MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

NAISTE SUURTURNIIRID
Link kopeeritud

Šveitsi kõige kogenumate prohmakatest tulu lõiganud Holland pääses EM-il edasi, kuid loovutas grupivõidu Rootsile

Link kopeeritud
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur

Romee Leuchter lõi elu esimese koondisevärava, mis kindlustas Hollandi edasipääsu, ning lisas sellele õige pea teisegi. Foto: Scanpix / Reuters / Lee Smith

Inglismaal toimuval naiste EM-finaalturniiril tagasid C-alagrupist edasipääsu Rootsi, kes nuhtles Portugali tulemusega 5:0, ning Šveitsi üle raske 4:1 võidu võitnud Holland.

Viimasele voorule mindi vastu seisus, kus Hollandil ja Rootsil oli neli punkti ning Portugalil ja Šveitsil üks punkt. Kiiremini asus edasipääsu kindlustama Rootsi, kes läks avapoolaja keskel portugallannade vastu juhtima. 21. minutil eksis nurgalöögi tõrjumisel Portugali väravavaht Patricia Morais ja igapäevaselt Manchester Citys mängiv Filippa Angeldal saatis palli võrku.

Poolaja keskel seisis mäng mitu minutit, sest Portugali paremkaitsja Catarina Armado vigastas jalga ja viidi kanderaamil väljakult ära. Seetõttu anti avapoolajale koguni seitse lisaminutit ja selle ajaga pööras Rootsi mängu lõplikult enda kasuks. 45. minutil mängiti karistuslöök otsajoone juurest kavalalt lahti ja Angeldal lõi karistusala joonelt oma teise värava. Avapoolaja seitsmendal üleminutil suunas rootslannade keskkaitsja Amanda Ilestedetiga võidelnud Carole Costa palli nurgalöögist taas õnnetult oma võrku ja pausile mindi Rootsi 3:0 eduseisus.

Teise poolaja alguses kasvatas Kosovare Asllani penaltist edu veelgi, peagi tühistas VAR suluseisu tõttu Stina Blacksteniuse viienda tabamuse. Esimesel üleminutil sai Blackstenius siiski ka määrustepäraselt palli võrku ja Rootsi päralt oli 5:0 võit.

Teises mängus proovisid võitu vajanud šveitslannad mitu korda Daphne van Domselaari valvsust, kuid turniiri käigus Hollandi esikindaks kerkinud 22-aastane väravavaht näitas kõrget klassi. Teises väljaku otsas pidi avapoolaja keskel ehmatuse üle elama Gaelle Thalmann, kui rumeenlannast väljakukohtunik Iuliana Demetrescu määras tema vastu Lineth Beerensteyni mahatõmbamise eest penalti. VAR näitas siiski, et Thalmann mängis üks-üks olukorras esimesena palli, ning 11 meetri karistuslöök tühistati. Pausile mindi väravateta.

Vaheajalt naastes tuli hollandlannadele ootamatult appi Šveitsi rekordinternatsionaal ja suurim väravakütt Ana-Maria Crnogorcevic. Nurgalöögi järel pääses peaga löögile Stephanie van der Gragt ning väravaesist valvanud Crnogorcevic suunas palli ebaõnnestunud pealöögiga enda selja taha võrku.

Hollandi napp edu püsis siiski vaid neli minutit, siis lõpetas Geraldine Reuteler vasturünnaku täpse löögiga. Viigiväravast indu saanud Šveits ründas edasi ning 55. minutil pidi van Domselaar tegema suurepärase topelttõrje, suunates lõpetuseks Coumba Sow' lähilöögi posti. 80. minutil pidi van Domselaar jälle sekkuma, et suunata üle põiklati Riola Xhemaili terav kauglöök.

Tiitlikaitsja pani oma sõna lõpuks siiski maksma, ent see sündis alles 84. minutil ning taas šveitslannade tõhusal kaasabil. Kogenud Thalmann tuli äärelt antud tsenderdust püüdma, aga eksis ning Romee Leuchter viis oma esimese koondisväravaga Hollandi uuesti ette. Minut hiljem oli hollandlannadel võimalus kolmanda tabamusega võit kindlustada, kuid nüüd oli Thalmann tasemel ja suunas Esmee Brugtsi löögi posti.

89. minutil jõudis Holland siiski kolmandat korda sihile, ehkki selle fakti kinnituseks tuli veel tervelt neli minutit oodata, kuniks VAR kordusi uurib. Keskväljalt antud karistuslöök suunati  edasi värava ette, kust Victoria Pelova palli võrku saatis, aga kohtunikele valmistas raskusi selle hindamine, kas pall jõudis suluseisupositsioonil olnud Pelovani oma mängijast või vastasest. Lõpuks värav siiski luges ning kohe lisas Holland neljandagi, kui Pelova leidis sööduga Leuchteri, kes teist korda võrku sahistas.

Veel kaks tabamust tõstnuks Hollandi ka alagrupi võitjaks ja pall jõudiski taas võrku, kuid seekord tõesti suluseisust. Lõpuvile märkis hollandlannade 4:1 võitu, mis andis neile alagrupis teise koha ja viib nad veerandfinaalis kokku Prantsusmaaga. Alagrupi võitnud Rootsi jääb ootama oma vastast homsetest D-grupi mängudest. Seal võivad teisega kohaga veel lõpetada nii Island, Belgia kui ka Itaalia.

Rootsi - Portugal 5:0 (3:0)
21., 45. Filippa Angeldal, 45+7. ov. Carole Costa, 54. pen. Kosovare Asllani, 90+1. Stina Blackstenius

Šveits - Holland 1:4 (0:0)
53. Geraldine Reuteler - 49. ov. Ana-Maria Crnogorcevic, 84., 90+5. Romee Leuchter, 90+4. Victoria Pelova

C-alagrupi lõppseis:

Standings provided by SofaScore LiveScore

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK