Tänavune Serie A komeet mängis kodus maha kolmeväravalise edu

Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli pilt Heiti Heli

Bologna ja Juventus leppisid jälle viiki. Foto: Scanpix / Gianluca Ricci / IPA via ZUMA Press Wire

Sügisel esimest korda Meistrite liigas osalev Bologna pidas Itaalia kõrgliigas viimase kodumängu, kus lepiti 36-kordse tšempion Juventusega 3:3 viiki.

Kohtumine polnud jõudnud veel korralikult alatagi, kui juba teisel minutil sahises Juventuse võrk. Nurgalöögist tulnud tsenderdus tekitas külaliste karistusalas suure tohuvabohu, mille kasutas lõpuks ära Riccardo Calafiori, kes lõi kera kümnelt meetrilt väravasse.

Bologna jätkas surumist ja üheksa minutit hiljem tõi see jälle tulu. Vasakult äärelt antud Dan Ndoye tsenderduseni küündisid Kacper Urbanski ja Santiago Castro, kellest viimane suunas palli peaga puuri. Mõni minut hiljem jõudis ka kolmas pall Wojchiech Szczesny selja taha, aga küljekohtunik fikseeris suluseisu.

53. minutil suurendas Thiago Motta juhendatav võistkond edu kolmeväravaliseks. Juventuse mängijad kaotasid oma väljakupoolel palli, misjärel liikusid Bologna mehed ühe puute söötudega Szczesny suunas ning Calafiori asetas kirsi tordile.

Siiski polnud Paolo Montero mehed lõppsõna öelnud. 76. minutil lõi Federico Chiesa ühe värava tagasi, algatades sellega vägeva tagasituleku. 83. minutil realiseeris Arkadiusz Milik karistuslöögi ja minut hiljem viigistas seisu Kenan Yildiz. Torinost kohale sõitnud jalgpallurid said seepeale paduvihmas juubeldada.

Teist korda sel hooajal viiki mänginud Bologna ja Juventus paiknevad viimase vooru eel vastavalt kolmandal ja neljandal real. Punase laterna Salernitana 2:1 alistanud Hellas Verona kindlustas püsimajäämise, kui 18. kohal asetsevat Empolit edestatakse nelja silmaga.

Salernitana - Hellas Verona 1:2 (0:2)