MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

JALGPALLIPOLIITIKA
Link kopeeritud

Suluseisureegli muutmine pole päevakorras, Wenger võttis sõnad tagasi

Link kopeeritud
Ott Järvela pilt
Ott Järvela
Ott Järvela pilt
Ott Järvela

Abikohtunikel ei tule lähiajal suluseisu teistmoodi fikseerima hakata, kinnitas FIFA. Foto: IFAB-i Twitter

Nädala alguses tekitas jalgpallimaailmas suurt furoori endise Londoni Arsenali peatreeneri, praeguse FIFA ametniku Arsene Wengeri poolt esmaspäeval Berliinis välja käidud mõte suluseisureegli kiire muutmise kohta.

Wenger avaldas arvamust, et edaspidi võiks suluseisureeglit muuta nii, et ründaja poleks suluseisus, kui ükskõik milline tema kehaosa, välja arvatud käed, on kaitsjaga samal joonel (praegu ei tohi ükski ründaja kehaosa, välja arvatud käed, olla kaitsjast eespool).

Lisaks märkis Wenger, et tõstatab selle küsimuse juba 29. veebruaril toimuval Rahvusvahelise Jalgpallinõukogu (IFAB) koosolekul ja uus kord võib kehtida juba tänavusel EM-finaalturniiril. Vallandus suuremat sorti poleemika, kuniks eile õhtul saatis FIFA pressiosakond välja teate pealkirjaga "Selgitused Arsene Wengeri suluseisureegli kohta avaldatud mõtete kohta".

FIFA teates kinnitas Wenger, et hetkel suluseisureegli muutmine päevakorras pole ning kindlasti ei muudetaks seda kiirkorras. "Paneeldiskussiooni käigus viitasin muude teemade hulgas võimalikele viisidele, kuidas suluseisureeglit paremaks muuta ja mainisin varianti, mille üle tasuks juurelda.

Nii minu kui ka FIFA eesmärk on pidevalt jalgpalli paremaks muuta ja me ei tohi karta avalikku debatti erinevate võimaluste üle. Aga olen täiesti teadlik, et igasugune muudatus reeglites peab läbima IFAB-i standardse protseduuri, mille sisse kuuluvad nõupidamised erinevate osapooltega ja võimalikud testimised," sõnas Wenger.

Sisuliselt võttis Wenger esmaspäeval Berliinis öeldud sõnad tagasi. Mis ei olnud üldse üllatav, sest kuigi teoreetiliselt võib IFAB ju tõesti kokku tulla ja otsustada, et nüüd on nii, siis reaalses elus pole ühtegi viimaste aastate suurt reeglimuudatust (VAR, muudatused käega mängu tõlgendamises) vastu võetud ilma pika ja põhjaliku arutluse ja testperioodita.

Enne FIFA väljastatud teadet oli Wengeri mainitud variandi Sky Sportsile antud kommentaaris välistanud ka IFAB-i peasekretär Lukas Brud. "Suluseisureegli muudatust veebruari üldkoosolekul arutluse all pole. Tervitame härra Wengeri arvamusi ja oleme valmis neid üheskoos arutama. Aga iga-aastane üldkoosolek on koht mõtete vahetamiseks nii suluseisu kui ka teiste reeglite kohta ning ükskõik milline muudatus saaks teoks alles pärast põhjalikumat dialoogi."

IFAB on jalgpallireegleid haldav organisatsioon, mille üldkoosolekul on FIFA-l neli ning Inglismaa, Šotimaa, Walesi ja Põhja-Iirimaa jalgpalliliidul igaühel üks hääl. Ükskõik millise jalgpallireegli muutmiseks peab ettepanek saama kuus poolthäält ning vastavaid otsuseid saab langetada ainult igakevadine üldkoosolek.

Tänavu toimub see 29. veebruaril ja IFAB-i kodulehel on praeguseks avaldatud ka päevakord, kus suluseisureeglit erinevalt näiteks peapõrutustega seotud temaatikast eraldi mainitud pole. 

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

EM2020 7

Kas lõdvem suluseisu reegel hakkab kehtima juba suvisel EM-il?

Veerandfinaalid
EM-päevik
Erinevaid mõtteid
Vaatamist ja mõtlemist
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK
object(Poll)#290 (6) { ["poll_id"]=> string(3) "470" ["question"]=> string(17) "Kes võidab EM-i?" ["order_nr"]=> string(0) "" ["date_added"]=> string(10) "1718305646" ["vote_count"]=> string(4) "1499" ["variant"]=> array(9) { [0]=> object(PollVariant)#293 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2323" ["answer"]=> string(8) "Saksamaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "1" ["vote_count"]=> string(3) "355" } [1]=> object(PollVariant)#294 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2324" ["answer"]=> string(11) "Prantsusmaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "2" ["vote_count"]=> string(3) "252" } [2]=> object(PollVariant)#295 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2325" ["answer"]=> string(9) "Inglismaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "3" ["vote_count"]=> string(3) "237" } [3]=> object(PollVariant)#296 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2326" ["answer"]=> string(9) "Hispaania" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "4" ["vote_count"]=> string(3) "277" } [4]=> object(PollVariant)#297 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2327" ["answer"]=> string(8) "Portugal" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "5" ["vote_count"]=> string(3) "124" } [5]=> object(PollVariant)#298 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2328" ["answer"]=> string(7) "Itaalia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "6" ["vote_count"]=> string(2) "76" } [6]=> object(PollVariant)#299 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2329" ["answer"]=> string(7) "Holland" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "7" ["vote_count"]=> string(2) "59" } [7]=> object(PollVariant)#300 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2330" ["answer"]=> string(6) "Belgia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "8" ["vote_count"]=> string(2) "29" } [8]=> object(PollVariant)#301 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2331" ["answer"]=> string(11) "Keegi teine" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "9" ["vote_count"]=> string(2) "90" } } }
HÄÄLETUS
Kes võidab EM-i?
Saksamaa
24%
Prantsusmaa
17%
Inglismaa
16%
Hispaania
18%
Portugal
8%
Itaalia
5%
Holland
4%
Belgia
2%
Keegi teine
6%