MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

REKLAAMUUDIS
Link kopeeritud

Spordivarustus kogu meeskonnale - kui palju see maksab?

Link kopeeritud
Bazoom
Bazoom

Eesti üks populaarsemaid spordialasid on jalgpall, mis ühendab kogukondi, edendab meeskonnatööd, distsipliini ja seltskondlikkust. Olenemata sellest, kas tegemist on profi- või harrastustasemel mägijatega, vajab iga meeskond treenimiseks, võistlemiseks ja väljakul edu saavutamiseks hädavajalikku spordivarustust. Jalgpallimeeskonna varustusega seotud kulude mõistmine võib aidata treeneritel ja korraldajatel teha teadlikke otsuseid eelarve ja ressursside eraldamise osas.

Spordivarustus kogu meeskonnale - kas see maksab vähe või palju? Spordiga vähem kursis inimene võib ju mõelda, et mis seal ikka väga vaja on, mõni särk, jalanõud ja üks pall. Tegelikkuses on spordivarustus hoopis põhjalikum ning kui arvestada, et jalgpallimeeskonnas on liikmeid kuskil 20 ringis, siis võib varustuse kogusumma küündida päris kõrgele. Meeskonna varustuse maksumus võib olla ühelt poolt ka väga erinev, kuna see sõltub siiski mitmetest tingimustest, näiteks mängijate vanusegupist, võistlustasemest, varustuse kvaliteedist ning kas meeskond on seotud profiklubiga või mitte. Lisaks võivad maksumust mõjutada ka meeskonna suurus ja vajalik erivarustus.

Spordivarustusega seotud kulud

Jalgpallimeeskonnas on tihtipeale liikmeid umbes 20 ringis, mõned siia-sinna. Kahjuks päris suvalise varustusega ei saa mängima minna, seda nii reeglite kui ka ohutuse tõttu. Mängija kohustuslikku põhivarustusse kuuluvad pikkade või lühikeste käistega jalgpallisärk, lühikesed püksid, jalanõud, säärekaitsmed, põlvikud ning väravavahil lisaks ka kindad. Lisaks tuleb arvestada, et treenimiseks on hoopis teine komplekt asju kui võistlemiseks. Näiteks treeningvarustusse kuuluvad lisaks treeningriietele veel treeningjalanõud, koonused, treeningredelid, jalgpallid. Selle kõige kogumaksumus ulatub tuhandetesse eurodesse, mida võib-olla koheselt ei ole igal meeskonnal varnast võtta.

Nii mõnedki meeskonnad peavad leidma viise, kuidas endale varustus soetada ning õnneks on selles osas ka sponsoreid, kuid vahel tuleb spordiklubidel siiski laenu võtta, et vajalikud kulud katta. Sobiva laenu leidmiseks ka spordimaailmas tulevad appi võrdlusportaalid, kus on erinevaid laene omavahel võrreldud. Üheks populaarsemaks spordimeeskondade seas on laenkohe.ee võrdlusportaal, mis pakub kokkuvõtlikku ning põhjalikku ülevaadet erinevatest laenuvõimalustest ning nende poolt pakutavatest tingimustest. Vahel ei ole lihtsalt teistmoodi võimalik oma meeskonda väljakule viia, sest puuduliku spordivarustusega võistlema ei lubata ning sel põhjusel tuleb leida võimalused varustuse ostmiseks.

Kui palju siis spordivarustus tegelikult maksab?

Vaatame üle, mis hinnavahemikku vajalik varustus siiski jääb. Põhivarustusse kuuluv lühikeste või pikkade käistega särk võib maksta 20 eurost kuni 100 euro ringi, olenevalt kvaliteedist ja isikupärastamise võimalustest. Lühikesed püksid ning sokid maksavad kuskil 10 eurost kuni 40 euroni, kes soovib kvaliteetsemaid, siis veelgi rohkem. Säärekaitsmed maksavad 10 kuni 30 euro ringis. Üheks suuremaks kulutuseks on muidugi spetsiaalsed jalgpalli mängimiseks mõeldud jalanõud, mis maksavad 30 eurost kuni 200 euroni, mõningal juhul isegi rohkem, olenevalt kvaliteedist. Lisaks väravavahi kindad ja muu kaitsevarustus on maksumusega 20 kuni 150 eurot. Kui arvestada, et meeskonnas on umbes 20 liiget, siis see kõik kokku võib ulatuda tuhandete eurodeni.

Siinkohal ei tasu ka unustada treeningute jaoks mõeldud varustust ja vahendeid, mis omakorda on suur osa kuludest ning paraku ilma nendeta ei saa kohe kuidagi. Veelgi enam, ühe komplekti varustusega ei saa igavesti hakkama, aeg-ajalt tuleb varustust uuendada, asendada ja hooldada. Lisaks võib tulla jalgpallis ette ka erinevaid muutusi reeglite osas, mis kõik võivad eelarvet mõjutada. Kõik see on suur osa meeskonna eelarvest ning paraku alati ei ole sellist raha koheselt kõikidel võtta või tuleb ette ootamatuid kulutusi, millega pole eelarve kohaselt arvestatud. Siinkohal tulevadki erinevatele spordimeeskondadele appi laenkohe.ee portaalis olevad teenusepakkujad. Nii mõnigi neist teenusepakkujatest laenkohe.ee lehel on tegelikult ka spordimaailmas sponsorid ja suurtoetajad. Sport ja raha käivad ikka käsikäes ning kui vahel tuleb laenata, on ka see normaalne. Jalgpall on inimeste südames ja meelel olnud pikka aega ning sel aastal eriti kuna toimub ka EM-i finaalturniir, mida oodatakse suurelt.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK