NAISTE SUURTURNIIRID

Soome avas Itaalia vastu võiduarve, valitsev maailmameister ronis kaotusseisust edukalt välja

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi

Soome alistas Itaalia. Foto: Scanpix / Heikki Saukkomaa / Lehtikuva via AP

Soome koondis avas naiste 2025. aasta EM-i valikturniiri teises voorus võiduarve, kui tuli koduplatsil Itaalia vastu kaotusseisust välja ja võitis 2:1. Sarnast valemit kasutas Tšehhi vastu ka valitsev maailmameister Hispaania.

A-liiga ehk esimese tugevusgrupi esimese alagrupi mäng Helsingis algas itaallaste jaoks hästi, kui 39. minutil viis omad juhtima igapäevaselt AS Romas palliv poolkaitsja Manuela Giugliano. Sama seis oli ka vaheajaks.

Soomlaste tagasitulek algas teise poolaja avaminutitel. Nimelt 48. minutil oli täpne ründaja Jutta Rantala, kes mängib klubijalgpalli Inglismaa kõrgliigas Leicester City särgis. Võiduvärav saabus 75. minutil, mil omaväravaga patustas itaallanna Elena Linari.

Esimese alagrupi teises mängus alistas Holland 1:0 Norra, ainuvärava lõi kuuendal minutil Lineth Beerensteyn. Kahe mängu järel on kõik esimese grupi naiskonnad korra võitnud ja korra kaotanud.

Teises alagrupis oli Hispaania ja Tšehhi kohtumise seis avapoolajaks 0:0. Teisel poolajal hakkas juhtuma, kui 56. minutil viis Tšehhi juhtima Eliska Sonntagova. See äratas hispaanlannad üles - kaks minutit hiljem viigistas Maria Mendez, temast neli minutit hiljem skooris Jenifer Hermoso ning 3:1 võidu vormistas 70. minutil Mariona Caldentey.

Hispaania on seni mõlemad mängud võitnud. Samaga on hakkama saanud ka Taani, kes oli 4:2 üle Belgiast.

Kolmandas grupis on kaks esimest naiskonda Prantsusmaa (kuus punkti) ja Inglismaa (neli punkti). Prantslannad alistasid 80. minuti Wendie Renardi väravast 1:0 Rootsi, inglannad olid 2:0 üle Iirimaast. Rootsi on ühe punktiga kolmas, Iirimaa on seni vaid kaotanud.

Neljandas grupis jätkab täiseduga Saksamaa, kes oli 3:1 parem Islandist. Punktiarve avas Austria, kes alistas Poola. Nii Austrial kui Islandil on kolm punkti, Poola on ainsana nulli peal.