulik. Need on momendid, mis saame ära parandada. Mingi värav oli ka vastase meisterlikkus."

Ševoldajeva nõustus, et Mia-Lisette Sarapiku naasmine algkoosseisu andis ründemängule juurde, sest Aleksandra Kelli sai mängida kõrgemal. Treener lisas, et kasutas ka Karola Purgatsit natuke ründavamas rollis. "Meil olid kaks mängijat kõrgemal, kes aitasid rohkem tekitada momente nii palli võitmisel kui ka palli säilitamisel. Kui saime füsiodelt rohelise tule, et Egle-Eliise Kurg saab platsile, siis oli ka see viieminutiline lisakäik juures."

Milline oli sõnum mängijatele pärast kohtumist? "Minu sõnum oli see, et mul on siiralt uhke tunne olla nende mängijate treener ja seda teekonda nendega lõpule viia. Pikalt oleme toimetanud nende mängijatega ja nii enne kui ka pärast mänge on väga eriline tunne. Nüüd ongi üks mäng jäänud ja meie eesmärk on, et läheme mängima julgelt ja uhkusega esindame oma riiki. Nende väärtustega oleme seda teinud. Usun, et meil on veel arenguruumi ja see on äärmiselt oluline," sõnas Ševoldajeva.

Ševoldajeva sõnul oli ka Saksamaal nõrku kohti, mida prooviti rünnata, aga peamine eesmärk oli enda asju parandada. "Kasti kaitsmine, mis Šveitsi vastu nii hästi ei õnnestunud, võtsime väga-väga fookusesse nii trennis kui ka koosolekutel, et mängijad seal paremini toimetaks. Ma usun, et saime täna selles osas paremini hakkama, aga mitte piisavalt, et seis oleks näiteks 0:2 või mis iganes."

Kaks väravat tulid niimoodi, et Saksamaa ründaja keeras Eesti kaitsjate pealt maha. Kuidas sellega enne Hispaaniaga kohtumist tegeleda? "Peame videost üle vaatama. Ma mäletan, et kui Eesti meeste koondis mängis Belgiaga, siis Märten Kuusk nuputas, kuidas Romelu Lukakut kinni panna. Ma usun, et nii temal kui ka Thomas Häberlil oli sarnane väljakutse. Seal on oluline olla sellises kontaktis, et mitte liiga läbi lennata ja olla valmis pöördeks. Samas peavad ka keskpoolikud appi tulema ja proovima palli mõlemalt poolt võita," selgitas Ševoldajeva.

Teisel poolajal õnnestus Eesti kaitsjatel mitu head blokeeringut teha ja väravajoonelt päästa. Kas see on asi, mida õpitakse või see tuleb lihtsalt mängijate seest? "Ma arvan, et Ilisson saab konkureerida Liisa ja Käpaga järgmise põhikoosseisukoha peale väravasse. See näitab lihtsalt mängijate mängus olemist, südikust ja võitlust. Väga hea mäng tema poolt ka!"

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK