Sisse imetud värav rikkus Flora ideaalse stardi

Siim Pulst pilt
Siim Pulst
Siim Pulst pilt Siim Pulst

Karl Palatu tegi suurepärase mängu, kuid suurt eelist see Florale ei andnud. Foto: Hendrik OsulaTallinna Flora oli Balti liigas Karl Palatu kahe tabamuse järel lähedal perfektsele algusele, kuid lõpu eel sisse imetud pall kinkis Marijampole Suduvale olulise võõrsilvärava.

Flora mängis Leedu meistritiitli eest võitleva Suduvaga koduväljakul kui võrdne võrdsega ning haaras keskkaitsja teise poolaja väravatest 2:0 edu, aga väravavaht Stanislav Pedõki jäme eksimus jättis kordusmängu eel kõik täiesti lahtiseks.

Suduva parempoolkaitsja poolt 84. minutil otsajoonelt esiposti juurde saadetud tsenderdus-löök leidis tee Pedõki käte vahelt üle väravajoone ning Flora suur edu oligi kokkuvõttes sisuliselt nullitud.

Palatu tõdes kohtumise järel, et kahetsus sisse lastud väravast on suurem kui võidurõõm. "Nüüd on võimalused ikkagi 50-50," kahetses ta. "Aga mulle tundus tegelikult, et pall oli audis enne seda söötu."

Näotu avapoolaja järel hakkab juhtuma

Avapoolaeg osutus mõlemalt poolt kompavaks ja praagirohkeks. Värav oli tõsiselt õhus vaid korra, kui poolaja keskel tõrjus Pedõk head reaktsiooni demonstreerides Povylas Lukšyse lähilöögi. Flora poolt näitas paar korda ohtlikkust üles Henri Anier, aga see oli ka kõik.

"Läksime mängima väga ettevaatlikult ja taga nulli hoidma, sest ei teadnud vastasest suurt midagi. Ja sama oli ka neil," selgitas Palatu.

"Esimesel poolajal jäi meil hea väravavõimaluse juures õnnest puudu ning pärast vaheaega karistati see ära, kui tegime individuaalseid vigu ja lasime neil standardolukordadest väravaid lüüa," nentis külaliste peatreener Donatas Vencevicius.

Teisel poolajal hakkas lõpuks juhtuma ning seda eriti pärast Flora juhtväravat. 56. minutil leidis Sergei Mošnikovi tsenderdus karistusalast vaba Palatu, kes pääses puurivahiga silmitsi ning kõksas palli jalaga lati alla.

Vastased kümnekesi, Palatu duubeldab

Otsekohe aktiviseerus ka Suduva ja peagi rippus õhus viigivärav. Karistusalas vabalt löögile pääsenud Andrius Urbšys saatis palli Pedõkist mööda, kuid viimase mehena oli selle teekonnal ees Aleksei Jahhimovitš.

Teises väljaku otsas vastas omapoolse teravusega Sergei Mošnikov, kes sööstis vasakult äärelt läbijooksule ja tulistas palli sisuliselt nullnurga alt vastu posti.

Pinged tõusid ning mõlemad meeskonnad näitasid korduvalt üles rahulolematust lätlasest väljakukohtuniku otsuste üle. Üks protesteerimisest teenitud kollane kaart maksis külaliste ründajale kätte, sest Lukšysel kulus vaid kaks minutit, et sinna otsa ka teine hoiatus teenida.

Pedõkiga silmitsi jõudnud Lukšys lendas väravavahile hilinenult sisse ning kohtunik otsustas ta varakult duši alla saata. Suduva peatreeneri arvates polnud punane kaart aga õiglane otsus, kuna tema hinnangul mängis ründaja selles olukorras palli.

Kuus minutit hiljem jõudis Flora teist korda sihile, kui Minkeneni karistuslöök kandus üle Suduva kaitsjate, Ricardas Beniušis jättis Palatu täiesti valveta ja Flora kaitsja koksas palli peaga väravasse.

Vastuvärav justkui tolmuimejaga

Arvulises ülekaalus rohevalged kontrollisid mängu ning tekitasid Siim Lutsu ja Zakaria Beglarišvili poolt veel väravavõimalusi, kuigi ka vastased olid selg vastu seina surutult ohtlikud. Lõplik sõna jäi leedulastele ning seda eelpool kirjeldatud näiliselt täiesti süütust olukorrast.

"Värav imeti justkui tolmuimejaga sisse, neil ei olnud nagu momentigi," tõdes Flora loots Martin Reim, "nii rugev vastane suutis selle ikka ära karistada."

Kordusmäng ootab ees 9. novembril Marijampoles, mil Eesti liigahooaeg on eeldatavasti (kui Flora ja Levadia juhtumisi võrdsetel punktidel ei lõpeta) juba lõppenud. Nii Reim kui ka Palatu peavad edasipääsuvõimalusi võrdseteks.

Suduva juhendaja usub aga kaotusest hoolimata enda meeskonna šanssidesse: "Me ei ole selle tulemusega rahul, kuid asjaolusid arvestades polnudki see nii paha. Peame kodus võitma ja kui me parandame oma vead, siis suudame seda kindlasti."

kell 19:00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - FK Suduva 2:1 (0:0)
56., 77. Karl Palatu - 84. Audrius Brokas

Hoiatused: 89. Rauno Alliku - 26. Nerijus Radžius, 69. Vaidas Slavickas, 69., 71. Povilas Lukšys
Eemaldamine: 71. Povilas Lukšys
Mänguolud: +12, pilves vihmane ilm; muruväljak väga heas seisukorras.